piątek, 18 lutego 2022

Lokata dynamiczna z 2,53% na start oraz do 555 zł bonusu

Mimo że, jak zobaczyliśmy wczoraj, banki niechętnie decydują się na podnoszenie stawek, przez co stopy rosną nam obecnie szybciej, pojawiła się ciekawa oferta idąca z prądem. To lokata mobilna, której stawka zmienia się wraz z WIBOREM i na chwilę obecną daje 2,53%


 

WIBOR nam rośnie od dobrych kilku miesięcy tak samo jak stopy procentowe, więc mamy nareszcie lokatę która w jakiś stopy imituje to co dzieje się na rynku. Co więcej lokatę można zerwać w dowolnym momencie bez utraty odsetek, co czyni tę ofertę już szczególnie godną uwagi.


Mowa o Credit Agricole, dla którego używamy tutaj skrótu CA. Jak obliczane jest oprocentowanie lokaty w tym banku widzimy na pierwszym screenie. Oprocentowanie aktualizowane jest każdego miesiąca według stawki WIBOR1M z 25 dnia miesiąca pomniejszona o 0,50pp i obowiązuje zawsze od pierwszego dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego. Jakie dokładnie obowiązują stawki na dziś wyjaśnia to poniższa tabela.

 Narzekamy na lokaty długoterminowe, bo stopy rosną i obawiamy się, że po takim wyborze stracimy przez potencjalne wzrosty na lokatach krótkoterminowych. Tutaj jest inaczej bowiem mamy w zasadzie konto oszczędnościowe skoro lokatę możemy zerwać bez utraty odsetek. Jedyna różnica to fakt, że minimum na tej lokacie to 1000 zł.


 

Brzmi to dość nierealnie bo takich ofert ze świecą szukać, a to nie wszystko. Można bowiem założyć dowolną ilość lokat w ramach konta osobistego. A samo założenie konta też daje nam bonus i to całkiem spory bo sięgający aż 555 zł.

Tutaj założysz konto na którym zgarniesz do 555 zł premii oraz lokat do 3%

Omawiałem już tę ofertę pod koniec stycznia skupiając się wówczas na dostępnej innej lokacie na 3% na okres 12 miesięcy. Tam jednak nie ma gwarancji wypłaty odsetek w przypadku jej zerwania. Narzekaliśmy na ten fakt, tutaj jednak trzeba przyznać, że wygląda to zupełnie inaczej.


2) Do 555 zł z kontem w CA

Bank reklamuje jak widzimy nawet 555 zł premii, ale ta zależy od naszego wyboru wariantu, którą trzeba omówić bliżej.

a) 55 zł za otwarcie konta i jeden przelew

Za otwarcie konta można zyskać 55 zł, mało który bank nagradza taką czynność i jest to coś co na pewno lubimy. Wystarczy, że do końca kolejnego miesiąca po tym w którym otworzymy konto przelejemy do CA z innego banku kwotę 300 zł. Czynność banalna, a premia całkiem fajna.


b) wybór jednego z trzech wariantów do wyboru

Bank daje nam wyboru 3 warianty, różniące się tylko długością trwania, w każdym z nich oferuje zaś cashback w wysokości 3%. Do wyboru mamy:

 • 6 miesięcy - wymagane 3 płatności
 • 12 miesięcy - wymagane 5 płatności
 • 20 miesięcy - wymagane 10 płatności

płatności można dokonywać kartą, telefonem, blikiem lub zegarkiem, jak kto lubi. Im dłuższy okres wybierzemy, tym wyższy zwrot dostaniemy.


 

W każdym wariancie czasowym różne są maksymalne premie za jeden miesiąc..

 • 6 miesięcy: max 8,25 zł/m-c
 • 12 miesięcy: max 12,50 zł/m-c
 • 20 miesięcy: max 25 zł/m-c

Innymi słowy w poszczególnych wariantach do zgarnięcia jest tyko 50 zł po pół roku umowy, 150 zł po roku i nawet 500 zł po 20 miesiącach. Okres najdłuższy jest zatem najbardziej opłacalny.

Tutaj założysz konto na którym zgarniesz do 555 zł premii oraz lokaty do 3%

Jeżeli chodzi o wybór kont, to nic tu się nie zmienia od lat. Do wyboru mamy albo konto dla Ciebie albo VIP. Ja zawsze wybieram te drugie, bo za jeden przelew na 10k w miesiącu mamy wszystko za free, bez kombinowania czy bank nie ukrył jakiejś opłaty w przypadku konta dla Ciebie.


Dla przypomnienia mamy też możliwość założenia lokaty mobilnej na 3% w terminie 14 dni od założenia konta, którą szczegółowo omawialiśmy pod koniec stycznia..


Za informację o lokacie mobilnej opartej o stawkę WIBOR z możliwością zerwania w dowolnym momencie dziękuję czytelnikowi podpisującemu się jako Ptok.

