wtorek, 1 lutego 2022

Już trzecia podwyżka lokat w Inbank w tym roku

Konta oszczędnościowe jakoś stanęły w miejscu w tym roku i niestety dotyczy to całego pudła z końcówki 2021. Za to Inbank nie próżnuje, po dwóch podwyżkach w styczniu z początkiem lutego funduje nam kolejne wzrosty.


Powyższa reklama z pozoru wydaje się identyczna z prezentowaną w poprzednim artykule na temat lokat w Inbanku. Z pozoru bowiem zamiast 6 mięsięcy, które do końca stycznia oferowało 2% mamy tutaj obecnie 3 miesiące, a to oznacza wzrost o kolejne 0,2 pp.

Tutaj założysz lokaty w Inbank które podwyższają stawki przy odnowieniu

Dla przypomnienia lokaty w Inbank odnawiają się z wyższym oprocentowaniem co jest dużą zaletą tego banku. Z tego chyba powodu lokata o najkrótszym okresie czyli 1 miesiąca pozostaje na tym samym poziomie jak poprzednio.

Spójrzmy zresztą na pozostałe lokaty godne uwagi.

 • 3 miesiące: 2,00% (wrzost o 0,2 p.p.)
 • 6 miesięcy: 2,20% (wzrost o 0,2 p.p.)
 • 12 miesięcy: 2,50% (wzrost o 0,2 p.p.)

Dalej nie patrzymy, bo lokaty na lata obecnie to na pewno nie jest dobry pomysł. Niedawny pomysł by zacząć myśleć o powrocie do rankingu lokat robi się coraz bardziej realny. W rankingu znów bowiem będziemy zakładać minimum i powoli można zacząć się zastanawiać o dolnym limicie branym pod uwagę.

Być może w połowie tego roku wszystko zmieni się na tyle, by zacząć wracać do fajnej tradycji bloga. Póki co fajnie, że podwyżki idą szybciej niż ilość miesięcy nowego roku, a niewykluczone, że w lutym będą kolejne, wszak nowy miesiąc dopiero się zaczyna.

32 komentarze:

 1. Widzę że od dzisiaj jest też nowa tabela oprocentowania w Toyocie. Ale ja nie wiem jakie tam są zmiany. Możze bardziej wnikliwi obserwatorzy cos dostrzegą.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wiem o co chodzi w Toyocie. Są podwyżki oprocentowania moto lokat, ale tylko dla klientów którzy mają kredyt lub leasing na Toyotę. Niech sie w tyłek pocałują.

  OdpowiedzUsuń
 3. Inbank bez gwarancji bankowych BFG też niech się w tyłek pocałuje z taką ofertą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bank działa w Unii Europejskiej i obowiązuje go europejskie prawo bankowe. Depozyty są objęte gwarancją estońskiego BFG (Bankowego Funduszu Gwarancyjnego) tak samo jak u nas do równowartości 100 000 euro. Procedura wypłaty środków na wypadek upadłości banku jest też bardzo zbliżona do tej stosowanej przez polski BFG. Ogólnie funkcjonowanie naszego BFG wynika również z przepisów europejskiego prawa bankowego. Dlatego wszędzie kwota gwarancji wynosi 100 000 euro lub równowartość w walucie danego kraju.

   Usuń
 4. Więcej od dzis daje Facto. 2,5 na 3 i 6 miesiecy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro kończą mi się 3 lokaty w inBanku... To Facto ma BFG - ktoś korzystał może; Na 3M chętnie bym wrzucił !

   Usuń
 5. Dzisiaj otrzymałem z Toyota Banku umowę na Indeksowane Konto Oszczędnościowe.
  31 stycznia z zachowaniem 30-dniowego terminu wypowiedzenia rozwiązałem umowę na wszystkie inne konta które u nich posiadałem z zastrzeżeniem pozostawienia dostępu do kanałów elektronicznych.
  14 lutego skończą mi się lokaty złotówkowe i tego dnia chcę wsypać maksymalny grosz na konto Indeksowane. Limit oprocentowania wskaźnikiem Wibor3M to 100tys złotych z zastrzeżeniem wysokiej opłaty 30PLN/miesięcznie za jakąkolwiek wypłatę środków.
  Planuję wsypać 95 000 złotych co przy oprocentowaniu do 5% da około 320zł odsetek/miesięcznie dopisywanych do salda konta. To wystarczy na około 18 miesięcy aby zdeponowane środki pracowały na max. procent a jednocześnie aby nie przekroczyć limitu 100 000zł.
  Czy dobrze kombinuję, czy ktoś ma inny pomysł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do Anonimowy 1 lutego 2022 10:34

