niedziela, 29 stycznia 2023

800 zł do zgarnięcia za kartę w Pekao

To bodaj debiut na blogu, nie przypominam sobie bowiem sytuacji bym kiedykolwiek opisywał kartę kredytową w Pekao. Jest jednak tutaj do zgarnięcia najwyższa premia w wysokości aż 800 zł, co ładnie współgra z 8% na KO w tym banku. A jak brać to jak najwięcej. 


Kto może skorzystać z tej oferty? Hmmm, tutaj jest bardzo nietypowo, bowiem regulamin w punkcie 3.2.d orzeka, że nie można brać udziału w Programie. Tym mianem określa się program lojalnościowy MasterCarda - Priceless Special, do którego można przystąpić posiadając dowolną kartę kredytową.

Sam uczestniczę w tym programie korzystając z kart T-mobile od wielu lat, niedawno dołączyłem także do tego samego programu na karcie Citi, punkty zbierają się bowiem niezależnie od tego co kupuję. Z tego by wynikało, że nie mogę brać w tym udziału. Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo to dość nietypowe by bank wykluczał klienta w sposób pośredni.

Tutaj zgarniesz do 800 zł za kartę kredytową w Pekao

Oferta niniejsza ma potrwać do 30 kwietnia 2023. Bank zastrzega sobie prawo do skrócenia czasu trwania promocji, bowiem ustalono limit takich kart wynoszący 3000 sztuk. Nie sądzę jednak by został on wyczerpany, bo chyba każdy korzysta z programu Priceless Special, skoro jest to marginalny program dający nam dodatkowe bonusy za codzienne zakupy.


Co trzeba zrobić by zgarnąć 800 zł?

1) 80 zł na start za zakupy okresie miesiąc plus

Pierwsze 80 zł dostaniemy, jeśli zrobimy zakupy za 250 zł do końca miesiąca następującego po miesiącu w którym przystąpiliśmy do programu Priceless special. Nie jest to jakaś duża kwota, więc pierwsza część powinna być łatwa. Dostajemy za ten zakup 6400 punktów w Programie, a ich równowartość to właśnie 80 zł.

Uwaga: w regulaminie jest zapis, że czas do przystąpienia do Programu Priceless Special jest też ustalony z góry. Mamy na to 14 dni od momentu podpisania umowy pomiędzy MasterCard a Uczestnikiem. Najlepiej jednak zapisać się do programu od razu po otrzymaniu karty.


2) 720 zł za dalsze zakupy przez kolejne 9 miesięcy

Dalej idzie to dokładnie tak samo: mamy dokonywać zakupów na 250 zł co miesiąc i za każdym razem dostajemy za to 6400 punktów, a więc równowartość 80 zł. Łatwo policzyć, że takich miesięcy będzie 9 by zgarnąć w sumie 720 zł

Dla przypomnienia zadłużenie kartę oczywiście spłacamy w całości w terminie bezodsetkowym zwanym grace period, który tutaj wynosi do 59 dni. Wtedy oczywiście nie zapłacimy bankowi za korzystanie z karty, za to bank zapłaci nam.


Na koniec co do wyboru karty to wybieramy oczywiście opcję Standard, która jest darmowa bezwarunkowo. Nie dajemy się nabierać na kartę Złotą, gdzie darmowa będzie dopiero po wydaniu 2000 zł na miesiąc, czy Platynową, gdzie darmowość pojawia się dopiero przy płatności 3000 zł na miesiąc. 

Po zgarnięciu całej premii czyli po upływie blisko 11 miesięcy kartę można spokojnie zamknąć.

Podsumowując oferta niby ciekawa bo z wysoką premią, ale niestety nie jest to premia, która zmniejsza zadłużenie karty czy też nie jest to bon do allegro jak w przypadku kart Citi, gdzie do zgarnięcia jest 600 zł.. Tutaj mamy po prostu zachętę do korzystania z programu MasterCard Bezcenne chwile, gdzie można zdobywać punkty przy okazji posiadania karty w innych bankach.

Regulamin oferty specjalnej - karta kredytowa z żubrem II

24 komentarze:

 1. Czyli krotko mowiac, jak punkty, to jest totalna lipa, gdyz nie da sie ich wymienic w duzej ilosci na sensowne bonusy. Jezeli chcemy np. bony do Allegro czy innego sklepu (oczywiscie jezeli jest tam dostepny) jest to ograniczone np. do jednego lub dwoch, dalej musimy korzystac z innych "atrakcji", ktore nie sa dla nas atrakcyjne. Reasumujac nie jest to tak, ze kupujac np. duzo na Allegro bedziemy mogli zamienic wszystkie punkty na bony Allegro.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słusznie i naukowo...

