środa, 13 lutego 2013

390 zł premii w Getin UP


Jeżeli debiuty Optimy oraz Alior Sync były długo wyczekiwane i przyjęte z wielką euforią, debiut nowoczesnej bankowości Getin UP przyszedł skromnie i po cichu. Wydawać by się mogło, że po prostu przestaliśmy ufać buńczucznym zapowiedziom. W końcu Optima dziś praktycznie się nie liczy a synka Aliora lubią raczej internetowi zapaleńcy.

Debiut Getin UP mamy już za sobą. Warto zatem przyjrzeć się podrasowanemu klonowi ze stajni Leszka Czarneckiego. Bank ten podobnie jak Aliorek stawia na innowacje technologiczne jest to wiec uderzenie w tych, którzy pasjonują się byciem na czasie.

Nowinki nowinkami mogą się podobać lub nie. Sądzę jednak, że to ważniejsze to fakty, że podobnie jak praktycznie każdy nowy 'start-up', rozdaje pieniądze dla nowych użytkowników! Starzy są oczywiście odsuwani na bok - dlaczego o tym dziś tutaj. A ile mogą zgarnąć nowicjusze?


Na dobry początek za 
 • założenie konta Getin UP 
 • aktywację karty NFC 
 • dokonaniu pierwszej transakcji 
bank rozdaje można powiedzieć standardowe 50 zł na zachętę.

Do zgarnięcia jest jednak tytułowe 390 zł. Jak zatem zdobyć pozostałe 340 zł? 

Kolejne 100 zł możemy zarobić przez kolejne 3 miesiące, jeżeli dokonamy płatności kartą na kwotę minimum 300 zł. Ale oczywiście 300 zł na miesiąc, więc w sumie musimy zapłacić kartą za minimum 900 zł. Chodzi o nową kartę zwaną Mastercard DisplayGetin w reklamach chwali się, że to pierwsza karta na świecie wyposażona w ekran i klawiaturę.  Słowo Display oznacza wyświetlacz widoczny w prawym górnym rogu, który ma pokazywać saldo jakie mamy na koncie. Ot taki bajerancik raczej tylko dla zwolenników nowinek technicznych.

Wróćmy do konkretów bowiem pozostaje do zgarnięcia 240 zł.Te można zdobyć dzięki płatnościom dokonywanym za pomocą NFC. Promocja tych płatności trwa przez pół roku i zwraca owe 15% o których piszę na PP2 zajęło bowiem 1 miejsce w poniedziałkowym rankingu cashback.

To jednak duża wada. Karta jak karta dla większości pewnie będzie obojętne czy ma klawiaturę i ekran czy też doczepią tam jakieś ogrzewacze i inne bajery to nie ma znaczenia. Gorzej jest z owym NFC czyli  płatnościami zbliżeniowuymi NFC o których pisałem szerzej w artykule tutaj

Dlaczego gorzej? Bowiem wymaga to spełnienia dodatkowych warunków o czym zostałem poinformowany przy wywiadzie z pracownikiem banku: bycia klientem T-mobile (to samo jest w ofercie Polbanku) oraz posiadanie nowoczesnego telefonu obsługującego technologię NFC.

Promocja zatem jest bardzo względna. Jedni pewnie zadowolą się 50 zł na start, inni mniej liczni pokuszą się o 150 zł płacąc kartą. Najmniej liczni pewnie będą płacić komórką. A ci co mają już jakąś promocję a chcieliby skorzystać z tej najnowszej? O nich piszę dziś na PP2. 

Ciąg dalszy: Dla kogo jest rekordowy 15% cashback w Getin UP

9 komentarzy:

 1. We wczorajszych postach ktoś straszył, że na wypłaty z BFG czekać można 7 lat. Na stronie BFG jest informacja o maksymalnych 30 dniach:
  http://www.bfg.pl/node/95/
  Rozumiem, że upadłość banku może trochę potrwać, ale proszę nie wypisywać głupot o 7 latach, kiedy bank nie prowadzi działalności i nie można odebrać pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To, że coś piszą to tylko znaczy że piszą, papier wszystko przyjmie. Akurat 7 lat to doświadczenia osób które miały styczność z BFG. Jak rozumiem dla niektórych to nie ma znaczenia bo święcie wierzą w to co mówią banki i BFG.

   Usuń
 2. Warto jeszcze dopisać fragment regulaminu promocji mówiący o przesłaniu przez bank PIT-8C do zapłacenia podatku od nagrody którą bank przyznaje.

  Oraz drugiej kwestii opłaty za prowadzenie konta 9,99zł tam gdzie nie ma opłat kartą 300zł/m-c.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest gdzies regulamin tej promocji bo na stronach Getinu widże tylko promocję z opłaceniem abonamentu RTV a opisywanej w poście nigdzie nie mogę znaleźć :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://www.getinbank.pl/produkt/debetowe/259-karta-debetowa-mastercard-nfc,259p.html

   Gustaw

   Usuń
 4. Czyli z tego co rozumiem nie ma szans nawet na 50 zł na start jeżeli nie ma sie telefonu obsługującego NFC? Lipa...

  OdpowiedzUsuń
 5. O Getin. Byłem w oddziale i tam dowiadywałem się o szczegóły. Cały zresztą oddział jest zalepiony i zaszufladkowany brzydkimi reklamami rodem z windows 8.

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy nie mając smartfona (do tego z NFC i w odpowiedniej sieci) można coś urwać? Cokolwiek? Proszę o taki typ artykułu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem klientką Getin Banku już od jakiegoś czasu i muszę przyznać że ich nowe konto jest bardzo dobre. Długo zastanawiałam się nad Aliorem, mBankiem i właśnie Getinem. Ciesze się że dokonałam takiego wyboru, teraz zastanawiam się nad nową promocją Getin Banku, mianowicie myślę o karcie Display. A wy co o tym sadzicie ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...