piątek, 22 lutego 2013

DnB Nord pozostawia furtkę na koncie oszczędnościowym


 Ping Pong zaskoczył nas wszystkich totalnie spadając na poziom zaledwie 5,50%. Pojawia się zatem sens rozważenia założenia konta oszczędnościowego, które oferuje dokładnie taką samą stawkę.

Chociaż minimum bloga od lutego wynosi 5,50% to jednak starałem się tutaj dotąd omawiać oferty, które w sposób znaczny oferowały. Niestety nic nie trwa wiecznie a Idea obok chińskiej gry obniżyła także lokatę stabilną do zaledwie 4,50% i to max.

Co zatem z kontem na 5,50%? Oferuje go DnB Nord i to jedyne lepsze konto na dzień dzisiejszy, które nie zawiera żadnych ograniczeń co do wielkości zdeponowanej kwoty. Innymi słowy nie ma tutaj ograniczeń typu do 10 czy 20 tys znane z bumerangów oraz ping pongów.


Skoro mamy dokładnie taką samą stawkę to wniosek nasuwa się prosty: warto przenieść środki do tego banku i to z kilku powodów. Odpada nam pamiętanie o codziennym odnawianiu lokaty, odpada niebezpieczeństwo straty wynikłej ze zwykłego zapomnienia, które zdarzyć się może każdemu. A manipulować środkami możemy do woli.

Oferta lepsza od Ping Ponga Źródło: dnbnord


Co więcej konto w DnB Nord nie pobiera żadnych opłat czym straszy nas Toyota. I to nie tylko za założenie i prowadzenie konta, ale także za... przelewy wewnętrzne co już należy do rzadkości na naszym rynku. Banki zwykle oferują jeden bezpłatny przelew wewnętrzny, za drugi każąc sobie już słono płacić zwykle od 6-10 zł.

Tymczasem DnB Nord informuje wprost: brak opłat za wszystkie przelewy wewnętrzne a żeby nie było żadnych niejasności w nawiasie precyzuje niezależnie od ich liczby. Zatem funkcjonalność identyczna jak w przypadku Ping Ponga a kłopotu mniej.

Jest tu jednak pewien problem, oprocentowanie jest zmienne. Mało tego jest inny problem. DnB już planuje zmianę z banku uniwersalnego w bank korporacyjny. Oddziały banku zostaną przejęte przez Getin bank więc co będzie dalej?

Już wiadomo. Stawka 5,50% będzie w ofercie jeszcze przez niecałe dwa tygodnie a dokładniej do 5 marca. Tego dnia spadnie jeszcze gorzej niż Ping Pong bowiem zaledwie do... 4%. Tak tak o całe 1,5 punktu procentowego. Czy to nieuchronne?

O dziwo i tak i nie. Bowiem jeżeli zdecydujemy się na przeniesienie rachunku do Getin wówczas dostaniemy gwarancję stałości oprocentowania przez następne trzy miesiące a dokładniej przez 90 dni a więc sytuacja jest warta rozważenia. Patrząc bowiem na to co robi ostatnio nie tylko Idea ale masowo praktycznie wszystkie banki wątpliwe jest czy Ping Pong będzie się odbijać tak wysoko przez kolejny kwartał.


11 komentarzy:

 1. Jakbym miał teraz zacząć zakładać u nich konto, to pewnie zostałoby otwarte w przyszłym tygodniu i cieszyłbym się z 5,5% przez parę dni. Bez sensu. Ale jeśli faktcznie po tych paru dniach można utrzymać lepsze oprocentowanie dłużej, to może warto się zastanowić. Faktycnzie jest na ich stronie coś takiego jak "Oferta przejścia" i to wyszczególniona na czerwono, ale czy nowi klienci też się załapią?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe jak sobie Getin poradzi z klientami DnB Nord, którzy mają już produkty w samym Getinie i jednocześnie w Open Finance i np. jeszcze w Noble :-). Czuję, że może być niezłe zamieszanie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Po co bawić się w Grupie Pana Leszka - nierozumiem - marnotrawstwo czasu.

