czwartek, 17 lutego 2022

Nowa edycja z 1,70% oraz 2% na KO w Alior + 300 zł na start

W Inbank mieliśmy w tym tygodniu czwartą, kosmetyczną podwyżkę na lokatach w 2022 roku. Na to samo zdecydował się Alior ale na swoim sztandarowym koncie oszczędnościowym. Jest nieco lepiej, ale to tylko kosmetyka, zadowoleni więc mogą być tylko nowi, którzy do zgarnięcia mają fajną premię w wysokości 300 zł.

Zaczniemy jednak od omówienia nowej 21 edycji KO u melonika. Chociaż stopy ciągle nam rosną, niestety nie idzie to w parze ze stawkami kont. W nowej edycji widzę kosmetyczną podwyżkę do 1,4% dla nowych środków bez warunków poprzednio było tam bowiem tylko 1%.


Nie jestem pewny czy ta podwyżka nie miała miejsca w drugiej połowie stycznia. To przez fakt, że tutaj patrzymy tylko na najlepsze stawki, zaś w Aliorze można liczyć na 1,7% za spełnienie banalnego warunku przelewu na ror w wysokości 2000 zł. 

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 300 zł na start

W tym kontekście stawka 1,4% jest zupełnie nieistotna. Lepiej założyć sobie konto, zgarnąć łatwo 300 zł na start i jednym przelewem podwyższyć sobie stawkę do 1,7% lub wykonując płatności kartą nawet do 2%. 

Dodatkowa promocja podwyższająca do 2% wymaga jednak płatności kartą na kwotę 300 zł, a w zamian dostajemy 2% tylko dla 10k co przypomina podobną sytuację w Getin. Samo KO zwane tutaj Megaoszczędnościowym daje 1,7% do kwoty 100k. 

Nowa edycja bada saldo nowych środków na dzień 11 lutego, a więc na 5 dni przed startem. Można zaczynać nową promocję do 16 marca, wtedy bowiem kończy się 21 edycja. Moja niestety kończy się już w przyszłym tygodniu i z żalem będę ewakuować się do Getina, będzie mi brakowało nieograniczonej liczby przelewów z KO na ror tutaj.

300 zł na start dla nowych

Ponieważ dla podwyższenia stawki do 1,70% potrzebny jest ror i przelewanie nań 2000 zł, warto przypomnieć, że samo założenie konta bank oferuje możliwość zgarnięcia na start 300 zł. A to już jest fajny bonus do jednego z najlepszych KO na rynku.


Kto może z tego skorzystać? Hmmm, obecnie mamy drugą edycję tej promocji. W pierwszej karencja wynosiła 2 lata,w obecnej edycji nie uległo to zmianie. Dalej należy mieć przerwę dwuletnią w posiadaniu tutaj konta by wrócić po premię i liczne bonusy.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 300 zł na start

Nowa edycja potrwa przez najbliższe dwa miesiące, więc powyższy link powinien być aktywny do 28 lutego 2022. W poprzednim artykule na ten temat linki zostały automatycznie podmienione, więc jak sądzę podobnie będzie od marca, jeśli oczywiście będzie 3 edycja. Pamiętajcie by przy składaniu wniosku zaznaczać odpowiednie zgody, bo to warunek podstawowy w każdej promocji bankowej - tutaj dotyczy to zgody na wiadomości elektroniczne oraz głosowe.

 

Co trzeba zrobić by zgarnąć o stówę więcej niż poprzednio czyli 300 zł?

300 zł za banalne dwie czynności w miesiącu

Warunki nie są jakoś skomplikowane. Bank wymaga by jedynie by w każdym miesiącu trwania promocji:

 • zalogować się do apki
 • wykonać zaledwie jedną transakcję kartą do konta

Za takie dwie banalne czynności dostaniemy 50 zł. Niniejsza promocja trwa przez pół roku, więc sumie takich premii można mieć 6 co daje nam tytułowe 300 zł. Jak ktoś przegapi w którymś miesiącu te warunki to przepada mu tylko premia za dany miesiąc, nie ma kar wprzód, Warunki są jednak tak łatwe, że trudno tutaj coś przegapić.

Uwaga: warto na konto przelewać sobie jednorazowo 1500 zł w miesiącu by uniknąć niepotrzebnej opłaty wysokości 10 zł (nie dotyczy osób do 26 roku życia, które nie muszą nic robić).

 


Konto w Alior jest zdecydowanie jednym z najlepszym na rynku i w przeciwieństwie do innych banków tutaj warto zostać na dłużej. Sam mam tutaj konto od zarania dziejów, bo też tutaj dzieje się najwięcej. Przykładowo do konta można wybrać sobie dwie darmowe korzyści, które w dowolnym momencie można zmieniać w zależności od potrzeb.

Tutaj założysz konto w Alior i zgarniesz 300 zł na start

Wyżej widzimy przykładowo co jest do wyboru. Przydać się może wybranie 5 darmowych przelewów natychmiastowych w miesiącu, a limity wcale nie są tutaj małe. Można także wybrać wyższe oprocentowanie na KO. Te opcje zaznaczyłem na żółto by łatwiej je odnaleźć. Sam je obecnie używam po zmianach.

