środa, 27 lutego 2013

Nowe lokaty bezpieczne w SKOK Wołomin


Fala obniżek zaczyna się także przetaczać nawet w instytucjach najbardziej odpornych na dotychczasowe obniżki lokat w bankach komercyjnych. A więc tak banków spółdzielczych jak i SKOKów i to tych z najwyższej półki.

O najlepszym banku spółdzielczym czyli SK była mowa w ostatnich artykułach. Teraz pora omówić drugą opcję czyli SKOK Wołomin, który należy do najlepszych spośród Kas. Niedawno zniknęła lokata z klasą oprocentowana na 8%, terasz fala obniżek dotknęła także pozostałą ofertę. 

Co się zatem zmieniło? Dawne lokaty internetowe zastąpiły teraz lokaty bezpieczne. Na blogu w komentarzach toczy się ciągle dyskusja o tym czy warto ufać SKOKom. W odpowiedzi Wołomin zdaje się komunikować wątpiącym w gwarancję Kas: oto macie dobre lokaty, które są bezpieczne.


Najnowsze lokaty można zakładać wedle upodobania tak posiadając rachunek ror jak i bez niego. Oto najnowsza tabela lokat do których ror jest wymagany:


Dobre lokaty do ror Źródło: skok.wolomin

Od razu pewnie zapytacie są to stałe czy zmienne? Stałe są pierwsze trzy wiersze, zmienne oprocentowanie ma ostatni wiersz czyli innymi słowy lokaty na okres jednego roku. Jak widać oprocentowanie lokaty miesięcznej dla osób posiadających wykupiony zaledwie spadło o cały 1.p.p.

Kogo ciekawi jak to wyglądało do niedawna, może zajrzeć tutaj. Jak widzimy osoby mające maksymalną liczbę udziałów zakładające lokatę na najdłuższy okres dalej mogą liczyć na 7,70% tak jak dotąd.

Jaką ofertę przygotowano dla osób nie chcących posiadać konto ror


Lokaty bez ror

Oprocentowanie jest nieznacznie mniej atrakcyjne czego można było oczekiwać, ale nie w każdym wariancie. Jakby nie patrzeć oferta jest w dalszym ciągu godna uwagi. Nawet nie tyle godna uwagi ile najlepsza na rynku. Ale odbywa się to kosztem opłaty 75 zł na wejście (1 udział) oraz aż do 6 zł za przelew.

Niezależnie który wariant wybierzemy, z ror czy bez, w obu przypadkach za zerwanie lokaty przed terminem zostaniemy ukarani przyznaniem tylko 30% odsetek za wykorzystany okres. 

Minimalna stawka deponowania to standardowy tysiąc zł. Brak natomiast ograniczenia górnego co ucieszy rentierów. Ciągłe ograniczenia kwotowe zaczynają być denerwujące w bankach komercyjnych powoduje bowiem całkowitą alokację kapitału. 

Dla rentierów na PP2 dziś osobny artykuł o Wołominie.

Ciąg dalszy:  Aktywna alokacja kapitału i siła procentu składanego na podstawie oferty lokat w SKOK Wołomin

10 komentarzy:

 1. bardzo dobra oferta.
  ale czy oddawanie pieniedzy do skoku jest bezpieczne ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy mógłby ktoś wytłumaczyć jak to wygląda od strony technicznej? Nigdy nie miałem do czynienia ze SKOKami. Powiedzmy, że byłbym zainteresowany lokatą 3m/6m bez ROR. Da się to załatwić przez internet czy muszę śmigać do WOŁOMINA? Można ustawić lokatę jako nieodnawialną i z ustawieniem konta, na które mają wrócić środki? Kiedy można odzyskać 75zł za udział?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dobre pytania.
   odnosnie udzialu to wczesniej widziaelm wpis, ze z tych 75zl odzyskac mozna 31 (30zl za udzial + 1zl za cos tam innego)
   44zl idzie na wpisowe (39) i na jakies hospicjum czy cos podobnego (5zl)

   z tego co czytalem jest tez max 6zl za przelew

   mnie interesuje czy mozna jakos "zdalnie"/internet/telefon zalozyc w skoku konto (moze byc ror) bo w moim wojewodztwie nie ma oddzialow.

   Usuń
 3. Na stronie piszą, że 'lokatę można założyć w oddziałach SKOK Wołomin, lub drogą mailową'. Ciekawe czy wystarczy taki mail a potem przelew odpowiedniej kwoty na wskazany numer rachunku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opisywałem bardzo szczegółowo wszystkie wady i zalety oraz sposoby zakładania tutaj konta. Zebrane one zostały pod koniec artykułu poniżej
   http://polakcan.blogspot.com/2013/02/co-dzis-wybrac-skok-czy-bank-spodzielczy.html

   Usuń
  2. To nijak nie odpowiada na moje pytanie.

   Usuń
  3. Nie rozumiem. W załączonym artykule znajdziesz nie tylko odpowiedź jak założyć lokatę w Wołominie drogą mailową, jak liczyć optymalne oprocentowanie, jakie dokumenty są potrzebne, ile trwają procedury, co trzeba dodatkowo zrobić, jakie są ograniczenia i wiele wiele innych detali charakterystycznych dla SKOKów bardzo szczegółowo.

   Chyba że chodzi ci o krótką odpowiedź typu - tak. Wystarczy bowiem mail + przelew

   Ale to niestety nie wszystko bo to nie jest zwykły bank tylko Kasa Oszczędnościowa. A ta ma swoje procedury dlatego odesłałem cię do artykułu który pisząc o tym pobieżnie odsyła do kolejnych 5 artykułów gdzie wszystko jest dokładnie wyjaśnione.

   Usuń
 4. Najprostszy sposób rozwiązania wszelkich wątpliwości: jeden telefon do SKOK Wołomin...

  OdpowiedzUsuń
 5. Własnie zauważyłem,że z oferty sk banku zniknęła oferta na 6,45 na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...