Regulamin promocji do 555 zł dla Ciebie w CA

38 komentarzy:

 1. " jeden przelew na 10k w miesiącu mamy wszystko za free" dotyczy wpłaty na konto ze swojego konta w innym banku? Mozna potem ponownie przelać z powrotem na swoje konto i tak co miesiąc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To wszystko zalezy z czego korzystasz, bo ja mamw czesniejsza promocje z wydatkami przez 18-mies, zwrot 25zl i do niczego tego konta wiecej nie uzywam, stad wystarczy mi wplyw 1 tys. Jako konto podstawowe mam stare KWJ w Alior, ktore za wplyw 2,5tys ma wszystkie uslugi darmo, nawet z sorbnetem, ktory w CA jest platny nawet dla VIP.

   Usuń
  2. Raczej nie "Gdy sprawdzamy wpływ na konto, nie bierzemy pod uwagę przelewów
   pomiędzy Twoimi rachunkami. Dotyczy to także przelewów z innych kont, które prowadzimy
   lub rachunków w innych bankach, jeżeli jesteś ich posiadaczem, współposiadaczem lub pełnisz
   wobec nich rolę pełnomocnika"

   Usuń
  3. Wiem ten zapis jest w CA, ale on jest w polowie martwy, bo wystarczy przelac z konta drugiej osoby w rodzinie a poza tym, inny bank nie jest w stanie sprawdzic czy jestesmy wspolposiadaczami/pelnomocnikiem do danego konta w innym banku. Jezeli taka baza zewnetrzna istnieje, to niech mnie ktos oswieci, ale wg mojego rozeznania, takich danych zadny bank nie przekazuje, chyba ze na zyczenie prokuratury, sadow, itp.

   Usuń
  4. To skąd ma być ten przelew? Od kogoś z rodziny (mąż też wykluczony czy może być?), znajomego, przypadkowego gościa, który się na to zgodzi? Bez sensu.

   Usuń
 2. Czy jest jakaś kwota maksymalna tej lokaty??

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam. A jaki jest okres karencji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta informacja jest w linku który odsyła do szczegółów. 31 grudnia 2020 czyli karencja dość krotka.

   Usuń
 4. Sama promocja za wydatki ze zwrotem 25zl jest ok, bo bez problemu wydaje sie 835zl/mies, chyba, ze ktos uwiklany jest w inne zwroty lub promocje za wydatki karta. Sama lokata jest srednio ciekawa, bo podawana, najlepsza stawka jest dla 12-m, ale faktycznie zabezpiecza nas przy rosnacym WIBOR. Dla mnie osobiscie to slaby wybor, bo mam obecnie stare konto w Nest na 3,4% bez limitu i tez jest uzaleznione od WIBOR-3M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale 2,03 proc za 1 miesiąc to zle? A od przyszlego miesiąca jeszcze więcej bo dziś WIBOR 1m już 2,91 minus 0,5 to jest 2,41 za miesiąc.

   Usuń
  2. Tak jak wspomnialem wyzej mam lepsza alternatywe na KO, stad nie jestem tym zainteresowany, na biezace potrzeby (niewielka kwota)wole Alior z 1,7% bo to jest substytut ROR z nieograniczona liczba przelewow. Jak ktos trzyma duzo srodkow w Alior/Getin na 1,7%, to jest to dobra alternatywa w CA z lok. do 3-m.

   Usuń
  3. Cieszymy się Twoim szczęściem już od paru miesięcy, że masz stare ko w Nest:) ale tu pisaliśmy, że blog jest o aktualnych produktach dostępnych dla każdego. Jak mam takich kont nest 5 czyli 5 wypłat w miesiącu ale ich nie używam bo mam coi na prawie 10% dla obligacji styczniowych lutowych i pewnie każdy miesiąc do maja taki będzie. Szach mat:)

   Usuń
  4. 10% ale dostaniesz je w przyszłym roku.
   Kupione w Marcu 2020 teraz dają 3,95%

   Usuń
  5. W każdej chwili mozna wyjść tracąc na coi 0.7%. Ale po co jak jest 3 razy więcej niż na koncie Nest?

   Usuń
 5. W zasadzie w całym artykule nie wspomniałeś o jaki bank chodzi.
  Dopiero przy promowaniu konta jest znacznik że to CA, choć ktoś słabo zaznajomiony z bankami po przeczytaniu całego artykułu dalej nie będzie wiedział o co kaman.
  Nie żebym się czepiał ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo słuszna uwaga. Zrobiłem odpowiednią korektę z pełna nazwą i uzasadnieniem używania skrótu. Dzięki.

   Usuń
 6. Płatności można dokonywać blikiem czy są ograniczenia w jakich sklepach można zrobić blikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Generalnie ten blik nie jest dostepny w wielu sklepach stacjonarnych, tylko czasami, czesciej w internecie. Jaki jest sens jego stosowania, poza wymogami danej promocji, ano zaden. Prawnie jest to zwykly przelew z konta na konto, karta chroni nas w zupelnie inny sposob, mozemy zadac zwrotu przy niewykonaniu uslugi, itp.

   Usuń
 7. Na jaka kwotę można założyć lokatą?

