środa, 23 lutego 2022

Zimowa edycja 3000 zł na powitanie za konto na zasadzie lokaty

Od czasu do czasu zaglądamy sobie do bankowości z górnej półki jaką serwuje nowym klientom Citi. Od tego miesiąca ruszyła nowa edycja CitiGold dającego na start 3000 zł. Jesienna edycja miała skończyć się wraz z 2021, nowa ruszyła dopiero po miesięcznej przerwie. Jak wygląda dziś?

Osoby które skorzystały z tej oferty sobie ją chwalą, ale nic dziwnego, bo to były czasy, gdy lokaty szorowały po dnie, a teraz sytuacja się nieco zmieniła. Niestety bank nic nie robi z definicją nowego klienta: tak jak poprzednio wykluczone są osoby, które nie miały tutaj konta po 1 stycznia 2019.

Tutaj założysz konto w Citi, by zgarnąć do 3000 zł

Nowa edycja potrwa do końca pierwszego kwartału czyli do 31 marca 2022. Bank zaznacza jednak, że liczba wniosków jest bardzo ograniczona wynosi bowiem zaledwie... 185 sztuk (o 90 mniej niż poprzednio w wersji zimowej). W wersji dedykowanej dla prawdziwych krezusów przeznaczono zaś 15 sztuk (o 10 mniej niż w ostatnim kwartale 2021). To jednak nie dziwi, bo warunki są dość zaporowe.

Jak pamiętamy Citi oferuje dwie oferty do wyboru. Na drugiej do zgarnięcia jest nawet... 12.000 zł (czyli o 2000 więcej niż poprzednio), ale warunki są zaporowe, więc nie sądzę by kogoś tutaj interesowały. Zaś warunki na 3000 zł są do wykonania przynajmniej dla części czytelników.

 


Co zatem trzeba zrobić by zgarnąć super premię w wysokości 3000 zł?

Warunki w zasadzie są podobne jak poprzednio. Mamy w zasadzie tylko dwa warunki do spełnienia, które na dobrą sprawę są warunkami jakie mamy dla lokat:

 • jedno logowanie do bankowości mobilnej w terminie do 4 miesięcy!
 • utrzymać średniomiesięczne saldo na poziomie 400.000 zł przez 3 miesiące

Ściślej saldo 400k powinno być utrzymane do ostatniego dnia 4 miesiąca kalendarzowego po otwarciu konta. Innymi słowy kto otworzy tutaj konto w lutym, powinien mieć saldo na poziomie 400k tutaj w marcu, kwietniu oraz maju.

Oferta jest więc w zasadzie super, wpłacamy kasę, logujemy się by sprawdzić czy wszystko gra i koniec, wystarczy. Innymi słowy mamy praktycznie... lokatę, bo tak działają depozyty. Różnica jest jedynie taka, że na lokacie zamrażamy kasę, tutaj możemy ale nie musimy tak robić, można bowiem wpłacić więcej i z nadwyżką ponad 400k robić co nam się podoba..

Jednak i tak większość z nas wpakuje tu kasę na zasadzie lokaty: wpłacamy 400k i czekamy na premię. W zamian dostajemy połowę obiecanej nagrody czyli 1500 zł. A co z drugą połową? Wszak zgarniać premię to najlepiej całą pulę.

Nie trzeba robić nic szczególnego, żadnych milionowych zakupów, żadnych zakupów podejrzanych produktów. Po prostu po nowym roku dalej trzymamy kasę w tym banku czyli dalej utrzymujemy saldo na poziomie 400k, innymi słowy:

 • utrzymać średniomiesięczne saldo na poziomie 400.000 zł przez 3 kolejne miesiące

Za to dostaniemy kolejne 1500 zł. Można zatem zgarnąć połowę i zamknąć konto, albo poczekać kolejny kwartał i zgarnąć drugie tyle. I to za sam fakt przetrzymania 400k coś czego zdecydowanie brakuje w innych bankach.

 Tutaj założysz konto w Citi, by zgarnąć do 3000 zł

Co do drugiej opcji to otrzymać można dwa razy po 5000 zł, ale wtedy saldo musi wynosić 10x więcej czyli 4 miliony. Kwota raz że zaporowa, dwa że ryzykowna, wszak gwarancje BFG sięgają tylko nieco powyżej 400k.


