poniedziałek, 8 kwietnia 2019

3,50% oraz 3,40% na zaktualizowanych ofertach Kont Oszczędnościowych w Getin


Jak było do przewidzenia w kwietniu nie było obniżki stawki na koncie oszczędnościowym w Getin, która była ewidentna w marcu. Jak podałem w dzisiejszym rankingu KO na PP4 żaden bank nie zdecydował się na obniżki w tym miesiącu.

Nas jednak najbardziej interesuje lider rankingu od wielu miesięcy, a więc Getin, gdzie jest największe pole do obniżek. Na szczęście dalej mamy 3,50% gwarantowane przez calutki rok, oraz dodatkowo 3,40% przez 4 miesiące.

Jakby tych zalet było mało, Getin dokłada 50 zł na start dla nowych, oraz 10% zniżkę do Multikina. Rabat dotyczy zarówno filmów 2D jak i 3D, chociaż te ostatnie często były wykluczane z promocji.


1. Bonus dla aktywnych - 3,50%
Najlepsza stawka na rynku jest oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. To co w każdym innym banku jest standardem, tutaj jest nagradzane najwyższą stawką na rynku. 

Problem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze.

Bonus dla aktywnych trwa przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 28 lutego 2019. Jest to więc oferta tylko dla nowych, a tych o dziwo wciąż jest wielu, jak wynika z mojego niedawnego testu.2. Konto oszczędnościowe - 3,40%
Stali klienci mogą liczyć na 3,40% przez okres 4 miesięcy. Najnowsza XIX już edycja potrwa do 19 maja 2019.  Problem z tym kontem jest jednak taki, że nie da się go odnawiać automatycznie tak jak w Millennium, gdyż bank uwstecznia dzień badania nowych środków.

Tym razem nowe środki są badane na dzień 2 kwietnia 2019 czyli na 6 dni przed startem promocji. Wynika z tego, że warto sobie zerować konto na tydzień lub dwa przed startem kolejnej promocji, jeśli nasza edycja zbliża się do końca.

Ja z reguły czekam jednak do końca promocji i przerzucam wszystkie środki do innego banku. Później czekam na start nowej promocji i wracam do Getin, dzięki czemu na pewno spełniam warunek nowych środków. Do tej pory nie zdarzyło mi się, by bank źle naliczył mi odsetki.

W komentarzach pojawiają się jednak głosy o tym, że bank źle nalicza niektórym odsetki. Częściowo wynika to z krótszego miesiąca jakim był luty, niemniej jednak bank sam przyznał się do błędnego naliczenia odsetek o czym napisał anonimowy w tym komentarzu.


3. 50 zł na start
Konto w Getin to dziś must have dla każdego wisienkowicza. To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. 

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. 50 zł dostanie ten, kto poza jedną płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Powyższa oferta ważna jest tylko do końca kwietnia. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)

Dla każdego bez wyjątku

4. Lokata mobilna 4%
Jakby tych zalet było mało Getin daje lokatę mobilną ze stawką 4% dla kwoty 20.000 zł. Bez żadnych dodatkowych warunków i dla każdego kto posiada smartfona - a kto go nie ma? Kolejna jazda obowiązkowa dla każdego, kto lubi korzystać z najwyższych stawek na rynku.

Rzadko się zdarza, by jakiś bank był całkowicie bezkonkurencyjny, a tak jest dziś z Getin. Taka idylla nie będzie trwać wiecznie. Prędzej czy później wrócimy do stawek poniżej 3%, póki jednak są warto z nich skorzystać. 


1. Regulamin IV edycji KO Bonus za aktywność
2. Regulamin XIX edycji KO w Getin
3. Regulamin III edycji Polecam Proste Zasady 

33 komentarze:

 1. "Bonus dla aktywnych trwa przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa." A czy to nie jest tak, ze obie te promocje dotyczą tego samego konta? Tzn, że do 10k jest 3,5% jako bonus za aktywność, a powyżej 10k jest już normalna promocja 3,4% ? Nie wiem, czy w ogóle jest możliwość założenia drugiego KO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, znam wiele osób, które z tej możliwości skorzystały i korzystają z obu kont:)

   Usuń
 2. Polcan błąd: cyt"oraz dodatkowo 3,40% przez 3 miesiące." Raczej 122 dni, czyli 4 miesiące.
  https://www.getinbank.pl/dokumenty/regulamin-oferty-specjalnej-na-nowe-srodki-xix-edycja.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, 4 miesiące czyli tak jak w poprzedniej edycji. Poprawiłem, dzięki za czujność.

   Usuń
 3. Jeżeli mam konto oszczędnościowe w którym mam podwyższone oprocentowanie do 3,5% do 10 tysięcy złotych, to żeby skorzystać z tych 3,4% na nowe środki to muszę drugie konto oszczędnościowe otwierać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jest w ogóle możliwość otwarcia drugiego konta, które by uczestniczyło w promocji? Nie mogę znaleźć takiej opcji po zalogowaniu się

   Usuń
  2. Wpłacając na Konto Oszczędnościowe kwotę np. 5 000 zł oraz zapewniając wpływ na konto osobiste minimum 1 000 zł w każdym miesiącu, odsetki zostaną naliczone w następujący sposób:

   „Na Nowe Środki” – 3,4% dla kwoty 5 000 zł wypłacane ostatniego dnia miesiąca przez 4 miesiące;

   „Bonus za aktywność” – 0,1% dla kwoty 5 000 zł jako wyrównanie do 3,5% wypłacane 15. dnia każdego miesiąca przez 12 miesięcy.

