czwartek, 4 maja 2017

50 zł zwrotu miesięcznie za płatności za rachunki z Mastercard


Na blogu wiele razy poruszałem już temat promocji związanych z premiowaniem za opłacanie rachunków. Niestety jak dotąd żadna z opisywanych propozycji bankowych jakoś nie zyskała uznania i nigdy z nich nie skorzystałem.

Banki bowiem stawiają tyle dodatkowych warunków, że po głębszej analizie stawało się to niezbyt opłacalne. Niedawno pojawiła się nowa tego typu propozycja, która wygląda nieco ciekawiej niż propozycje Aliora i spółki, a do zyskania jest 50 zł miesięcznie.Nowa akcja MasterCarda ma tę zaletę, że zyskać można podwójnie. Nie dość, że mamy możliwość zwrotu za typowe płatności, które i tak płacimy najczęściej co miesiąc jak prąd, gaz czy internet, to dodatkowo można spełnić warunki płatności kartą stawiane przez bank, pod warunkiem, że posiadamy kartę MasterCard:)
Nieco ciekawsza propozycja od bankowych niewypałów

Kto może z tego skorzystać? W zasadzie każdy, kto zarejestruje się na mojeplatnosci.pl i będzie dokonywać płatności metodą automatycznych płatności kartą Mastercard. Nie ma więc żadnego okresu karencji co jest tutaj dużym plusem.

Jak można zdobyć owe 50 zł miesięcznie?

Warunki zwrotu 50 zł miesięcznie

Wszystko w zasadzie wyjaśnia powyższy rysunek. Otrzymujemy za każde wydane 100 zł 10 zł zwrotu czyli całkiem przyjemny 10% cashback. Rachunki każdy z nas i tak musi płacić, więc to praktycznie darmowy zwrot.

W sumie takich rachunków można zgłosić 5, a skoro na każdym z nich można dostać dychę stąd tytułowe 50 zł zwrotu. Kasę dostaniemy na rachunek karty w terminie 5 dni od daty obciążenia karty zapłatą za rachunek.

Niestety regulamin tej promocji jakoś nic nie mówi o ukrytych opłatach, a te niestety są. Te możemy znaleźć dopiero w innym dokumencie zwanym regulamin usługi moje płatności. 


Opłaty za korzystanie z usługi

Opłaty są niewielkie, ale nieco zmniejszają zysk, tym bardziej, że dotyczą one każdej płatności. Najważniejsze jest jednak to, że i tak można wyjść na plus, a przecież o to w tym wszystkim chodzi. 

Każdy z nas płaci różne rachunki, więc warto sprawdzić, czy nasz operator któremu płacimy rachunki jest na liście. Listę znajdziecie w drugim załączonym dokumencie Lista wystawców rachunków.

Dzięki tej promocji łatwiej Wam będzie spełniać warunki cashback, które wymagają wydania określonych, dość wygórowanych kwot. Przykładowo w akcjach specjalnych:
 
560 zł w Money Mania 10 w Millennium
400 zł w akcji specjalnej Same korzyści w mBanku

Oraz innych, które zebrałem dla Was w zakładce Nie przegap:)

1.Regulamin promocji Zapłać MasterCard i zyskaj do 50 zł miesięcznie
2. Opłaty oraz lista wystawców rachunków

22 komentarze:

 1. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, że jak płacę za telefon np 200 zł to zwrot i tak jest max 10 zł za rachunek? Dlatego potrzeba 5 rachunków i 5* poniesienia opłat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No niestety. U mnie zdarza się rachunek za gaz nawet za ponad 1000 zł, a i tak za taki rachunek dostałbym tylko 10 zł zwrotu. Za prąd zaś mam rachunek na 62 zł i dostałbym mniej niż 10 zł.
   Tak ułożono regulamin a opłat poniesiesz tyle ile rachunków będziesz chciał zapłacić.

   Usuń
 2. wejść łatwo ale jak potem z tego wyjść? Pozostanie nieaktywnym nie powoduje że nadziejemy się na pobieranie opłat? A skoro to promocja to pewnie za jakiś czas 10 zł zwrotu pójdzie w zapomnienie....

  OdpowiedzUsuń
 3. Szukają ... "JELENI"

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie warta skórka.....

