wtorek, 2 kwietnia 2019

Kolejna odsłona 140 zł za otwarcie konta w ING w dwóch wersjach


ING to dla mnie fenomen. Jak dla mnie to typowy bank typu otwórz konto zgarnij premię i zamknij jak najszybciej. A mimo to gdy zrobiłem prywatny test jaki bank wybrali moi współpracownicy jako główny, ING wygrał go bezkonkurencyjnie.

Trudno mi to zrozumieć, nie przepadam bowiem za nim. Niemniej jednak na blogu wypada opisywać wszelakie promocje godne uwagi, zaś informacje 140 zł jakie premiuje raz za razem ING należy odświeżyć.

Nowa odsłona promocji w ING


Kto zatem może z tego skorzystać? W nowej kwietniowej odsłonie definicję nowego klienta ustawiono na 1 stycznia 2018. Jeśli więc nie posiadałeś niczego w Banku Śląskim od ostatnich 15 miesięcy możesz śmiało wrócić po nową premię.

Tutaj zyskasz nawet 140 zł za otwarcie w promocji konta w ING

Uwaga: od kwietnia 2019 czyli od startu niniejszej promocji w powyższym wniosku na drugim kroku istnieje konieczność załączenia skanu dowodu osobistego.

W przeciwieństwie do innych banków w ING wszystko jest przewidywalne. Kolejna edycja promocji konta potrwa jak zwykle przez 3 miesiące, czyli do 30 czerwca 2019. Do tego dnia będzie zatem czynny powyższy link rejestracyjny.

Do wyboru mamy Konto Direct, Komfort oraz dla młodych Konto Mobi. Dodatkowo do wybranego konta należy otworzyć Konto oszczędnościowe. Daje jak zwykle 2,50% gwarantowane przez 4 miesiące dla kwoty do 100.000 zł w promocji Bonus na Start.

Jak zgarnąć 140 zł w ING? Jak zwykle inne wymagania mają dorośli, a inne ludzie młodzi.

Warunki dla osób powyżej 26 roku życia
 
1. Nagroda główna - 100 zł
Pierwsza część nagrody - czyli 100 zł jest bardzo łatwe do zdobycia. W przypadku konta Direct wystarczy bowiem do 31 sierpnia 2019 wykonać transakcje za min. 1000 zł - kartą wydaną do niego lub BLIKIEM. 

2. Nagrody dodatkowe - 40 zł
Dodatkowe nagrody można dostać wykonując:
 • 3 transakcje BLIKIEM w internecie - 20 zł
 • 1 wpływ na konto od pracodawcy - 20 zł
Wykonać 3 płatności na internecie Blikiem nie jest trudno i warto to zrobić dla 20 zł. Problematyczne jest jedynie zlecenie pracodawcy przelewu do ING. 20 zł za tę czynność to moim zdaniem zdecydowanie za mało.

Dla przypomnienia WBK czyli obecny Santander daje obecnie 200 zł za przelewy od pracodawcy. Opisany w czwartek Credit Agricole, do którego otwarcia się przymierzam daje 100 zł lub 300 zł zależności od tego jakie osiągamy dochody. ING daje tylko 20 zł i to tylko jednorazowo.

Warunki dla młodych:

Warunki dla osób poniżej 26 roku życia
1. Nagroda główna - 100 zł
Konta dla młodych nosi nazwę Konto Mobi zapewne po to by zachęcić ich do mobilnego korzystania z internetu. Jak zwykle młodzi mają łatwiej, nie muszą oni kombinować ile już wydali i czy przekroczyli wymagane 1000 zł.

Młodzi czyli osoby do 26 roku życia muszą zrobić co najmniej 10 transakcji dowolną kartą wydaną do konta lub BLIKIEM. Nie ma znaczenia jakie to będą kwoty, liczy się zaksięgowane 10 transakcji na koncie wykonanych do 31 lipca 2019 czyli o miesiąc wcześniej niż dla osób powyżej 26 lat.