  SK Bank - lokata kwartalna -6,75%.
  Ewentualnie konto oszczędnościowe MERITUM do końca Marca (chyba) - 5,0%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta lokata w SK jest dostępna w opcji jak założę konto osobiste z plname internetowym? Bo akurat to konto ma najniższe opłaty.

   Usuń
 4. Mam u nich e-lokate,mysle o zalozeniu konta. Ktos wczoraj wpisal na ich profilu na facebooku,ze nie ma dostepu do wszystkich lokat,mimo,ze posiada konto-poprostu nie sa wyswietlane po zalogowaniu? Jesli masz u nich konto,czy moglbys opowiedziec jak to wyglada? Dzieki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzisiaj założyłem konto w SK w planie internetowym,bo czynni są również w soboty - to plus. Potwierdzanie transakcji na koncie może się odbywać za pomocą kartki z kodami, która do czerwca bodajże będzie darmowa albo od razu smsami, które wybrałem. Konto jest darmowe, karta debetowa do racunku nie jest konieczna. Wypełnia się taki kwestionariusz w którym zaznacza się z czego będziemy na koncie korzystać itd zaznaczyłem np że wpływy na konto będą z rachunku w innym banku, bo nie zamierzam tam przelewać wynagrodzenia. Czekam teraz na jakiś pakiet aktywacyjny, który mogę odebrać w oddziale po weekendzie albo czekać,aż przyjdzie pocztą,ale podobno to długo trwa więc przejadę się do nich koło wtorku i wtedy będę wiedział co i jak z lokatami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielkie dzieki za ten wpis. Czy wymagaja stalych wplywow miesiecznych na konto?

   Usuń
  2. Nie, nie wymagają miesięcznych wpływów

   Usuń
 6. SKOK Wołomin wymiata. Tak jak podejrzewałem dziennikarze głównego nurtu lemingowego, a szczególnie Samcik który toczy prywatną wojenkę z Biereckim celowo siali zamęt i wprowadzali ludzi w błąd co do niby niemożności sprawdzenia sprawozdań finansowych SKOKów. A ponieważ moim głównym partnerem finansowym obecnie jesty SKOK Wołomin to docieram do wiarygodnych źródeł informacji. I co sie okazuje?

  SKOKi są zobowiązane przez prawo do przedstawiania sprawozdań finansowych, które publikowane są w Monitorze Spółdzielczym B (większość bibliotek uczelnianych umożliwia swoim czytelnikom darmowy dostęp). Przykład sprawozdania ze SKOK Wołomin dostępny jest tutaj
  http://ciekawnik.pl/articles/SKOK_Wolomin.pdf Opinia kluczowgo biegłego rewidenta Agaty Wojtkowiak nr ew. 10784 dotycząca SKOK Wołomin na dzień 30.04.2012: audyt wykazał, że wszystko w SKOK Wołomin jest zgodne z ustawą o rachunkowości i aktywa SKOK wynosiły 1 369 917 689zł 47gr.

  Obecnie tzn na 31.12.2012 aktywa SKOK w Wołominie to 1,9 MILIARDA zł i jest to ok 70-ta największa instytucja finansowa w Polsce. http://clip2net.com/s/2RRNK

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam
  Mam konto SK banku plan internetowy prowadzenie 0 zł
  w ofercie mają same interlokaty w zależności od czasu oprocentowanie od 2,75% do 7,7% zależne od okresu dodam iż 7,7% to lokata na 3 lata oprocentowanie zmienne odsetki wypłacane dopiero po 3 latach z informacji z infolinii powiedziano mi że ścieli dopiero 0,3% i od trzech lat mieli 8%.Druga lokata to 6,75% 3 m-c oprocentowanie stałe reszta lokat mniej istotna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Brać tę 3 miesięczną, oprocentowanie korzystne przy takich słabych ofertach banków, banki już nie podwyższą, zwolnią ludzi, ale tego nie zrobią. NA 3 lata to się nie opłaca, lepiej w Skok Wołomin bez RORu założyć lokatę, warto na blogu o tym wspomnieć, bo za ror nie trzeba już płacić, choć opłaty za przelew zostały, chyba?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...