poniedziałek, 11 lutego 2013

Karty kredytowe z cashback do 5% w BPH


Dziś na PP2 prezentuję po raz pierwszy ranking kart, które zwracają gotówkę za zakupy. Do tej pory nie prezentowałem niczego takiego a ponieważ oferta lokat stała się mało ciekawa przejdziemy do omawiania kart.

Czwarte miejsce w rankingu przypadło BPH. Od ofert kart w tym banku może się zakręcić w głowie. Trudno byłoby omówić wszystkie w jednym artykule wybierzemy sobie zatem dziś tę najciekawszą i omówimy dokładniej zamiast wszystkie a tylko po łebkach.

Najciekawsza zwie się Karta Master Card Gold Program Bonus zwraca aż 5% za zakupy. Niestety nie dotyczy to wszystkich sklepów lecz wybranych ale w dość ciekawy sposób. Nie są to premiowane punkty jak markety czy stacje benzynowe do czego zdążyliśmy przywyknąć a co miesiąc inne 


Szkoda, że na wybrane produkty Źródło: bph


Kalendarz wygląda następująco:
Luty: Rozrywka - bary, restauracje, kawiarnie, dyskoteki
Marzec: Wiosenne przesilenie - apteki
Kwiecień: Odnowa - drogerie
Maj: Wakacje - hotele, linie lotnicze, agencje turystyczne, wynajem samochodów, kolej, autobusy
Czerwiec: Kultura - kino, teatr, agencje biletowe
Lipiec: Lato - pływalnie, ogrody botaniczne, gokarty, minigolf, muzea, zoo
Sierpień: Pierwszy dzwonek - księgarnie, artykuły szkolne i biurowe, sklepy papiernicze
Wrzesień = Sierpień
Październik = Czerwiec
Listopad = Luty
Grudzień: Zabłyśnij - fryzjer, salony piekności

Ja widać wygląda to dość ciekawie chociaż w wielu przypadkach będzie to trochę nie na miejscu: nauczycielom przykładowo nie będzie w smak wakacje w maju a mężczyźni raczej nie bardzo skorzystają na salonach piękności w grudniu. Przykładów takich można mnożyć ale nawet jeśli w danym miesiącu dokonamy zakupu spoza kalendarza można liczyć na zwrot.

Miesięcznie można liczyć na 75 zł zwrotu. To więcej aniżeli karty w Millennium czy BGŻ gdzie możemy liczyć co  najwyżej na 50 zł co miesiąc. Przy czym należy pamiętać, że owe 5% jest zwracane tylko przy korzystaniu z kalendarza promocji. Jeżeli zakup będzie spoza kalendarza bank przyzna jedynie 1% cashback.

Bank w atutach wymienia wiele zalet ale do nich należy podchodzić z rezerwą. Możemy wypłacać gotówkę w bankomacie czy spłacać większy zakup na raty ale przecież nie do tego służy karta. Owszem może służyć ale są to płatne czynności - przykładowo wypłata z bankomatu - 3,75% wartości transakcji ale minimum to 9,50 zł.

Karta powinna służyć praktycznie tylko i wyłącznie do płacenia przy czym należy pamiętać, że grace period tej karty to 54 dni i tego terminu należy się bezwzględnie trzymać. Spośród wszystkich moich płatności spłata karty kredytowej jest bezwzględnie na pierwszym miejscu bowiem bank naliczy odsetki od kwoty przyznanego kredytu a nie od wykorzystanej kwoty.

Największą wadą oferty jest płatne wydanie karty. Kosztuje to aż 190 zł co jest strasznie drogie zważywszy iż niektóre banki pierwszy rok użytkowania karty przyznają za darmo. Jedynym warunkiem zwrotu owych 190 zł jest zaksięgowanie kwoty 5000 zł w ciągu pierwszych trzech miesięcy.

Karta kredytowa to bardzo dobra rzecz pod warunkiem, że jej użytkownik jest świadomy jak jej używać. W przeciwnym razie możemy wpaść w pętlę długu bowiem oprocentowanie waha się mniej więcej od 20 - 27%. A to więcej niż w innych bankach.

5 komentarzy:

 1. Nigdy więcej BPH, chyba, że będą rozdawać z 200-500zł :)

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.getinbank.pl/produkt/debetowe/259-karta-debetowa-mastercard-nfc,259p.html#addonTab886 zakładka PROMOCJA

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyjaśnij co rozumiesz przez zdanie "bank naliczy odsetki od kwoty przyznanego kredytu a nie od wykorzystanej kwoty" Zawsze mi się wydawało, że jeśli masz limit 10000 i wydasz 1000 to odsetki płacisz tylko od tego tysiąca? Chyba że masz na myśli coś innego. Jeszcze jedno na dziś oprocentowanie nominalne kart nie może przekroczyć 21% (4x st. lombardowa). W przypadku liczenia RRSO wyjdzie więcej.
  Pozdrawiam i gratuluję świetnych blogów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam na myśli dokładnie to co zawarł lukasz w komentarzu do artykułu o podkręcaniu oraz backup karty. Zajrzyj pod poniższy link
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/01/podkrecanie-oraz-backup-karty.html?showComment=1358950012543#c7846022543934092712

   A co do oprocentowania to sam bank BPH przyznaje się do kwot podanych przeze mnie (20-27%) są nawet wyższe ale odciąłem końcówki 'groszowe'.

   Usuń
 4. Ja raczej trzymam się tego, że lubię wydawać swoje zarobione pieniądze. Nawet takie - chociaż dziwnie skonstruowane - promocje mnie do tego nie skuszą.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...