wtorek, 10 stycznia 2023

8% na KO dalej w grze oraz 200 zł na start z nową karencją w Pekao

Od dziś nową promocję ma Pekao czyli bank od Żubra. Mimo że jest to odświeżona promocja to jednak wszytko jest tu w zasadzie bez zmian. Dalej mamy zatem 8% na KO oraz 200 zł do zgarnięcia, ale oczywiście zmieniają się daty, co jest istotne dla tych którzy chcą załapać się na 8% które powoli zaczyna znikać co widać po styczniowych ofertach BFF oraz Aliora.


Na szczęście Pekao nie idzie tym tropem. Nie zmienia ani stawki ani limitu, więc w dalszym ciągu można tutaj pakować do 200k. Co prawda jest to mniej niż w innych bankach, ale za to aż przez pół roku, a dokładniej przez 183 dni, co nie jest bez znaczenia.

W przeciwieństwie do konkurencji tutaj wszystko trwa dłużej nie tylko czas trwania promocji. Załapać się można na 8% jeszcze przez ponad dwa miesiące, a najpóźniej do 15 marca. Kto wie czy w marcu to właśnie tutaj wylądują moje środki, by zagwarantować sobie ósemkę z przodu prawie do końca lata.


Nareszcie Pekao zmienia karencję dla nowego klienta, teraz przesunięto ją o jeden rok, poprzednio byliśmy sprawdzani czy nie mieliśmy konta w tym banku po 1 stycznia 2020, teraz w regulaminie widnieje data 1 stycznia 2021.

Tutaj założysz konto na 8% oraz zgarniesz 200 zł na start

W Pekao obie promocje czyli stawki na KO oraz 200 zł na start chociaż różne i posiadające odrębne regulaminy, załączone rzecz jasna na końcu artykułu, mają te same daty końca. Obie w opisywanej tutaj formie potrwają do 15 marca 2023.


Co trzeba zrobić by zgarnąć 200 zł?

a) 50 zł za założenie konta

Początek jest niezwykle banalny - bank zapłaci nam 50 zł za samo założenie konta wraz z kartą oraz apką PeoPay. Premię dostaniemy do 20 dnia kolejnego miesiąca następującego po tym w którym zostaliśmy klientami Pekao.


b) 150 zł za płatności ilościowe

kolejne 50 zł można zdobyć spełniając dwa banalne warunki

 • zalogować się do apki
 • wykonać 5x płatność kartą lub apką na dowolną kwotę

warunek powyższy powinniśmy spełniać przez 3 kolejne miesiące, za każdy miesiąc dostaniemy po 50 zł premii, więc w sumie do zgarnięcia jest 150 zł oraz na koniec 50 zł z punktu a. Słowem 200 zł dostaniemy bez problemu.


Regulamin 8% na KO w Pekao

Regulamin promocji 200 zł na start - edycja nr VII

15 komentarzy:

 1. Sporo osob moze juz sie lapac na 200zl, poza tym jak ktos planuje tam trzymac powyzej 200 tys, to ma taka mozliwosc do 400 tys w wersji premium, ale trzeba utrzymywac owe min. na 200 tys, zeby byla bezplatnosc konta w tej wyzszej wersji. Trudno powiedziec, jakie warunki rynkowe beda za pare miesiecy, ale na razie spoldzielczaki daja 8,3% na 3-m lub 6-m, wiec jest w czym wybierac. Opisywane lok. 50 tys. w CA czy 100 tys w Citi, to tylko "wabiki" i nie stanowia one wiekszej konkurencji dla lokujacych kwoty "gwarantowane".

  OdpowiedzUsuń
 2. Ano właśnie, w wersji premium mozna do 400k? I jak, warunki jakies cięższe wówczas? Nie wiem czy się nie skuszę, zależy od kolejnej oferty Millenium i SCB. Alior wypadł z gry, chyba że w lutym się opamięta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pekao Premium- zwalnia z 50zl posiadanie depozytow min 200 tys., to jedyny warunek i wystarczajacy do zwolnienia.

   Usuń
 3. @Polcan.
  W sprawie klientów Idea banku nie byłbym takim optymistą. Bank został przejęty 1 stycznia 2021 i wypowiedzenia składaliśmy w 2021 roku, więc po 1 stycznia 2021 byliśmy jeszcze klientami Idei, czyli Pekao SA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słuszna uwaga, polcan chyba znowu myli te daty :) Dla byłych klientów Idea, niestety jest tak jak piszesz

   Usuń
  2. Chyba tak, cały czas miałem wrażenie, że Pekao specjalnie ustawiało w swoich promocjach datę tak, by wykluczyć klientów Idea bank, więc w momencie gdy karencja została przesunięta o rok, to z marszu dopuszcza nas do premii...