2. Nagrody dodatkowe - 40 zł
Tutaj również warunki sa nieco inne:
 • 3 transakcje Blikiem w inernecie - 20 zł
 • 2 przelewy Blik do 2 różnych odbiorców na kwotę min. 5 zł - 20 zł
Pierwszy warunek jest ten sam, nie ma jednak wymogu przelewu od pracodawcy, gdyż z definicji młodzi niekoniecznie muszą pracować. Mogą więc łatwiej zgarnąć dodatkowe f20 zł robiąc dwa przelewy telefonem.Warto pamiętać, że do momentu wypłaty premii musisz utrzymać konto osobiste wraz z wydaną do niego kartą, a także konto oszczędnościowe, na które to właśnie do 10 września 2019 (konta Direct i Komfort) oraz do 15 sierpnia (konto Mobi) - wpłynie wyżej opisana premia.

Tutaj zyskasz nawet 140 zł za otwarcie w promocji konta w ING

Podsumowując mamy znów kopie poprzedniej promocji w ING w której w miarę łatwo można zarobić. Pytanie jednak po co trzymać tutaj konto po zgarnięciu premii pozostanie dla mnie zagadką...


1) Regulamin promocji "Do 140 zł za otwarcie konta Direct lub Komfort”
2) Regulamin promocji "Do 140 zł za otwarcie konta Mobi”

14 komentarzy:

 1. Nie chce mi się sprawdzać, ale czy przypadkiem opcja 'zamknij konto' w ING nie wymaga osobistego stawienia się w placówce banku a jeśli ktoś koniecznie chce listownie to zrobić to wymagana jest notarialna forma poświadczenia? Kiedyś tak było jeśli dobrze pamiętam. Nie chce mi się zakładać nowego konta, ale warto żeby ktoś kto otwiera miał to na uwadze. A swoją drogą - gdzie najłatwiej opędzić te bliki w internecie na jakies grosze? macie jakies pomysły żeby specjalnie zakupów większych nie robić i płacić za wysyłki? Jakies doładowanie albo coś?
  MM

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawrotna do Getina na 3,5 nadal jest w ofercie - przed chwilą założyłem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dostałem e-maila od IB z informacją że na stronie logowania można pobrać aplikację IBM Trusteer Rapport, zapewniającą ochronę transakcji online.Co o tym myślicie?Warto to zainstalować?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dają dodatkową ochronę to pewnie warto.
   Zainstalowałam tę aplikację ale coś się pluje w temacie dodatkowej wtyczki do Edge którą nijak wtłoczyć nie umiem.

   Usuń
  2. No i zaczęły się schody, mam takie cóś:
   "Tursteer Endpoint Protection obsługuje Microsoft Edge. Aby zapewnić sobie ochronę, zainstaluj rozszerzenie Rapport Edge z Microsoft Store. Install Extension".
   Wie ktoś jak to zrobić?

   Usuń
  3. Poczytaj tutaj w pytaniach i odpowiedziach https://www.ideabank.pl/ibm-trusteer-rapport

   Usuń
  4. Czytałam, a jakże... i NIC. Nie działa to u mnie. Gdy otwieram okno z monitem o zainstalowaniu rozszerzenia i klikam w opcję Install Extension to to nie chce zadziałać no i nie otwiera się Microsoft Store.
   Do bani z tym, niby udogodnienie i dodatkowa ochrona i kicha.

   Usuń
  5. w chrome działa bez kombinowania, w edge nie udało mi się zainstalować rozszerzenia ale może przez to że nie używam konta m$.
   ale kto zdrowy używa edge :P
   wywalam - podobną ochronę przeglądarek zapewnia mi f-secure

   Usuń
  6. Potwierdzam w chrome działa a w edge niestety nie

   Usuń
  7. Zainstalowałam Chrome, pojawiło się przez sekundę okienko nt. rozszerzenia i za chwilę wcięło. Nie działa. Dziękuję Ci kochana Ideo za tak fajne udogodnienie.
   Bawcie się dobrze chłopcy, beze mnie.
   Trusteer i Chrome wywaliłam w kosmos.

   Usuń
 4. Wypadałoby jednak przeczytać Regulamin Promocji do końca i napisać, że warunki Promocji można spełnić do końca czerwca 2019 i premię otrzymać do 10. lipca 2019.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podane przeze mnie informacje pochodzą z regulaminów
   1) strona 2 punkt 15
   2) strona 2 punkt 16 (konto Mobi)
   W podanym punkcie jest omówiony podział kto dostaje do 10 lipca (spełniający warunki do 30 czerwca), a kto do 10 września (pozostali).

   Usuń
 5. Premia wypłacana jest na konto osobiste czy oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O dziwo na KO, mówi o tym regulamin, co zaznaczyłem w tekście.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...