   Ale kombinacje, tylko nie wiadomo po co? ;) Dlaczego nie przelejesz pełnej kwoty - żeby od początku pracowało Ci te 100k zł? Przecież oprocentowanie na IKO jest naliczane osobno dla każdego przedziału, więc nic nie przekroczysz. PS Tej opłaty 30zł da się uniknąć i pisałem już tu o tym parokrotnie. Tylko szkoda, że wypowiedziałeś umowę ROR w TB - bo znacznie to ułatwia. PS2 Gwarancję WIBOR-u masz stałą na każdy kwartał (dopóki nie zlikwidują tego wskaźnika), ale już gwarancji oprocentowania na IKO nie masz żadnej. W każdej chwili TB może zmienić TOiP na taką, w której WIBOR będzie pomniejszony o jakiś procent (tak jak jest to obecnie w przedziale 100k zł+) i oprocentowanie tego konta stanie się zupełnie nieatrakcyjne. Robił już tak parokrotnie w historii :(

   Usuń
  2. TomTom. Wypowiedzenie umowy mogę cofnąć ale napisz co to zmienia...
   Miałem lokat na 150tys to nie płaciłem opłaty 2,5zł/miesięcznie. W lutym uciekam z lokatami więc wejdzie opłata.
   A jak uniknąć 30zł/miesięcznie, napisz w jednym zdaniu proszę.

   Usuń
  3. Do Anonimowy 1 lutego 2022 15:26

   W jednym zdaniu się nie da ;)
   Z konta IKO zakładasz u nich jakąkolwiek lokatę i za chwilę ją zrywasz. Mając u nich ROR wybierasz go do zwrotu środków. Przy jego braku, przed zerwaniem musisz do nich zadzwonić z dyspozycją zmiany tego nr na inne konto poza TB i dopiero ją zrywasz (docelowo zwrot ustawiony na konto IKO).
   PS Co do opłaty za ROR - to chyba najlepiej założyć najciekawszą z ich oferty lokatę na minimalną kwotę, tą zwalniającą z opłaty. Sam pewnie tak zrobię za ok pół roku.

   Usuń
  4. Dziękuję za wskazówki.
   Faktycznie chyba najbezpieczniej utrzymać bezpłatny ROR najniższą wymaganą lokatą 2500/3M/1,5% i uciec z IKO lokatą na ROR w/g Twojej wskazówki i w ten sposób ewakuować kasę na zewnątrz.
   Pewnie to IKO nie utrzyma długo oprocentowania Wibor3M bez pomniejszenia więc tryb awaryjny muszę sobie utrzymać przez anulowanie wypowiedzenia.

   Usuń
  5. Do Anonimowy 2 lutego 2022 08:43

   Ja po czerwcu (zakończenie mojej ostatniej lokaty) myślę o założeniu tej na 2% i 9 m-cy. Na dłużej bez opłaty i ciut wyższy % ;)

   Usuń
 6. Właśnie złożyłem dyspozycję zamknięcia konta w Aion. Odpowiadają na czacie wręcz natychmiastowo i poszło sprawnie. Na plus.

  OdpowiedzUsuń
 7. ja tez zamknelam aion bez problemu i sprawnie. moze jeszcze tam wrocimy jak zmienia oferte?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla tych co zamknęli konto nie ma powrotu.

   Usuń
 8. Inbank późno odpowiada na reklamację. Argumentują, że w piątek o 16 kończą pracę. Mój przelew zmieniający konto do wypłaty lokaty przyszedł w piątek, ale nie zmienili konta i kasa wróciła na konto w getinie, które już wypowiedziałem. 5 dni w plecy 50K zawieszone, przez weekend. Inbank powinien mieć w systemie edycję konta do wypłaty lokaty. Jest to taka prowizorka, ja się ewakuuje do Bff Facto. Toporny system mają, ale działa sprawnie i jest 2,5 proc za 3 mies. Musimy dobić do co najmniej 5 proc przy tej hiper inflacji. Koniec z bezkarnym rozdawnictwem, ceny oszalały w sklepach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego warto związać się "od zawsze i na zawsze" ze stabilnym bankiem, który co prawda nic w sprawie oszczędzania nie oferuje, ale ryzyko, że nagle zniknie, jest znikome. Wtedy nie trzeba lawirować z kontami do zwrotu lokat, bo ono będzie to jedyne. Ja jestem w PKO BP, gdzie muszę wydać miesięcznie 300,00 złotych dla bezpłatności konta/karty, ale ponieważ "używam" go na co dzień, to się robi samo. Za to zawsze wiem, gdzie pojawią się pieniądze z banków - gwiazd sezonu:).