 

Trzeba tu jednak nadmienić, że w połowie roku Citi zmienił swój cennik tabeli w opłat i prowizji. Do warunku darmowości konta co widzimy na powyższym screenie. Nie wystarczy już średniomiesięczne saldo na poziomie 400k, dodatkowo mamy do spełnienia jeden z trzech warunków:

 • suma zrealizowanych zleceń walutowych na poziomie 100k za ostatnie 3 miesiące
 • spłacamy w Citi produkt hipoteczny
 • wartość portfela min. 100k, ale z wyłączeniem hasła Depozyty

To powoduje, że przyjdzie nam się borykać z obniżoną opłatą za konto w wysokości 30 zł. A to już w znaczący sposób zmniejszy nam obiecany zysk i nie czyni tej oferty tak atrakcyjną jak była jeszcze w pierwszym półroczu, gdy nie było dodatkowych warunków.

Szkoda że inne banki swój private banking opierają na zupełnie innych zasadach. Ale jak już wspomniałem na początku, dla banku ten kto ma kasę, łatwo lubi nią szastać i to pod takich klientów skrojona jest oferta. Citi jest tutaj wyjątkiem, premiuje bowiem jedynie samą wpłatę czyli traktuje ofertę jako... lokatę.

Podsumowując bank trochę zostaje w tyle. Oferta jest praktycznie bez zmian w stosunku do poprzedniej, a w innych bankach mamy podwyżki co zobaczyliśmy wczoraj w Getin. Być może od zbliżającej się wiosny coś tutaj się zmieni.

Regulamin Zimowej edycji konta z 3000 zł na powitanie

Tabela Opłat i Prowizji kont w Citi 

7 komentarzy:

 1. Odpowiada to lokacie na ok. 1,85% a uwzgledniajac oplaty 30zl/mies za konto da to jeszcze mniej. Getin juz oferuje 2%, wiec nie jest to oferta atrakcyjna. Oferta byla jakos tam atrakcyjna, gdy banki oferowaly tylko 0,5% kilka miesiecy temu. Obecnie szkoda czasu zajmowac sie psedopromocjami. Oczywiscie, jak kazdy towar na sklepowej polce znajdzie swoich nabywcow, ale nie jest to juz produkt dla "wyjadaczy wisienek".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do Anonimowy 23 lutego 2022 20:09 Słuszne spostrzeżenie.

   Usuń
 2. Jeśli byłaby w innym banku lokata 2% (w Getin jest obecnie EKO do 400.000 zł - 2% na nowe środki) na 3 miesiące, to odsetki od takiego depozytu opiewać będą na kwotę 1.580,04 zł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zaczęła się pandemia pisałem, że po pandemii będzie jakaś wojna, a po wojnie jeszcze inny konflikt np. o wodę. Świat jest niespokojny bo ludzie są łapczywi. Dzisiaj dolar do góry i nie wiadomo ile wzrośnie.
  Ktoś zaraz napisze, ze to chwilowe bo jak się konflikt ukraiński zakończy to waluty wrócą do normy.
  A co będzie jak się nie skończy albo będzie miał wpływ na gospodarkę całego świata?
  Szkoda podniety na wzrosty %%% o 0,3% bo przy inflacji 10% i światowych zawirowaniach to wzrosty bez znaczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chwilowe bo jak się konflikt ukraiński zakończy to waluty wrócą do normy.

   Usuń
 4. Przy tej inflacji, która dopiero będzie tzn 20 procent, jakiekolwiek lokaty są bez sensu. Trąbiłem tutaj tylko waluty, i miałem rację. Czasy są w każdym razie bardzo ciekawe. Ciekawe gdzie się obudzimy za tydzień czy przy 5 zł za CHF czy 6 albo nawet wyżej. Idzie masowa wyprzedaż polskiej waluty i hiperinflacja. Wojna będzie trwała kilka lat, to nie skończy się szybko. Czy chcemy czy nie, gospodarka idzie do kosza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnie synku dolara nie widziałeś na oczy dlatego mu źle życzysz.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...