wtorek, 23 maja 2017

Amnestia dla BGŻtowców czyli do 300 zł na koncie Optymalnym


W niedzielę skończyła się akcja specjalna w Paribasie, a już mamy nową ofertę. Nie jest to jednak stara oferta w nowym przebraniu, jak to banki lubią czynić, lecz całkowicie nowa i co więcej... ciekawsza:)

Paribas zastąpił bowiem swoje lansowane iKonto nowym kontem Optymalnym. Mało tego, zdecydowanie skrócił okres odsiadki, co jest dla mnie największym zaskoczeniem. Zdecydowanie bo aż sześciokrotnie.

Nowe konto w ofercie Paribasa z 300 zł cashback

Innymi słowy z nowej promocji Paribasa mogą skorzystać już osoby, które nie miały tutaj konta przez ostatnie 6 miesięcy. Konta w Paribasie nie miałem już od 2012, byłem jednak wykluczony z wszystkich promocji ze względu na bycie klientem BGŻ. 

Dziś to już nieistotne. Wszyscy posiadacze świetnego konta z premią w BGŻ mogą wreszcie skorzystać z promocji, w której do zgarnięcia jest do 300 zł. Regulamin nawet nie mówi o klientach BGŻ co nie dziwi, skoro nie ma już takiej potrzeby:)

Tutaj założysz konto Optymalne lub z możliwością zwrotu do 300 zł

Powyższy link będzie aktywny do 31 sierpnia 2017, bowiem aż do końca wakacji potrwa opisywana dziś promocja. Co trzeba zrobić by zgarnąć tytułowe 300 zł?

Koniec odsiadki dla klientów BGŻ
Zasady są bardzo proste: 
bank przyzna 2% zwrotu za płatności kartą, za wszystkie płatności z wyjątkiem podanych w poniższej tabeli. Miesięcznie można zyskać tyle ile na Premium w T-mobile czyli 25 zł. Ponieważ zaś promocja potrwa przez 12 miesięcy w sumie do zdobycia jest 25*12 = 300 zł.

Tradycyjnie Paribas wyklucza premiowanie powyższych płatności

Nowe konto jest darmowe co jest niewątpliwie zaletą. Niemniej jednak należy uważać z kartą debetową wydawaną do konta. Co prawda jest ona darmowa, ale już bankomaty inne niż Paribasowe i z Planet Cash są już płatne:( W Polsce zapłacimy za to 5 zł, zaś za granicą nawet 10 zł.

Darmowe bankomaty tylko własne i Planet Cash

Płatny jest też nośnik zbliżeniowy, niby niewiele bo 1 zł miesięcznie, ale po co ponosić niepotrzebne koszta. Jeśli więc ktoś będzie wam chciał wcisnąć taki nośnik, odmówcie bo wystarczy zwykła karta debetowa dla cashback.

Szczegóły w opłatach za kartę

Warunki są więc gorsze aniżeli w poprzedniej promocji iKonta, która jak sugerował tytuł faktycznie miała ostatni dzwonek ubiegłą niedzielę, gdzie bank dawał 3% zwrotu. Tyle, że dla wielu z nas było to poza zasięgiem przez wykluczanie przejętych klientów BGŻ. Przypominało to zagrywki WBK, który początkowo też wykluczał przejętych klientów Kredyt Bank.

Nie jest to jakaś super promocja, na obecnym poziomie przypomina eKonto mBanku, gdzie zwrot jest na podobnym poziomie. W Paribasie premia jest jednak łatwiejsza do zdobycia, ze względu na to, że miesięcznie wymagane jest wydanie dwukrotnie mniejszej kwoty, by zgarnąć miesięczną pulę.

Tutaj założysz konto Optymalne lub z możliwością zwrotu do 300 zł

Z drugiej strony aby zgarnąć całość premii, wiążemy się tutaj na dwukrotnie dłuższy okres czasu. Więc w sumie oferta Paribasa wtapia się w obecny trend stopniowego pogarszania warunków, na zasadzie tu polepszymy (amnestia o 2,5 roku), tam pogorszymy (niższy cashback).

Na szczęście promocja potrwa dość długo bo przez ponad 3 miesiące. Nie da się korzystać z kilku cashbacków jednocześnie, ale dzięki temu, że potrwa do końca wakacji będę mógł ją brać pod uwagę, gdy w sierpniu będzie mi się kończyć fajny cashback w Citi Handlowym.

5 komentarzy:

 1. Po ostatnim numerze z datą weryfikacji środków na Optimie by były one kwalifikowane jako nowe, trzeba było zatrzymać brak powrotu klientów...
  (ja i moja rodzina też odpuściliśmy sobie do końca lipca znaczne depozyty)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po ostatniej dacie weryfikacji w Optimie zamknąłem tutaj znowu konto.

   Usuń
  2. również zrobiłem to samo co Polcan, pojutrze powinny mi się pojawić zaległe odsetki na koncie powiązanym coś ok.150zł bo mija 30 dni i czekamy rok na nowa promocję :)

   Usuń
 2. czyli można mieć konto w BGŻ Optimie i nadal załapać się na ta promocję ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można. Przecież nawet jak był zakaz dla BGŻtowców, to Optimowcy i tak mogli korzystać z oferty.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...