   Usuń
  2. A ty myślisz że w facto zmienią ci nr rachunku "na pstryknięcie"? Takie rzeczy robi się wcześniej, a nie w ostatniej chwili. A dlatego nie ma edycji rachunku w systemie, żeby było bezpieczniej.

   Usuń
  3. Ano właśnie pani na infolinii powiedziała, że zmiana konta do zwrotu środków może nastąpić po zerwaniu lub skończeniu lokaty. Niestety.

   Usuń
  4. Zmieniałem w Facto na dwóch loginach konta do zwrotu środków wielokrotnie. Dzieje się to tego samego dnia co wpłynie przelew..

   Usuń
  5. To pani była niedoinformowana,zmieniałem jakieś dwa miesiące temu przy aktywnych lokatach które do tej pory jeszcze się nie skończyły.

   Usuń
  6. Przecież w Facto lokaty wpływają na konto w Facto i dopiero można je przelać dalej.

   Usuń
 9. do TomTom 1 lutego 2022 12:40 TomTom, jaką dostałeś ostatnio w Millennium propozycję "zatrzymaniową". Wspominałeś swego czasu, że składasz wniosek o zamknięcie konta w tym Banku, a Bank ten kontaktuje się następnie z Tobą telefonicznie i omawiacie cofnięcie ww. wniosku w zamian za program bonusowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Gesso

   Kilka miesięcy temu dostałem przy zamykaniu konta propozycję 30zł co miesiąc przez rok - za zwykłe spełnienie "darmowości" konta w Mille i 1 logowanie (albo do apki, albo millenetu). Muszę więc oprócz tego zalogowania przelać do nich tysiaka oraz raz zapłacić kartą. Dziś 1 luty, a ja już mam spełnione warunki za obecny miesiąc i kasę (ten 1k zł) zwróconą na moje inne konto ;) Premię grzecznie wypłacają ok 15-go dnia, kolejnego m-ca.
   PS Moja rodzina składała wypowiedzenie w tym samym czasie i dostali niestety tylko brak opłat za konto na pół roku.

   Usuń
  2. W styczniu w mille zaproponowano mi 2% od transakcji kartą/ 5% blikiem w obu przypadkach max 30 zł. Oferta na pół roku.

   Usuń
  3. @TomTom
   To jeszcze lepsze sa rozwiazania, gdzie konto jest calkiem darmo, karty nie trzeba posiadac lub darmowosc samego konta bez karty jest za "przelew"- patrz Nest/Alior.
   Wyrabianie obrotow karta debetowa jest "slaba" sprawa, jezeli nie mamy za to bonusa lub nie placimy kredytowka.

   Usuń
  4. do Anonimowy 1 lutego 2022 20:26 Jak na razie TomTom otrzymał najlepszą ofertę zatrzymaniową (właściwie nie musi bowiem wykonywać żadnych działań i dostaje 30 zł). Przy transakcjach za kwotę 1000 zł to 2 % daje 20 zł miesięcznie.

   Usuń
 10. Bank PKO bp zmienił oferte jest konto oszczędnościowe na 0.8 dziwne czemu zagraniczne banki nie reaguja na podwyżki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O faktycznie, dzięki za info bo tego mi brakowało.

   Usuń
  2. @TomTom
   Po napisaniu powyższego komentarza przypomniałem sobie, że zamknąłem kiedyś KO w PKO po tym jak bank pobrał opłatę za przelew na ror w wysokości 0,50 zł. Więc faktycznie są konta oszczędnościowe z opłatami za przelewy wewnętrzne.
   Jeśli ten proceder trwa nadal nie ma sensu zakładać tego KO, bo zysk i tak miesięcznie jest niższy niż koszt jednego przelewu.

   Usuń
  3. Pojawia się w tym momencie naturalne pytanie czy zamiast robienia płatnego przelewu wewnetrznego można po prostu zamknąć konto. Wtedy środki z zamykanego konta powinny być przekazane na ror darmowo. Chociaż to może zależeć od banku.

   Usuń
  4. Do Polcan

   Moim zdaniem to kwestia czystej kalkulacji. Zakładając konto w Toyocie byłem świadomy, że nawet 1-szy przelew wewnętrzny z ich KO jest płatny te 2zł. W czasach zerowych stóp proc. TB na swoim KO dla przedziału 50-400k zł dawała 0,8%. Na tamte czasy to był prawdziwy "rarytas" i to nie tylko jako KO, ale nawet postrzegany jako lepszy substytut lokaty. Wtedy nawet Getin na EKO dawał tylko 0,5% i uwzględniając tą nieszczęsną opłatę za przelew w TB było warto ;) Również dla braku limitów, który w innych bankach był wtedy na poziomie 50-200k zł.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...