czwartek, 12 stycznia 2023

7,50% w nowej edycji KO w Alior oraz 400 zł na start + 2% cashback

Wraz z Pekao ofertę konta oszczędnościowego odnowił też Alior. W przeciwieństwie jednak do giganta, melonik obniżył stawkę do 7,50% w pisując się w odwrotną tendencję zapoczątkowaną w tym roku przez BFF, gdzie obniżka na lokatach jest dwa razy większa.

Mimo to warto omówić najnowszą ofertę Aliora, bowiem czasami obniżki są tylko chwilowe. Co więcej w dalszym ciągu melonik oferuje dla nowych 400 zł na start, darmowe natychmiastowe przelewy oraz dodatkowo 2% cashback za płatności mobilne.


Zaczynamy od nowości czyli 31 edycji KO. Niestety obniżka stawki to nie jedyna zła wiadomość. Alior obniżył także limit środków objętych promocyjnym oprocentowaniem. Teraz pakować można tylko połowę tego co w większości innych banków, a więc tylko 200k.

Na szczęście nic się nie zmieniło w przypadku długości trwania promocji. W dalszym ciągu gwarantowane jest przez 3 miesiące, zaś w nowej edycji bank bada saldo na dzień 2 stycznia 2023. Promocja jest jednak bardzo krótka, potrwa tylko do 30 stycznia 2023. Być może więc od lutego coś się tutaj zmieni na plus.

Ciągle trwa tutaj oferta z premią dla konta osobistego. Do zgarnięcia jest znów 400 zł i to w bardzo łatwy sposób, więc premia mieści się w połowie tego co oferuje Velo czy ING. Ale u melonika dodatkowo mamy osobną promocję z 2% cashback i szereg korzyści do wyboru.


 

Kto może skorzystać z tej oferty? W tej kwestii Alior od dłuższego czasu pozostaje dość konsekwentny, wyklucza osoby, które miały tutaj konto w okresie ostatnich 24 miesięcy. Innymi słowy karencja wynosi tutaj 2 lata.

Tutaj zgarniesz 400 zł na start, 2% casback oraz 7,5% na KO w Alior bank

Alior nie bawi się w modne ostatnimi czasy odnawianie promocji co miesiąc, niniejsza 7 już edycja konta z premią potrwa do 28 lutego 2023. Jednak warto pamiętać, że im wcześniej weźmiemy w niej udział tym więcej zyskamy ze względu na promocję z 2% cashback o czym niżej.

Co trzeba zrobić by zgarnąć całe 400 zł?


Niewiele. Wystarczy, że raz w miesiącu:

 • wykonamy 1 transakcję kartą na dowolną kwotę
 • zalogujemy się do apki

i to wszystko. Za wykonanie powyższych dwóch czynności dostajemy 50 zł i można to powtarzać przez 8 miesięcy. W sumie więc do zgarnięcia jest w ten sposób tytułowe 400 zł. To  z pewnością jedna z najprostszych promocji na rynku.


Poza kontem korzyści można tutaj czerpać z 2% cashback, który jest nowością wśród dwóch darmowych korzyści do wyboru. Oferta z 2% cashback za zbliżeniowe płatności mobilne obowiązywać będzie do 28 lutego, po tym terminie będzie można zatem zmienić korzyść na inną. Co jest do wyboru widzimy na powyższym screenie.

Jak widzimy Alior ma w zasadzie najbardziej kompleksową ofertę konta na rynku. Tutaj też mamy najlepsze konto walutowe, które przydaje się szczególnie tym, którzy lubią dużo podróżować. Niestety KO jakoś nie zachęca by tu wracać, a dla wielu z nas to podstawowy produkt bankowy w dzisiejszych czasach.

Podsumowując szkoda, że melonik zdecydował się na obniżkę, nie jest to jednak aż tak bolesne. Rynek zmienia się nam dynamicznie i obecną sytuację ratuje Nest z 8,25% na KO. Alior na dzień dzisiejszy wypada z gry, ale kto wie co będzie się tutaj działo z początkiem lutego...