   Usuń
  2. Teraz pojawiają się bony do Allegro na 50 zł (poza bonami na 10 i 20 monet), więc może nie będzie tak źle

   Usuń
  3. Kate a wiesz może ile czasu na wykorzystanie tego bony ?

   Usuń
  4. Moze i sa bony nawet 2x50zl, wiec daje to 100zl do Allegro, ale za dalsze 700zl musisz "brac" niepotrzebne "atrakcje".

   Usuń
  5. Dlaczego? Na wydanie punktów masz aż 6 miesięcy od przyznania, więc dla ostatniej transzy to dopiero praktycznie chyba za rok wygasną ci ostatnie punkty. Do allegro 2 x 50, plus 2 x 20 i 2 x 10 (monety) = 150 zł. A pule się odnawiają co jakieś 3 m-ce. Ale rozumiem Twój dylemat i jak poza Allegro nie ma tam nic dla Ciebie, to nie ma też o co się bić.

   Usuń
  6. Ja ostatnio w grudniu, do allegro wyrwałem na raz 200. 100 w monetach i 2x50 w kuponach. Można było wziąć 3x20 i 4x10 monet.

   Usuń
  7. Z ciekawości zajrzałam: dla bonów do Allegro na 50 zł, można maksymalnie odebrac 4 nagrody w jednej puli, monety 10 - 3 nagrody, monety 20 - 2 nagrody, to w Velo

   Usuń
 2. Czy w Warszawie kupno biletu przez aplikacje bankowa nie daje żadnych korzyści?
  W Katowicach przejazd na lotnisko jest zawsze tańsze, jeśli kupuje się w dowolnej apce, ale w stolicy jakoś nie widzę różnicy w cenie w stosunku do papierowych wydruków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Za to w Krakowie kupno biletu w aplikacji to nie lada sztuka. Trzeba w trzęsącym się autobusie wpisać na klawiaturze nr linii, nr boczny pojazdu i zdążyć dokonać płatność. Jest na to wszystko 30 sekund. Zwykle się to nie udaje i trzeba ponowić próbę. Po 2 nieudanych próbach możliwosc kupna biletu jest blokowana na 2 minuty. A w tym czasie kapusie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kraków był zawsze miastem sztuki.

   Usuń
 4. Od jutra kwota max lokaty dla nowych na 10% w CA - to już tylko 30k zł.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A za 2 miesiace niech zrobia dla 5 czy 10 tys. sprowadzajac to do "nieznaczacego" wabika dla nowych. Bank, w ktorym stawki dla depozytow mocno odbiegaja od konkurencji (oczywiscie na niekorzysc klienta), wiec generalnie poza jednorazowym wabikiem, co oni moga zaoferowac?

   Usuń
  2. Tak wprowadził lokatę mobilną a obniżył lokaty. To bank jednorazowy. Bank spółdzielczy na stałe korzystam

   Usuń
 5. A w tęczowym uniformie ???

  OdpowiedzUsuń
 6. Gdzie teraz warto lokaty zalozyc? Mam 8.25% w nescie KO, ale zaraz sie skonczy, bo do konca lutego bedzie tylko. W InBank nie mialem nigdy i tam wabik jest 8.5%, ale tylko 10k.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokaty nie warto, bo stawki generalnie pospadaly do max 8%, lepsze sa KO. Zobaczysz co bedzie na koniec lutego. Jedynie Pekao ma promocje do 15-marca i na 183-dni z KO na 8%. Czy reszta bankow utrzyma owe 8% na KO to zobaczysz juz niebawem, bo wiekszosc cyklicznych promocji odnowi sie do polowy lutego.

   Usuń
  2. Jeśli na bieżąco czytasz tego bloga, to na pewno wiesz, gdzie swoje kroki skierować (albo w co kliknąć myszką).

   Usuń
  3. Też tak patrzę sobie w przyszłość i pewnie na początku marca uruchomię jedno rodzinne Mille, bo akurat wtedy kończy mi się coś mieszczącego się w ich limicie. Oczywiście nie podoba mi się warunek uzyskania 8%, ale jeszcze bardziej wymóg, że trzeba to robić w każdym miesiącu promocji - również w pierwszym, gdzie czasu na to może być bardzo mało.

   Usuń
  4. No siedze na KO, ale mam czesc srodkow, ktorych najblizsze pol rok-rok i tak nie tkne. Wiec one moga isc na lokate. W CA mam zapakowane pod korek na 10%, ale mam wiecej tego, cos na 8.5% minimum by sie zdalo na lokatach, zeby wrzucic.

   Usuń
 7. Przy przelewie z Millennium do Pekao propozycja lokaty 6% na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Velo-->.Alior, propozycja 7,3%, wiec nie zacheca, gdy sporo KO na rynku ma 8%.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...