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie opłaca się i tyle w temacie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Troszkę z innej beczki
  Byłem wczoraj zamknąć 6 kont w WBK. Bank traktuje swych pracowników jak debili. Aby zamknąć konto pracownik dzwoni na infolinię i podaje mi słuchawkę pytam po co -Odpowiedz takie mamy procedury musi Pan porozmawiać z doradcą od zamykania kont - myślę sobie chyba ich pogięło no ale dobra Praconik infolinii zaczyna swoje a dlaczego , a po co itd. po 5 minutach przegadywania się zapytałem czy rozmawiamy po POLSKU odp tak to proszę zamknąć mi te konta !!!! i po co ta głupia gadka - nie wiem. Po zakończonej rozmowie pracownik banku zamknął konta ale przy każdym musiał prosić o autoryzację drugiego pracownika.Przecież nie robiłem przelewu na 100000zł tylko zamykałem konto. Trwało to ponad 60minut. Żona z jednym kontem u innego pracownika miała to samo. Pozdrawiam wszystkich co będą zamykać konta w Maju lub Czerwcu. Zobaczycie jaki to cyrk :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy to norma czy też tak trafiłeś jak ja w Citi, gdzie w sumie wszystko dobrze się skończyło.
   Ja będę zamykał konta dopiero w lipcu, bo do końca czerwca mamy przecież 4%. Czemu więc tak szybko zamykasz?

   Usuń
  2. Też tego nie rozumiem. Gdzie teraz szukać 4%? Chyba tylko w Łobżenicy - bo tam spółdzielczy bank daje jeszcze 4% ;) Co prawda % zmienny, ale od ponad 2 lat nic nie zmienia. Tyle, że podobno to lokata tylko dla miejscowych :( A wracając do WBK - to też zamykam te 6 kont w lipcu. Chyba, że coś sensownego zaproponują. Poczekamy - zobaczymy...

   Usuń
  3. Mam też konta w BZWBK,do końca czerwca jest 4% a czy w lipcu nie naliczą już opłat za posiadanie konta lub karty?Chyba procedura zamykania konta trwa miesiąc.

   Usuń
  4. Ja do żadnego z nich nie zamawiałem karty, więc chyba opłat mieć nie będę. Ale masz rację, zwolnienie z opłat też miało być do końca promocji i trzeba (przynajmniej Ci co mają karty) zwrócić na to uwagę.

   Usuń
  5. Może wystarczy karty pozamykać? Od lipca za co konkretnie wchodzą opłaty?

   Usuń
 7. Promocja ważna do końca Czerwca Miesięczny okres wypowiedzenia = początek Czerwca. potem jadę na urlop. Z mojego doświadczenia jeśli nie posiadacie karty do konta to zamkniecie je w tym samym dniu, jeśli karta aktywna to obowiązuje 30 dniowy okres wypowiedzenia lecz wszystko zleży od konsultanta (pracownika)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja miałem do wszystkich kont karty bowiem nie odznaczyłem ich przy składaniu wniosku, ale 5 z nich hurtowo zamknąłem i aktywnie używam tylko jednej, stąd wszystko zamykać będę dopiero pod gdzieś koniec czerwca.

   Usuń
  2. życzę powodzenia i wytrwałosci

   Usuń
 8. Od początku czerwca ma być możliwość zamykania kart w systemie.Poza tym nawet jeśli wypowiemy umowy w drugiej połowie czerwca to nie będzie opłat gdy konta zamkną się w lipcu.A po trzecie to za konta bez kart nie ma opłat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano właśnie, dlatego nie lepiej zamknąć po prostu kartę w czerwcu i konto sobie trzymać? A może akurat coś ciekawego zaproponują. I tak jest darmowe.

   Usuń
 9. Zarejestrowałem się na mojepłatności i pierwsze negatywne doświadczenie to za zarejestrowanie karty pobrało mi 10 zł. Wybór dostawców bardzo mały więc wychodzi na to że dwa miesiące potrwa zwrot tych 10 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to niefajnie. A da się z tego badziewia potem jakoś wypisać łatwo? Czy dostaniemy caschback, ale z automatu będą nam pobierać kasę za kolejne płatności po 2 zł?

   Usuń
 10. Czyli na dobrą sprawę to do wyjęcia 35 zł w najlepszym razie? 10 zł odejmuje za rejestrację karty, po 1 zł za każdą płatność. Do tego trzeba mieć rachunki > 100 zł. Jak ja mam za prąd powiedzmy 70-80 zł, to cashback będzie jeszcze niższy (powiedzmy 5 0,1 x 75 = 37,5 od tego odjąć wspomniane 15 zł to na czysto 22,5 zł, to już marnie, a pewnie potem ciężko się z tego wypisać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jestem zmuszony zwrócić honor i przeprosić.Okazało się że moje płatności te 10 zł zwrócili,a pobrane zostały tylko czasowo w celu weryfikacji karty.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ok, wciąż pozostaje pytanie, czy po zgarnięciu premii da się łatwo wypisać z tego, czy dalej będzie nam pobierać kasę co miesiąc za płatność?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...