czwartek, 26 stycznia 2023

Do 8% w nowej edycji KO w mBank i 450 zł na start

Nieco późno bo dopiero dziś, z nową VI już edycją konta bardzo oszczędnościowego ruszył mBank. I niestety wpisuje się on w ogólną tendencję spadkową jaką daje się ostatnio zauważać w niektórych bankach. Nie jest co prawda tak drastycznie jak w przypadku Millennium, ale jednak. Na deser zostaje premia w wysokości 450 zł dla nowych.


Jak pamiętamy Millennium od dwóch ostatnich promocji jedzie dwutorowo i za brak 5 płatności kartą karze już obniżeniem stawki o całe 2p.p., mBank zaś stawki uzależnia od rodzaju konta. I tak jak u bordowych można liczyć dalej na 8% jeśli posiada się konto mIntensive, ale już posiadaczom innego konta obniżono symbolicznie o 0,10p.p. do 7,80%.

Mamy więc powrót do sytuacji z listopada ubiegłęgo roku. Co więcej niniejsza edycja jest rekordowo krótka i potrwa tylko do 8 lutego 2023, więc możliwe że tendencja spadkowa po tym dniu będzie bardziej widoczna, jeśli Niemcy pójdą śladem Portugalczyków.

Saldo tym razem jest sprawdzane bardzo krótko wstecz. Millennium bada nowe środki aż 10 dni wstecz, zaś mBank na ubiegły poniedziałek 23 stycznia. mBank informuje wprost, że do promocji można przystąpić, jeśli skończyły się nam edycje 3,4 lub 5.

Jest jeszcze jedna przykra rzecz o której warto wspomnieć. Od nowej edycji mBank niestety obniżył limit, który poprzednio wynosił 500k. Teraz limit wynosi już tylko 400k co jak dla mnie obniża atrakcyjność oferty.

 


Nieco dłużej bo do 13 lutego potrwa jeszcze promocja z 450 zł na start. Kto może zgarnąć taką premię? Według regulaminu bank dopuszcza do promocji osoby, które nie miały tutaj konta po 1 stycznia 2020. Niestety tutaj karencja nie ulega przesuwaniu jak w Paribasie czy Aliorze przekroczyła już 3 lata.

Tutaj zgarniesz 450 zł na start i założysz konto na 8,00% w mBank

Co trzeba zrobić by zgarnąć premię?

1) 150 zł za szybki przelew + ilościowe płatności

Dalej mamy już standardową ofertę z premią 450 zł, która trwa już od dłuższego czasu, omawiana jednak była już tak dawno, że warto ją tutaj przypomnieć. Pierwszą część tej premii w wysokości 150 zł dostaniemy, jeśli:

 • zrobimy szybki wpływ na 1000 zł w terminie 7 dni od daty otwarcia konta
 • wykonamy 8 transakcji kartą/telefonem/Blik na dowolną kwotę

Pierwszy punkt jest typowy dla mBanku i praktykowany tylko tutaj. Jest to jednak banalny warunek bo przelew to rzecz codzienna i nietrudna do wykonania. Drugi warunek w zasadzie pokrywa się z punktem pierwszym:)

 


2) 200 zł za aktywność na koncie

Kolejne 200 zł  jest co prawda podzielone na 3 części, ale tak naprawdę pierwsza z nich czyli premia w wysokości 100 zł pokrywa się z tym co napisałem wyżej przy opisywaniu premii na 150 zł, pozostają zatem w zasadzie tylko do spełnienia tylko punkt b!

a) 100 zł za ekstra premii

patrz punkt 2: dodatkowa premia za szybki wpływ + 8 płatności


b) 100 zł za aktywność na koncie w drugim i trzecim miesiącu

To co zrobiliśmy w punkcie w należy powtórzyć w 2 i 3 miesiącu po otwarciu konta czyli

 • przelać sobie 1000 zł
 • zrobić 8 transakcji kartą/telefonem/blikiem na dowolną kwotę

przy czym tutaj na wpływ mamy cały miesiąc. Bank za każdy z miesięcy da nam po 50 zł, więc w sumie kolejną stówkę.


 3) 100 zł za otwarcie konta dla dziecka

Ostatnia część premii to po prostu znana już akcja z premiowaniem otwarcia konta dziecku, przy czym mBank rozróżnia 2 rodzaje konta

 • eKonto Junior dla dzieci do lat 13
 • eKonto możliwości dla młodzieży w wieku 13-17 lat

pierwsze konto zakładamy my dla naszego dziecka, drugie dzieci zakładają już samodzielnie.


Dla przypomnienia mKonto Intensive jest darmowe przy przelewach na 7k, przy czym nie musi to być przelew jednorazowy. Liczcy się suma wpływów na konto w danym miesiącu. Co więcej mamy tutaj 3 darmowe przelewy natychmiastowe w miesiącu. 

Noszę się z zamiarem otwarcia tego konta po zakończeniu promocji w Nest. Nie wiadomo jednak co będzie się tutaj działo pod koniec marca. Jak sądzę nie będzie jednak powrotu limitu do 500k i trzeba będzie poszukać jakichś dobrych stawek na lokatach...


Regulamin 6 edycji promocji KO w mBank

Regulamin promocji mKonto Intensive + premia 450 zł

10 komentarzy:

 1. "Według regulaminu bank wyklucza osoby, które nie miały tutaj konta po 1 stycznia 2020."
  Trochę się pogubiłem, mogę wziąć udział w promocji jeśli po 1 stycznia 2020r. miałem konto, a jeśli nie to nie mogę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście powinno być napisane 'dopuszcza do ptomocji', a nie 'wyklucza'. Już poprawiam

   Usuń
 2. Marcin - coś liczby mi się nie zgadzają - czy nie 0,2 być powinno :)?

  "I tak jak u bordowych można liczyć dalej na 8% jeśli posiada się konto mIntensive, ale już posiadaczom innego konta obniżono symbolicznie o 0,10p.p. do 7,80%"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poprzednia stawka dla konta innego niż mIntensive wynosiła 7,90% możesz zajrzeć do styczniowego rankingu lub poprzedniego artykułu na ten temat, więc wszystko się zgadza.

   Usuń
  2. Niuansik, ale chyba jednak się nie zgadza. :)

   Usuń
 3. Od lutego obligacje skarbowe bez zmian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic tylko brać i...korzystać...

   Usuń
  2. Ale jaka tu korzyść?

   Usuń
  3. Duża, znacząca korzyść.

   Usuń
  4. ... duża, znacząca - to względne określenia, konkrety poproszę bom niekumata w tej materii a i innym się przydadzą jak mniemam.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...