   Usuń
 4. To bardzo dobra informacja świadcząca chyba o tym, że Alior przerumakował i zapchał się kasą a obniżki oprocentowania to jeszcze nie trend. Ja w Aliorze nie mam ale rozumiem wiele zalet Aliora i wiem co innych tam ciągnie. Jeśli byłoby tam KO wspólne to już bym tam był. Rynek może ruszyć w górę, Velo już jest chyba uprawniony do tego by dać 8,25 (byłaby to trzecia oferta na rynku). Pekao nie jest moim bankiem pierwszego wyboru - jakieś opłaty za SMS etc, ale jeśli inni myśleliby, że mogą dać mniej to się ździwią. Plan B na 6 m-cy jest bardzo interesujący. Kwoty też są wysokie, można założyć VIP a jak będzie mało to 2 VIP-y (jak ktoś ma żonę).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skoro Pekao daje dalej 8% i to na okres 183-dni, to znaczy, ze reszta rynku nie bardzo ma wybor. Alior sie zwyczajnie wylamal, bo ma nadmiar kasy, ale promocje zrobil bardzo krotka, wiec zawsze moze powrocic do owej osemki. Ja tam "lubie" Aliorowe KMO, bo ma nieograniczone przelewy na ROR, poza tym jest moim bankiem glownym ze wzgl na stare konto KWJ, gdzie mam darmowe expresy i sorbnet, wiec pozwala mi to szybko przemieszczac kase via Alior z banku do banku. Nie ma upierdliwie niskich limitow ani dziennych ani przelewow expresowych, no moze upierdliwa jest weryfikacja telefoniczna, ale zawsze lepiej to niz lazenie do placowki. Akurat indywidualnosc KMO jest dobra, bo mozna przeskakiwac do nastepnej promocji na innego czlonka rodziny. Oczywiscie inne konta moga byc wspolne, wyjatkiem jest to KMO pewnie ze wzgl. na algorytm liczenia salda poczatkowego. Inna zaleta Aliora sa bezplatne rach. walutowe i kantorowe, latwosc transferu miedzy nimi, jak i sensowne ceny przelewow swift, czego nie mozna powiedziec o innych wielu bankach.

   Usuń
  2. @17:37
   Nie bardzo rozumiem po co KMO wspolne. Zaloz sobie wspolny ROR, oraz 2 indywidualne KMO z pelnomocnictwem i uzyskasz to samo. Alior daje obsluge pelnomocnictwa on-line, wiec poslugiwanie sie ROR+2xKMO nie robi specjalnie roznicy

   Usuń
 5. Alior do tej pory mnie nie weryfikował telefonicznie przy przelewach (może kwota była za mała, bo "ledwo" 100k). Czy robią to całodobowo (tak jak dawniej Getin), czy w jakiś czasowych limitach? No i - czy pytania są bardzo trudne? (czytaj: podchwytliwe:).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma okreslonej dokladnie kwoty od ktorej to weryfikuja, wykonywalem tylko w dzien, wiec trudno mi sie wypowiadac, czy jest to calodobowo. Pytania nie sa moze jakos specjalnie trudne, ale , jak masz pare rach. czy kilka kart, to musisz to dokladnie pozliczac, bo czasami zdarzaja sie pytania ilosciowe. No i system sie uczy, jak byl juz przelew weryfikowany na dany rach, to kolejnym razem nie weryfikuje nawet przy wiekszej kwocie.

   Usuń
  2. Przelewu sześciocyfrowego na wcześniej zdefiniowany rachunek zaufany mi nie weryfikowali a duży pięciocyfrowy owszem. Wniosek: dzień wcześniej ustawić przelewy zaufane i po kłopocie. Potem je usunąć z zaufanych jak pieniądze do obcych. Pytania normalne jak zwykle w Alior. Część z danych osobowych część z produktów

   Usuń
  3. Weryfikacja nie ma nic wspolnego z odbiorcami zaufanymi, ktorych nie potwierdza sie sms. System wylapuje przelewy o podwyzszonej kwocie na rach., ktore wczesniej nie byly uzywane, jak sie nauczy po weryfikacji telefonicznej, to juz potem puszcza nawet przelewy na duze kwoty bez weryfikacji.

   Usuń
  4. Dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi. Szczególnie za instrukcję dotyczącą "zaufanego", ponieważ wszystkie operacje bankowe robię w nocy, a potem śpię długo i telefon weryfikacyjny może mnie po prostu nie obudzić:).

   Usuń
  5. Schemat weryfikacji Aliorowej jest nastepujacy, dla przykladu, chcemy puscic na rach. obcy, ktory wczesniej nie byl uzyty do przelewow wysokokwotowych. Schemat dziala przy przelewie na dany rach wyglada tak tak:
   1. puszczamy 100 tys.- przelew poszedl (nie wazne czy odbiorca jest zaufany czy nie)
   2. puszczmy drugie 100 tys.- przelew zatrzymany- czekamy na weryfikacje tel, po pozytywnej wer. przelew poszedl
   3. puszczamy kolejne np. 600 tys na ten sam rachunek-przelew poszedl bez zadnej weryfikacj(system juz sie nauczyl, ze to jest rach, ktoremu mozna ufac, bo zostal zweryfikowany)
   *oczywiscie jak puscimy przelew od razu na 800 tys. to zostanie on zatrzymany i bedzie oczekiwal na wer. telefoniczna.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...