  OdpowiedzUsuń
 8. Przeciez to oprocentowanie 2,53% w skali roku dotyczy tylko ostatniego miesiaca trwania tej lokaty, a nie calego okresu. Nawet utrzymujac lokate pelne 12 miesiecy, za poprzednie miesiace naliczone oprocentowanie bedzie nizsze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale, jezeli zalozysz, ze zerwiesz te lokate powyzej miesiaca, to dostaniesz ok 2,03% lub troszke "lepiej" za kolejne "przesuniecie" zerwania jej. Jezeli srodki trzymamy na lok. powyzej 1-m, to mamy troche lepsza stawke niz oferuje Alior/Getin na KO -1,7%. Lokata dynamicznie jest "prawie" takim KO, ale nie mozemy jej zerwac przed uplywem miesiaca.

   Usuń
  2. Nie, dostaniesz za cały okres okres takie same odsetki, według tej stopy, która Ci przysługuje za pełne miesiące

   Usuń
  3. Wczoraj wieczorem założyłem kilka lokat ( jak dowiedziałem się o wycofaniu). Dzisiaj odsetki są naliczonego od 2,53%. Teoretycznie jeśli więc utrzymam lokatę pełny rok, to takie będzie końcowe oprocentowanie - nie za każdy miesiąc inne.
   P.S. Na pewno tyle nie utrzymam :-)
   diego

   Usuń
 9. do anonimowy 18 lutego 2022 17:18
  "Kapitalizacja odsetek następuje po okresie umownym lokaty dynamicznej/elastycznej. W przypadku wycofania środków z lokaty dynamicznej przed terminem umownym odsetki zostaną naliczone za rzeczywistą liczbę dni utrzymania lokaty według stopy procentowej obowiązującej dla pełnych zakończonych miesięcy."

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy jest jakaś kwota maksymalna tej lokaty??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Reklama mowi o dowolnej liczbie lokat dynamicznych, czy jest max kwota, moze i jest ale lepiej miec wiecej lokat, ktore mozna zerwac w dowolnym momencie w razie potrzeby.

   Usuń
 11. A widocznie Ciechanów jeszcze się nie nałapał wystarczającej kwoty lokat, bo powiązany z nim neo nadal "trzyma" dzień badania salda na 9 grudnia. Kiedy to było?:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Czyli zakładając w lutym np lokatę na 1 rok dostaniemy po roku 2,255% odsetek brutto zrywając ja po np miesiącu dostajemy 0,169% odsetek brutto (2,03% w skali roku). Lokata jak rozumiem nie chroni nas przed zmianami oprocentowania w przyszłości bo zakładając ją dziś stawki oprocentowania lokaty tej się już nie zmienią. Dopiero w nowym miesiącu przy nowej stawce Wibor będzie można znów nowa lokatę założyć na nowych warunkach. Doś sprytnie to CA wykombinował sobie, ala takie rozwiązanie byłoby super ale przy malejącej stawce Wibor a nie jak przed nami rosnącej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy użyciu aplikacji mobilnej możesz otworzyć 12-miesięczną lokatę dynamiczną o oprocentowaniu zmiennym, uzależnionym od wskaźnika referencyjnego WIBOR 1M i marży banku. Oprocentowanie lokaty jest aktualizowane każdego miesiąca według stawki WIBOR z 25 dnia miesiąca. Nowa stawka oprocentowania obowiązuje zawsze od 1 dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego. Obecne oprocentowanie lokaty wynosi 2,53%. Mobilną lokatę dynamiczną możesz otworzyć z wkładem od 1 000 zł.

   Usuń
  2. Ale przy tej lokacie jest zmienna stopa procentowa, a ty robisz obliczenia jak przy stałej. Stoi tam jak wół: zmienna stopa. Co miesiąc się zmienia.

   Usuń
  3. Czyli zakładając roczną lokatę w lutym będzie brane oprocentowanie z ostatniej tabeli przed zakończeniem lokaty za wszystkie miesiące czy oprocentowanie za każdy aktualny miesiąc będzie brane z tabeli danego miesiąca i już nie zmieniane potem. A druga sprawa czy marża może też się zmieniać czy jest już stała dla poszczególnych miesięcy.

   Usuń
 13. https://www.credit-agricole.pl/o-banku/aktualnosci/2022/credit-agricole-wycofuje-z-oferty-lokate-dynamiczna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przestało im się podobać to ze mogą w przyszłości za dużo płacić. Już od marca oprocentowanie po pierwszym miesiącu będzie ponad 2,30. Kij im w czoło. Kto założył, ten ma. Jak się przestanie opłacać, to się zerwie.

   Usuń
 14. Ktoś się orientuje czy można złożyć wniosek o lokatę i opłacić później? Bo konto z aplikacją CAOK chyba się da założyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zakładasz w aplikacji już konkretnego swojego roru na którym musi być ta kwota.

   Usuń
 15. Ja testowo zalozylam lokate i wynika z tego, ze oprocentowanie obowiazuje przez caly czas to samo (z daty zalozenia)-wbrew nazwie lokaty

  OdpowiedzUsuń
 16. Nazwa lokaty jest ok, oprocentowanie jest zmienne co miesiąc inne ale obowiązuje wg harmonogramu takiego jak w dniu założenia.

  OdpowiedzUsuń
 17. LOkata już wycofana z oferty

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...