Podsumowując widzimy jak ważne jest dbanie o własne finanse i pilnowanie terminów. Czynność łatwa, a przynosząca duże korzyści dla naszej kieszeni. Ale tego czytelnikom FpG nie trzeba chyba przypominać:)

Regulamin 21 edycji promocji KO w Alior

Regulamin promocji 300 zł za bankuj mobilnie

24 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Karty dla stawki 1,7% na KO mieć nie trzeba. Sam jej nie posiadam bo niczego nie jest potrzebna. Jednak jak ktoś chce założyć konto dla premii to kartę mieć musi a jej opłata wynosi 5zł.
   Można tej opłaty uniknąć, jeśli zrobi się transakcje na kwotę 300 zł w miesiącu. Po zagarnięciu premii karta oczywiście do likwidacji.

   Usuń
  2. Jeżeli dobrze rozumiem, aby otrzymać oprocentowanie 1.7% należy spełnić warunek wpływu 2000 PLN na konto osobiste. Oprócz konta oszczędnościowego muszę zatem otworzyć konto osobiste, a w związku z tym otrzymam kartę. Czyli trzeba mieć kartę dla stawki 1.7% czy nie?

   Usuń
  3. Nie musisz miec karty. Mam tu konto osobiste od lat bez karty i przelewam tam 2000 zł co miesiąc by mieć 1,7% jeśli łapie się na promocję, potem ewakuuje do innego banku i znów wracam na nowa promocje.
   Karta jest dla tych co chcą zgarnąć dodatkowo 300 zł na start.

   Usuń
 2. Czy jeśli chodzi o regularne korzystanie z promocji na Mega Koncie Oszczędnościowym w Aliorze, to można zachowywać się jak w Millenium z KO Profit, tj. nie usuwać tego rachunku żeby móc wrócić za czas jakiś, a jedynie od czasu do czas, 'zgadując' dzień badania salda nadchodzącej promocji, zerować saldo na rachunkach w danym banku? Pzdr

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można i tak właśnie robię. Za tydzień ewakuacja, ale wracam jak tylko skończy się promocja w Getin.

   Usuń
 3. a nowa promocja na KO w Getinie już 23 lutego br.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie na temat,ale bardzo chciałbym wiedzieć dlaczego kłamliwe informacje w formie reklam, dotyczące zysków osiągniętych przez znane osoby,które rzekomo zainwestowały w Bitcoina,cały czas,od lat,pojawiają się w Internecie?Jak to jest,że można bezkarnie oszukiwać ludzi?Dlaczego nie zrobiono z tym porządku?Wiecie dlaczego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do T. To ty T. jeszcze należysz do tych co wierzą reklamom ? No tak, potwierdziłeś, że należysz do nich.

   Usuń
  2. Jak zwykle nie na temat. Znamy to. Przeczekamy.

   Usuń
  3. Jak nie widomo dlaczego to to chodzi o pieniądze

   Usuń
  4. A "pożyczki" na 120%? Oficjalnie reklamowane, a instytucja udzielająca sponsoruje (podobno) ważne wydarzenia medialne. Kiedyś usłyszałam coś o ustawie antylichwiarskiej", ale okazało się, że to był tylko sen:).

   Usuń
 5. Jak czytam o oprocentowaniu 1,7% - Belka to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Oni zjedzą nam wszystkie oszczędności skoro inflacja pod 10% ma być do końca 2023r!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu winny jest NBP, ktory nie sciaga zbyt duzej nadplynnosci w sektorze bankowym. Nie jestem bankowcem, ale jest sporo metod i sposobow, zeby banki komercyjne "zatesknily" za naszymi oszczednosciami.

   Usuń
  2. Tak, byłoby to pojawienie się atrakcyjnej alternatywy inwestycyjnej, która mogłaby spowodować odpływ oszczędności z banków. Większość banków żyje że środków na rachunkach bieżących stąd nie walczą o lokaty.

   Usuń
 6. Goldman Sachs prognozuje średnioroczną inflację w Polsce w bieżącym roku na poziomie 7,6 proc., a w 2023 r. CPI na poziomie 2,4 proc.
  W 2023 r. eksperci Goldmana spodziewają się obniżki głównej stopy proc. w Polsce do 4,0 proc. (z 5,0 w 2022), w 2024 r. do 3,0 proc. i do 2,50 proc. w 2025 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W 2025 roku mnie to ucieszy, bo zamiast "inwestować" oszczędności, będę musiała brać kredyty:).

   Usuń
 7. "Przydać się może wybranie 5 darmowych przelewów..."

  Dodaj "natychmiastowych", bo po komentarzach widzę, że niektórzy dopiero zaczynają przygodę z Aliorem i mogą tego nie wiedzieć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, przelewy darmowe są zawsze, więc 5 darmowych w domyśle oznacza natychmiastowych. Ale faktycznie nowi mogą myśleć tak jak napisałeś. Poprawiono.

   Usuń
 8. https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/oprocentowanie-lokat-stoi-w-miejscu-banki-maja-duzo-pieniedzy/mgd4t64?utm_source=businessinsider.com.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

  OdpowiedzUsuń
 9. czemu nic nie piszesz o lokatach w banku Facto? oprocentowane chyba najlepiej spośród dostępnych aktualnie

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak anion daje już 3 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co z tego jak konto jest płatne.

   Usuń
  2. Na stronie Aiona jest max. 2,5 % więc skąd te 3 %?

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...