   Usuń
 4. W ideabank teraz 3.5% na 12 miesiecy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziś zerwałem odnowioną lokatę zawrotną. Jak się spodziewałem przelew do Millennium nie skutkował pojawieniem się żadnej nowej oferty...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przetestowałem dodatkowo do Aliora i Getina i również nic.

   Usuń
  2. Wczoraj jeszcze zawrotna była na 3,5%, dzisiaj nie wiem, bo nie mam wolnych środków. Ogólnie rano przelałem pieniądze do idei z getin banku. Następnie jak się zaksięgowały w idea banku, nie zakładałem lokaty na nowe środki(3,2%), tylko z powrotem przelew do getin banku i dostałem ofertę zawrotnej na 3,5% z której to oferty skorzystałem.

   Usuń
 6. Z tych nowych lokat w IB to wybralibyście 3,5% na 12 miesięcy czy 3,4% na pół roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdy wybiera według swoich potrzeb. Ja wybrałabym na 12 mies. bo po 1 nie potrzebuję w najbliższej przyszłości większej forsy a po 2 3,5% na rok to dobra oferta zważywszy, że inflacja pójdzie do góry a lokaty ani drgną.

   Usuń
  2. Obie to bzdura, ale jak bym musial to krotsza bo procent prawie ten sam a ryzyko mniejsze

   Usuń
  3. Wybrałbym na 13 mies., bo nie przypuszczam, że trafi się w ciągu roku konkurencyjna oferta. To bardzo przyzwoite oprocentowanie.

   Usuń
  4. Jedna i druga oferta jest warta uwagi.

   Usuń
 7. Czy ktoś próbował negocjować z Getinem po zakończeniu promocyjnego oprocentowania na KO? Pamietam ze ktos pisal o tym kiedys w komentarzach tu lub na PP4. Sam wlasnie probuje tej drogi, ale poki co slabo to idzie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po co negocjować? Ile Ci dadzą więcej 0,1-0,2% to przy 100tyś. złotych/12M daje 81-162złote! Szkoda czasu, moim zdaniem.

   Usuń
  2. Te negocjacje maja na celu raczej traktowanie starych srodkow jako nowych w obecnej promocji niz podbijanie oprocentowania. Wole trzymac kase na KO na 3.4% niz na lokacie z utrata odsetek przy zerwaniu (w IB teraz juz tylko takie). Last but not least, nie chodzi tu o 100k.

   Usuń
 8. Wsypałem niebieskim 100tyś na 6M/3,4%. Pół roku to sporo, a rok to kosmos. Doświadczenie mi mówi aby nie pakować się w dłuższe lokaty niż 6M...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wszystko poszło na 1 lokatę czy udało się założyć kilka?

   Usuń
 9. Poszło na kilka ponad 5 lokat

  OdpowiedzUsuń
 10. Skoro banki LC dają % na lokatach w wysokości 3,2-3,5, a konkurencja w najlepszym przypadku połowę tego to znaczy, że kryzys nie został zażegnany. Czas pokaże dlaczego dają tak wysoko... kto kogo łyknie, kiedy i na jakich warunkach, a może 2019 objawi jeszcze inny problem! Nie dałbym im środków na 12M. Dawajcie kupą na 6M to w październiku będą musieli znowu podnieść aby nie było ucieczek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza sie i temat dla nas ciułaczy jest jasny - kasiorki pod korek BFG , i spac spokojnie.
   Pytanie czy dojdzie do fuzji, czy to wszystko nie gierki dla podtrzymania wyceny papieru IDA i Getin Noble na giełdzie. Mi generalnie zwisa co bedzie ważne aby BFG był wypłacalny.

   Usuń
  2. Bez przesady, że konkurencja daje połowę. Aktualna oferta Inbank:

   3 miesiące 2,45%
   6 miesięcy 2,65%
   12 miesięcy 2,85%
   24 miesiące 3,00%
   36 miesięcy 3,15%
   48 miesięcy 3,25%
   60 miesięcy 3,35%

   A jak komuś nie odpowiada estoński BFG to ma np. Nesta:

   6 miesięcy 2,20%
   12 miesięcy 2,30%
   18 miesięcy 2,35%
   24 miesiące 2,40%

   A do tego konta oszczędnościowe, w tym powtarzalne Millenium praktycznie bez warunków na 2,70%.

   Premia dodawana przez grupę LC nie jest więc jak widać jakaś oszałamiająca i przynajmniej taka jak jest teraz czyli 3,5/12 powinna bardzo długo pozostać, żeby ich oferta budziła zainteresowanie. Testowali zmniejszenie i jak widać nie wyszło.

   Usuń
  3. WPLACAJCIE PAJACE LC TO WAS OGOLI DO CZYSTA JAK TYCH Z GETBACK

   Usuń
  4. Nie histeryzuj.

   Usuń
 11. BFG to wielka niewiadoma, dlatego pod korek w IB i spać spokojnie może ten co pod korki ma jeszcze w 4-5 innych bankach.
  Ja dywersyfikuję kasę na różne waluty i różne banki, nawet ze stratą. Prędzej czy później musi to wszystko pier.....ć, a wtedy $$$$US wróci do łask... no ale młodzieńcze wilczki nie wiedzą o czym piszę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy bonus 50 zł podlega opodatkowaniu w PIT?

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy bonus 50 zł będzie opodatkowany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, 50 zł to kwota netto, na koncie zauważysz kwotę netto dla siebie oraz zapłacony podatek przez Getin.

   Usuń
  2. Dziękuję uprzejmie za odpowiedź.

   Usuń
 14. Jak getinek liczy nowe środki na oszczędnościowym? Zapewne wszystkie środki zgromadzone na lokatach i rachunkach co? Bo mam na lokacie, a na koncie pusto, ale pewnie to nie przejdzie co? :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...