środa, 31 maja 2017

Lokata na Dzień Dziecka na 2,50% czyli chwilowy powrót do normalności


Daaawno już nie było takiego nawału normalnych lokat w Idea bank jak ostatnio. Dziś pojawiła się już trzecia lokata na normalny procent czyli 2,50% z normalną adnotacją na dzień dziecka. Jak za starych dobrych czasów.

Kiedyś była to norma, że na każdą okazję czy to święta, nowy rok czy dzień kobiet mieliśmy fajną lokatę. Od dłuższego czasu jednak albo takich lokat nie było, bądź pojawiały się dużo przed czasem, by znikać zanim święto się pojawiło jak to było w przypadku Halloween.


Wreszcie normalna lokata na

W przeddzień Dnia dziecka pojawiła się jednak lokata na Dzień dziecka. W normalnym terminie na przyzwoitym jak na dziś poziomie 2,50% i oczywiście bez limitów kwotowych. W innym przypadku zresztą nie byłaby tutaj omawiana. 

O dziwo w dalszym ciągu ciągu mamy w ofercie omawianą w piątek Lokatę na Wysoki Procent, która też oferuje 2,50%. A skoro jest ona na 2 miesiące, to dzisiejsza musi być na inny okres. 

I jest na dłużej bo 4 lub 6 miesięcy. Nie ma też zwykłego dopisku do, sugerującego, że jeden z wariantów jest na niższą stawkę, zaś w reklamie promowany jest lepsza stawka. Oba warianty czy to 4 miesięczny czy półroczny są na 2,50%.

To dobry prognostyk chociaż mocno zaskakujący. Wszak kilka dni temu mieliśmy Dzień Matki, była więc doskonała okazja by zaoferować lokatę na Dzień Matki. De facto lokata na Wysoki Procent pojawiła się właśnie 26 maja, a jednak nazwano ją inaczej niż nazwa święta.

Czy to powrót do normalności i od tej pory będziemy mieli normalne lokaty? To by znaczyło, że niebawem będzie lokata wakacyjna. Czas pokaże, chociaż raczej sądzę, że kolejne promocyjne lokaty pojawią się jak dotąd czyli w momencie kiedy zapadać będą nam hurtowo lokaty jak pod koniec lipca, kiedy nie ma stosownej okazji.

Jest jeszcze inny powód, przez który wątpię czy wracamy do normalności. To fakt oferowania lokaty happy Plus, gdzie mamy dalej zaledwie 2,50%. Ta lokata jest przecież dla nowych i chociaż ma taką samą stawkę, to ma ograniczenia kwotowe. Dopóki tej lokaty Idea bank nie podniesie, dopóty obecne stawki będą anomalią, a nie regułą. Stąd w tytule określenie chwilowy powrót do normalności.

Jak zwykle lokaty niebieskich warto podkręcić na yb

Przypominam jak zwykle, że lokaty w Idea bank można w dalszym ciągu podkręcać na ybanking, więc w tym przypadku zgarniemy nawet więcej aniżeli 2,50%. Trzeba jednak skorzystać z pośrednictwa yb, do którego link macie niżej.

Tutaj podniesiesz oprocentowanie lokat w Idea bank
 
Przypominam, że należy się zalogować do ybankingu, wybrać zakładkę lokaty, odszukać idea bank i przejść linkiem do strony Idea bank. Dzięki temu będziemy mogli liczyć na dodatkową premię.

20 komentarzy:

 1. Informatyków mają beznadziejnych, marketingowców fatalnych, ale ekonomiści czasem tam mają pomysły.
  Kiedy RPO debatuje nad stopami?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wytlumaczenie jest raczej proste IB zaczyna miec problem z pozyskiwaniem depozytow przy slabych stawkach jakie oferowal ostatnio, stad wysyp tych 2,5%, ludzie polokowali, gdzie indziej i nie ma specjalnego masowego naplywu. Jak potrzymaja pare dni, to pewnie zbiora brakujaca kwote. Kolejny zmasowany odplyw to przelom lipiec/sierpien- koniec obecnej 2-m oraz dawnej oferty 5-m. (obie 2,5%).