Regulamin 31 edycji KO z 7,50%

Regulamin promocji 400 zł w VII edycji bankuj mobilnie

2% cashback za płatności mobilne

9 komentarzy:

 1. Czy to nie za duży artykuł na tak słabą ofertę? W zasadzie oferty tych banków, które obniżają oprocentowanie powinny być na tym profesjonalnym blogu w dziale "Ostrzeżenie - Uważaj już nie warto" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Alior jak dla mnie to dziś najpoważniejszy bank i jeśli miałbym wybrać jeden to wskazałbym tutaj. Tak kompleksowej oferty nie ma nigdzie, więc nic dziwnego, że to jedyny bank, gdzie nie zamknąłem jeszcze konta odkąd go otwarłem. KO to tylko jeden z dodatków, cała reszta z karta kredytową, kantorem walutowym czy kontem maklerskim jest bezkonkurencyjna. Dlatego mam nadzieję, że ten spadek jest tylko chwilowy, bo chętnie wróciłbym tu po zakończeniu promocji w Nest.

   Usuń
  2. Bo ja wiem. KK według mnie ma lepszą PKO BP. Jedyny plus to te bezpłatne przelewy ekspresowe z wysokim limitem. Jak dobrze pamiętam to masz te jeszcze lepsze konto zapomniałem już nazwy (nielimitowana ilość bezpłatnych przelewów ekspresowych). Ja jednak na pierwszy miejscu stawiam PKO BP, później ING.

   Usuń
  3. Mam tu na myśli KK po T-Mobile, jakim cudem po tylu latach ta promocja jeszcze działa i dalej przynosi zyski nie mam pojęcia, ale póki będzie nie mam zamiaru jej likwidować. To już chyba najdłuższa promocja w jakiej biorę udział.

   Usuń
  4. Dla mnie tez Alior jest glownym bankiem, troche sie nazbieralo roznych historycznych kont, jedno KWJ jest bezkonkurencyjne, bo ma wszystko z darmowa karta, bankomatami, expressami i sorbnetem. Wszystkie konta latwo "nakarmic " przelewami zwalniajacymi z oplat. Robie to w kilka minut przez "odbicie" kasy expresami do innego banku i z powrotem. Sensowne ceny za swift przy kontach walutowych (standard 30zl, a w takim np. BOS 300zl za to samo, wiec nic nie trzeba opowiadac wiecej). No i kantor, co wspomnial @Polcan, kasa nie wychodzi poza bank i to ma znaczenie, dostepne wymiany dla glownych par bez posrednictwa PLN tzw. crossy, co nie zawsze jest wszedzie dostepne. Jestem tam od samego poczatku, czyli 2008. Praktycznie chyba jedyny bank co daje indywidualnym expressy do 100 tys, reszta bankow, to w wiekszosci "niedorozwoje internetowe" pozwalajace przelac 5 tys. i jeszcze mocno przycinajace limit dzienny przelewow.

   Usuń
 2. facto przy wycofywaniu zł daje promocyjną lokatę 3m, 6m 8%. więc trzymam u italiańców dalej.
  pirx

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasa Stefczyka na dobrą ofertę lokaty do 10 lat

  OdpowiedzUsuń
 4. Dostałam odpowiedź na moją reklamację z Velo (nawet formułka przeprosin była). Czytałam część dotyczącą wyjaśnień jak baśń jakąś. Bo opowiadała ona o operacjach na koncie, ale raczej nie moim... Nic z przedstawionych "faktów" się nie zdarzyło. Ale nie będę się odwoływać, bo pieniądze odzyskałam. Jednak zdziwienie pozostało.

  OdpowiedzUsuń
 5. Velo Bank - warunki nowej promocji EKO bez zmian.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...