sobota, 21 stycznia 2023

600 zł do Allegro w nowej promocji kart w Citi z bardzo krótką karencją

Citi ostatnio coś zróżnicowało oferty za swoją kartę na bardziej niekorzystne i z niższą premią. Do ofert konta dalej zresztą oferują kiepskie 400 zł do Allegro co można sprawdzić tutaj. Na szczęście wróciła też najbardziej wypasiona oferta z 600 do Allegro, więc warto ją tutaj przypomnieć i wybrać opcję z lepszą premią.


Co ciekawe nareszcie karencja jest bardzo krótka! Według regulaminu z oferty wyłączone są osoby, które miały tutaj kartę po... 1 września 2022. Sprawdźcie czy się pomyliłem bo to jakoś podejrzanie krótka przerwa, jedna z najkrótszych spośród wszystkich ofert jakie tutaj opisywałem.

Tutaj zgarniesz 600 zł do Allegro za kartę w Citi

Oferta ma też rekordowo długi czas trwania, można do niej przystąpić do... 19 września 2023 czyli niemal do końca przyszłego lata. Dla przypomnienia nie ma znaczenia czy macie tutaj konto czy nie, obie oferty się wykluczają, więc można mieć konto i zgarnąć dodatkowo premię za kartę. 

Co trzeba zrobić by zgarnąć 600 zł do allegro?

1) instalacja apki 

Wyrażenie zgód to coś o czym nie trzeba chyba przypominać, bo to dotyczy każdej oferty. Warto jednak pamiętać że wymagana jest instalacja apki, co jest nowością. Karty Citi używam od lat, ale nigdy żadnej apki nie instalowałem, tutaj jest wymagana.

Po zainstalowaniu apki należy się oczywiście do niej zalogować. Mamy na to czas do końca miesiąca kalendarzowego po tym w którym założyliśmy kartę. Czasu aż nadto, ale dla pewności warto to zrobić od razu, tym bardziej jeśli nie macie w nawyku używania apek. Ja z pewnością nie mam.


2) cashback za płatności kartą

Część główna to oczywiście to co zawsze: wymaganie płatności kartą, wszak do tego służy karta kredytowa, żyć za darmo na koszt banku trzymając się wyznaczonych ram czasowych określanych mianem grace period.

Dla zgarnięcia premii wymagane jest by przez siedem kolejnych miesięcy, następujących po miesiącu w którym wydano nam kartę:

 • wydać kartą 300 zł

Dziś, w dobie szalejącej inflacji nie jest to już duża kwota do wydania.Nie bardzo rozumiem dlaczego w regulaminie bank informuje osobno o miesiącach 1-3 oraz 4-7. Ważne że warunek jest ten sam: wydać 300 zł w każdym miesiącu przy czym nie mogą to być transakcje zareklamowane czyli ze zwrotem na rachunek karty.

Dodatkowym plusem oferty jest fakt, że owo wydanie 300 zł kartą powoduje z automatu zwrot opłaty za kartę. Jednak obowiązywać to będzie tylko przez 12 miesięcy. Innymi słowy po roku karta będzie do likwidacji.

3) 100 zł w cyklicznej ofercie zatrzymaniowej

Można jednak dodatkowo zgarniać premię po 100 zł za każdym razem, gdy będziemy udawali zamknięcie karty. Wystarczy zadzwonić na infolinię i poprosić o zamknięcie karty. Zostaniemy wówczas przekierowani do działu zatrzymania klienta i dostaniemy wówczas nową propozycję dodatkowej premii.

Od lat wystarczy wydać dodatkowe 1000 zł w terminie 3 miesięcy i może to być jednorazowy zakup np. jakiegoś mebla. W styczniu mam dostać kolejną taką stówkę, a w lutym zamierzam kolejny raz udać zamykanie konta. Słowem fajna karta:)

 

Regulamin V edycji Jeszcze więcej na start - 600 zł do Allegro za kk

24 komentarze:

 1. Inbank też obniżył oprocentowanie, ósemki już nie ma dla starych klientów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wracając do tematu wymiany walut dostałem odpowiedź z Aliora, że konto dolarowe jest całkowicie pomijane i faktycznie po ie ranę są środki z konta euro, a w dalszej kolejności z konta w złoty.
  Pojawia się zatem pytanie czy ma sens wymieniać na euro? Czy jeśli tego nie zrobię, to bank zrobi to za mnie po jeszcze bardziej niekorzystnym kursie? Czy też waluta euro zostanie tutaj pominięta i jest to bardziej opłacalne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli będziesz miał na koncie dolce i uprzedzisz sprzedawcę, że płacisz w dolcach to euro i przeliczniki mogą się bujać. Transakcja zostanie rozliczona w dolcach i koniec i kropka.

   Usuń
  2. Tylko, ze wszedzie w regulaminach Aliora jest mowa o przeliczaniu walut egzotycznych na USD przez MC, czyli obciazenie przychodzi do Aliora w USD (po korzystnym kursie MC). Stad Alior zarabia na przeliczaniu tychze USD na EUR lub na PLN, po swoich tabelach z duzym spreadem. Konkluzja jest taka, ze nalezy miec konto USD w normalnym Aliorze i karte do tego konta. Zasilac mozna latwo z kantoru, bo dzieje sie to on-line. Wydatki w walutach poza (EUR i GBP), wszystkie waluty na swiecie bedziemy mieli przeliczane przez MC na USD i bez dodatkowych tabel i posrednictwa innych walut beda one obciazac nam konto USD. Promowanie karty wielowalutowej jest wiec zagrywka banku, zeby zmaksymalizowac swoje zyski na wymianie wg swoich tabel z duzym spreadem. Jezeli sie myle, to niech ktos temu zaprzeczy klarujac caly ciag wymiany z walut egzotycznych.

