poniedziałek, 25 lutego 2013

Łapać diabła czyli ostatnie dni bardzo dobrej eLokaty w SK bank


Praktycznie jakikolwiek artykuł się nie ukaże, niezależnie od tego jaka będzie jego tematyka i tak w komentarzach pojawią się rozmowy o SK banku. I nic dziwnego, jeżeli rozmawiać to o tym banku, który dziś jest najciekawszy.

I nie tylko najciekawszy ale także przede wszystkim fair. Jego oferta owszem zmienia się ale nie jakoś drastycznie, że z dnia na dzień dowiadujemy się że nagle zysk spada z 2,88 zł na 2,43 zł tyle bowiem kosztowała obniżka Ping Ponga po obniżeniu o 1 p.p. Dziennie daje to stratę 0,45 zł co w skali miesiąca da stratę 13,50 zł a więc więcej niż opłata nawet za bardzo drogie konto.

SK bank nie robi takich numerów. Informuje z góry że za kilka dni będzie obniżka i to nie tak drastyczna jak robią to banki komercyjne gdzie spadek nawet o 3 p.p. już nie dziwi. Na stronie banku wciąż są reklamy lokat w zakresie 6,88% do 6,00% ale wiemy już o planowanych zmianach.


I tak eLokata kwartalna pozostaje bez zmian. Oferuje w dalszym ciągu 6,45% Więc jest ok i to się chwali. Tak trzymać.

Gorzej jest natomiast w przypadku eLokaty24 półrocznej. Tutaj bowiem o dziwo oprocentowanie lokaty zależy od dnia złożenia wniosku! Mało tego w tym tygodniu warto się pospieszyć bowiem dobrze będzie tylko do jutra czyli 26 lutego! Szczegóły przedstawia poniższa tabela:

Ostatnie dni na dobrą lokatę Źródło: skbank

Podsumowując: kto założył lokatę w styczniu przed 15 temu obniżą oprocentowanie o 0,35 p.p. pamiętamy bowiem, że jest to lokata zmienna, więc bank ma do tego prawo.

Dla tych, którzy założyli w dniach 15 stycznia - 26 lutego bank w tym okresie oferuje diabelskie 6,66%. Ale od środy oprocentowanie zostanie obniżone o 0,26 p.p. 

Jak widać diabeł ucieka gdzie pieprz rośnie. Trzeba zatem łapać diabła i do jutra złożyć wniosek by załapać się chociaż na owe 6,40%Kto się spóźni i złoży wniosek dopiero w środę czyli po 27 lutego ten będzie mógł liczyć jedynie na 6,10% a to oznacza stratę o 0,56 p.p.

Czekaja nas zatem obniżki nawet w banku spółdzielczym ale i tak są one w dalszym ciągu powyżej 6% a więc powyżej starego dobrego minimum bloga. Zatem to i tak dobre oprocentowanie na dzień dzisiejszy patrząc na cyrk, który odstawiają banki komercyjne.

A nowożeńcy, którym oferowano 6,80%? Tym bank też trochę zepsuje humor w końcu miodowy miesiąc się kończy, zatem i oprocentowanie zostanie obniżone o 0,30 p.p.

10 komentarzy:

 1. W Skok Wołomin też zmiany. Możliwość zakładania lokat bez ROR i oczywiście spadek oprocentowania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie bardzo rozumiem, przecież tam jest oprocentowanie zmienne - jak załoze lokate jutro to zalapie sie na jeden dzien wyzszego oprocentowania a reszte okresu bede mial z nizszym. Przynajmniej ja tak rozumiem idee oprocentowania zmiennego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie też się zastanawiam jak działa to zmienne oprocenotwanie i nic nie wymysliłem. Chyba infolinia nam została, jutro zadzwonię ...

   Usuń
 3. http://www.hotmoney.pl/Masz-taka-lokate-Wkrotce-zaplacisz-od-niej-podatek-a29578, aż chce się śmiać, chcą żebyśmy wydawali pieniądze które oszczędzamy, ale to gospodarki nie uratuje i żadna to demagogia. Ludzie szybciej pieniądze wezmą do skarpety niż do banku na lichy procent.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja mam 9tys w dbNET na 6% i 9tys w mSaver 7%, jakoś ten SK mnie nie ciągnie dla 0,4%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety to 6% w db szybko Ci się skończy...

   Usuń
  2. Podobno nie, bo zakładałem w promocji a o tym nie ma informacji. Jeśli tak, mam wolnego Ping-Ponga 5.5% w Idea czy BGŻ Optime 4.8% czy 2M GetinBanku na start 7%.

   Usuń
 5. W jakim czasie należy zrobić przelew po złożeniu wniosku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po wysłaniu wniosku dostaniesz od nich potwierdzenie jego złożenia na mejla podanego we wniosku (u mnie złożenie 11:00 a mejl od nich o 17) a w nim numer konta do przelania kwoty podanej we wniosku, na co masz 5 dni roboczych..

   Usuń
 6. Czyżby trzymiesięczną wyrzucili z oferty?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...