  OdpowiedzUsuń
 3. Judeabank zbiera kasę na wyprzedaż Hajhitlabanku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Powinni coś zaproponować na lokatę wakacyjną - sporo środków będzie wtedy można przechwycić od BZ WBK z zamykanych hurtem kont.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie, a'propos WBK - jakie będzie oprocentowanie od lipca i jaka jest procedura zamykania tam konta?

   Usuń
  2. Nalezalo karte zamknac w placowce w maju, zeby na 100% nie bylo zadnej oplaty, bo okres wypowiedzenia to standardowo 30 dni a jest ona bezplatna do 30.czerwca. Samo konto nalezy wyczyscic na koniec miesiaca a zamknac trzeba w placowce w lipcu. Konto jest darmowe, ale jego oprocentowanie od lipca spada do 0%.

   Usuń
  3. Dzięki za odpowiedź. Karty nie mam, tylko 6 Kont Godnych Polecenia. Skoro od 1 lipca już nie będą godne polecenia, trzeba będzie je w lipcu zamknąć. P.S. Dlaczego środki wyczyścić na koniec miesiąca? Przecież odsetki będą dostępne 1 lipca.

   Usuń
  4. Ewakuować się z BZ WBK trzeba 30 czerwca bo 1 lipca to sobota. Poza tym zdaje mi się, że za ostatni dzień miesiąca odsetki naliczane są dopiero ostatniego dnia miesiąca następnego. Nie wiem czy chcąc je odebrać za 30 czerwca nie należałoby utrzymać KGP do 1 sierpnia.

   Usuń
  5. Odsetki nalicza sie 30-06, ale widoczne sa dopiero 1-07, ze wzgledu, ze to dzien wolny, to kapital wyplacic-30,06 a odsetki kolejnym przelewem 3-07, w dowolnym dniu lipca podejsc do placowki i zamknac konto.

   Usuń
  6. Do Anonimowy 1 czerwca 2017 10:29.
   Nieprawda co piszesz odnośnie rezygnacji z karty BZ WBK. Z karty do konta można zrezygnować w placówce banku najpóźniej 30.06.2017r. aby uniknąć opłat za kartę.
   Uzasadnienie cyt:
   "Zasady wydawania i używania kart płatniczych Banku Zachodniego WBK dla ludności"
   Obowiązuje od dnia 3 czerwca2017 r.
   § 13
   Rezygnacja z Karty
   1. W przypadku rezygnacji z korzystania z Karty w okresie jej ważności, Posiadacz/Użytkownik Karty powinien zwrócić ją do Oddziału/Placówki partnerskiej. Uznaje się wówczas, iż Umowa została rozwiązana z chwilą zwrotu Karty, z zastrzeżeniem ust. 2.

   2. W przypadku rozwiązania Umowy, Bank zwraca Posiadaczowi poniesioną zgodnie z Taryfą opłatę za Kartę, zgodnie z § 33 ust. 13 Zasad .

   Usuń
  7. potwierdzam, karta zamknięta w 10 minut w oddziale bez okresu wypowiedzenia

   Usuń
  8. Skoro okres wypowiedzenie Konta Godnego Polecenia to 30 dni, można je wypowiedzieć już w czerwca, a środki ewakuować 30/06/2017 kapitał i 03/07/2017 odsetki. Dobrze rozumuję?

   Usuń
 5. Kiedy najlepiej złożyć wypowiedzenie WBK, dzisiaj?

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzie założyć najlepiej oprocentowaną lokatę w euro?

  OdpowiedzUsuń
 7. W IB masz 0,50% w EUR

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Całkowicie marny %

   Usuń
  2. Jak zawsze w walutach, stąd nigdy nie prezentuję rankingu takich lokat.

   Usuń
  3. Chyba kiedyś prezentowałes taki ranking.Nie pamiętam tylko czy były to konta oszczędnościowe czy lokaty w euro.
   Wiem, że % jest marny, ale muszę wpakować trochę gotówki w euro na depozyt i szukam najbardziej opłacalnej opcji.
   Polcan lub inni czytelnicy bloga jeżeli możecie pomóc to bardzo proszę.
   Z góry dzięki!!!

   Usuń
  4. Nie wiem czy Polcan to przepuści,ale tutaj masz najnowszy ranking http://bezpieczneoszczedzanie.com.pl/2017/05/ranking-lokat-i-kont-oszczednosciowych-w-walutach-maj-2017/

   Usuń
  5. Dziękuję bardzo z pomoc.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...