   Usuń
  3. Ja to w ogóle bym nie korzystał z kantora Aliora, tylko uruchomił korzyść przy koncie jakże osobistym "płatności kartą bez kosztów przewalutowania" i nie musiałbym nic wymieniać tylko płacił z konta PLN. Wówczas " Operacje w EUR, USD lub GBP są przeliczane na PLN po średnim kursie NBP z dnia ich rozliczenia. Pozostałe waluty są przeliczane na USD po kursie organizacji płatniczej Mastercard, a następnie przeliczane na PLN po średnim kursie NBP z dnia rozliczenia operacji."

   Usuń
  4. Czyli konkluzja jest taka dla walut egzotycznych, ze jak nie mamy USD, to najlepiej jest to robic jak napisal anonimowy @17:49 z konta w ramach korzysci, natomiast jak mamy "trzymamy zawsze" USD i chcemy sie nimi posluzyc, to wtedy lepsza opcja jest konto USD i karta do konta.
   Karta wielowalutowa w tym przypadku, to tylko sposob na dodatkowy zarobek dla banku.

   Usuń
  5. Jedyny minus jest taki, że trzeba posiadać kartę do konta. Można ją wyrobić, pojechać i po powrocie zamknąć

   Usuń
 3. Polcan, kup se piwo za zety i powiedz nam jak Ci poszło z tym przewalutowaniem wte i wewte i czy aby na pewno 'biznes' się opłaca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest takie proste, właśnie się dowiedziałem, że pewien sklep wymienia waluty wedlug stawki zależnej od nominału. Zmiana zachodzi już przy 50$, inna sprawa to płatności o danej godzinie. Jak sądzę platność dziś będzie droższa niż płatność w poniedzialek, przy założeniu że pobiera mi z konta w złotówkach. Wiadomo że stawki w weekend są drozsze niż w tygodniu.
   Zresztą to samo dotyczy płatności po godzinie 17. Na domiar złego należy pamiętać jaka godzina jest w Polsce, ileż to razy za o minąłem i tym rok temu w Meksyku, bo różnice czasowe są spore.
   Gdyby nie było tyle zmiennych, nie za dawałbym tutaj takich pytań. Niestety ciągle dowiaduje się czegoś nowego o czym do tej pory nie miałem pojęcia.

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Dzięki, ale trudno mi siebie wyobrazić sytuację, żeby to Alior decydował za mnie, gdzie mam jechać. Mam już plany na wakacje i na pewno waluty tam panującej nie ma w ofercie Aliora.

   Usuń
 4. Czy KO w Pekao sa na 183 dni i 8 % jest tylko dla nowych klientów czy dla dotychczasowych też ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak ale saldo ponize 2 tys PLN w badanym okresie dla obecnych klientow: szczegoly na stronie https://www.pekao.com.pl/klient-indywidualny/oszczedzam-i-inwestuje/programy-oszczednosciowe/konto-oszczednosciowe.html
   w regulaminie

   Usuń
 5. Czy żeby wyrobić to karte w promocji to trzeba przedstawiać zaswiadczenia o dochodach od pracodawcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku pytali o wysokość dochodów i NIP oraz dane do pracodawcy. Liczy się dochód za ostatnie trzy miesiące.

   Usuń
 6. czytam regulamin V promocji i coś mi tu brzydko pachnie. WEDŁUG MNIE Z NAGRÓD JEST PEWNE TYLKO 200+100 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za spełnienie warunków w każdym miesiący od 4 do 7 dostajesz po 100 zł, a więc 200 do Allegro i maks. 4 x 100 zł za drugi warunek (Nagroda 2)
   "Uczestnik może otrzymać maksymalnie cztery Nagrody 2, po jednej za każdy z czterech miesięcy, w którym Uczestnik spełnił
   wymogi punktu 4 lit. g niniejszego Regulaminu."

   Usuń
 7. Od jutra KO Profit w Millenium z małą zmianą, zamiast 7% będzie 6% w okresie 23.01-04.03.2023 roku, badanie salda na 13,01,2023r.

  OdpowiedzUsuń
 8. Millennium 8% na 90 dni do 300k. Promocja aktywna aż do 4 marca.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Można jednak dodatkowo zgarniać premię po 100 zł za każdym razem, gdy będziemy udawali zamknięcie karty. "
  No u mnie nie działa to za każdym razem, raczej 2 razy do roku. Jak nic nie proponują, to trzeba wycofywać wypowiedzenie,

  OdpowiedzUsuń
 10. Trochę niechlujny ten artykuł. Ile się dostaje za instalację apki? a ile za spełnienie innych warunków?

  OdpowiedzUsuń
 11. Informacja osobna o miesiącach 1-3 i 4-7 wynika z tego, że w tym drugim przypadku można sobie wybrać jeden z tych 4 miesięcy:
  "w czwartym, piątym, szóstym LUB siódmym miesiącu kalendarzowym..."
  Spójniki są ważne!

  OdpowiedzUsuń
 12. Nowa edycja Profit w Millennium - nadal 8 % (z warunkami) i do 300.000 zł. Dzień badania salda na razie nie jest znany. Dawniej limit był do 200.000 zł. I tak pomału wracają...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...