niedziela, 24 lutego 2013

Lokaty regresywne ciekawsze od specjalnej oferty Millennium


Millennium zaczyna chyba brakować kasy. Ludzie masowo wypłacają środki bo kończą im się konto z 6,50%, które spadło do 3,70%. Wypłaciłem ostatnio mała bumerangową kwotę i po kilku dniach zadzwonił do mnie konsultant z zapytaniem czy jest możliwe aby te pieniądze wróciły, jeżeli zaoferuje mi szczególne warunki. Zaciekawiło mnie jakie to są owe szczególne warunki.


Okazało się, że chodzi o lokatę kwartalną na zaledwie 'doskonałe' 5%, więcej nie może bo stopy spadają i wszystko inne. Cóż stopy może i spadają ale nie znaczy to, że i my mamy 'doskonale spadać razem z nimi'. W końcu minimum bloga to dalej 5,50% a zwolennicy lokat i tak znajdą coś lepszego. 

Od proponowanej, rzekomo specjalnej oferty Portugalczyków lepsza wydaje się nawet lokata regresywna. Tak, tak są takie i omówimy je sobie dzisiaj. To oczywiście takie, które w przeciwieństwie do progresywnych zaczynają od górnego pułapu i spadają. I w efekcie dają więcej niż specjalna oferta Millennium.


Dziś będzie mowa o dwóch szóstkach, które tkwią sobie w najlepsze już od bardzo dawna wyglądają następująco:

Tylko na reklamie Źródło: getinonline


A więc teoretycznie wyglądają na godne uwagi. Mamy długie terminy i szóstkę więc czego możemy żądać więcej? Ale trzeba pamiętać, że tak jest na reklamie na stronie głównej. A reklama a rzeczywistość to zwykle dwie różne strony medalu.

Aaaa no właśnie. Po kliknięciu odkrywamy przykry fakt, że to jest lokata regresywna czyli przeciwieństwo lokaty progresywnej gdzie co miesiąc mamy wyższy procent a realny procent to oprocentowanie średnie. Tutaj to działa na odwrót przy czym zmiana następuje nie co miesiąc ale co rok. A odsetki dostaniemy dopiero na koniec.

Lokata dwuletnia wygląda następująco:
1 rok - 6,00%
2 rok - 4,75%
w efekcie dostaniemy średnio poniżej 5,50% an dokładniej 5,375% czyli nie warto jej zakładać.

Lokata 3letnia jest nie lepsza
1 rok - 6,00%
2 rok - 5,00%
3 rok - 4,50%
Średnia dla tak skonstruowanej lokaty regresywnej wynosi tylko 5,16% a więc jeszcze gorzej niż dwulatka.

Co gorsza realne oprocentowanie powyższych lokat jest jeszcze niższe od 5,37% oraz 5,16% gdyż w obu przypadkach mamy kapitalizację na koniec okresu a więc odsetki dostaniemy dopiero po 2 oraz 3 latach. Z tego wniosek, że odsetki nie będą na siebie zarabiały a więc realny zysk będzie jeszcze niższy.

Jak widać regresja, czyli coś co z definicji jest beznadziejne, okazuje się ciekawsze niż oferta specjalna w jakby nie patrzeć jednym z lepszych banków w Polsce. A to tylko podkreśla jak dziwne czasy obecnie nastały. A co gorsza obniżkom nie widać końca.

18 komentarzy:

 1. Pan z MILLENNIUM dzwoni gdzie popadnie ;)

  Ja go pogoniłem słowami: Prosze przekazać przełożonym ze nie podoba mi się polityka banku, który TYLKO nowym klientom daje 5% na koncie oszczędnościowym, a starym śmieje się w twarz.

  Nie mam zamiaru trzymać w takim banku oszczędności.

  Informuje że pozostałe oszczędności wypłace do końca miesiąca.

  Może w końcu GAMONIE zrozumieją jak sie im wyłozy na tacy odpowiedź na ich działania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Do mnie zadzwonili również proponowali 5% za lokatę grzecznie odmówiłem i pieniądze pracują już w SK banku do tego ciekawy był jak mu mówiłem że mają bardzo słabą ofertę i że SK ma 6.9%.Dobrze się dzieje że ludzie wycofują lokaty bo to im da wszystkim do myślenia i być może przy braku gotówki podniosą i tak słabe oprocentowanie.Dołączam link z oprocentowanie SK zkonta internetowego http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2f268ba7f7192da1.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ludzie pracujący w bankach zapewne nie znają SK banku. Ja mu powiedziałem o ofercie 7% w Toycie, która na pewno jest bardziej znana.
   A co do SK to jutro szczegółowe omówienie diabła.

   Usuń
  2. Nie 6,9 tylko 6,75%, ja tam takiej wartości nie widzę.

   Usuń
  3. Ja też mam w SK bank było 6,66% od 27 lutego 6,4% to nawet jak jeszcze spadnie na koniec do 5,5 to i tak srednia dobra wyjdzioe

   Usuń
 3. Sk niestety obniża oprocentowanie e-lokaty24 of 27 lutego. Czy każdy z dowolnego miejsca w Polsce może otworzyć konto w tym banku bez koniecznej wizyty w oddziale ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Konto w SK banku można założyć jedynie w oddziale piszą że w przyszłości będzie możliwość założenia przez internet ale na daną chwilę nie są przygotowani.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko 6% netto+ a jak brakuje dorobić na premii :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowy24 lutego 2013 10:38 ja rozwiązałem milennium lokaty z poczatkiem stycznia i oferta sk miała wtedy 6.9% 6m-c

  OdpowiedzUsuń
 7. Na facebooku ostatnio poinformowali,ze uruchomia konta przez internet na wiosne. Teraz jesli chcesz zalozyc konto musisz udac sie do oddzialu,pytalem ich o szczegoly-odpowiedzi szybkie,konkretne i na temat. Jesli zadzwonisz do oddzialu i przeslesz im ksero dowodu osobistego,przygotuja umowe wczesniej i bedzie gotowa do podpisania w dniu wizyty klienta. W tym samym dniu nastapi tez aktywacja rachunku. Podobnie jak forumowicze wycofalem srodki z dotychczasowego banku (w moim przypadku Meritum), pracuja teraz dla mnie w SK. Jedyne,co mi zaproponowano zanim sie zwinalem to polisolokata- oczywiscie podziekowalem:-)SK przy ostatnim cieciu oprocentowania nie ruszylo juz istniejacych lokat,wiec poczekamy,zobaczymy.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 8. SK robi bokami i ma problemy z przerobieniem lawiny forsy, która płynie do tego malutkiego banku. Stąd nagłe obniżenie oprocentowania w e-lokacie24 i ograniczenie możliwości zakładania najkorzystniejszych lokat do grona stałych klientów. Konto internetowe można założyć tylko w oddziale, trwa to trochę i jest skutecznym hamulcem dla niekontrolowanego napływu środków. Nie wykluczam jednak, że promocja lokaty 3 miesięcznej na 6,75% brutto też skończy się szybciej niż 29 marca, jak to mieli zaplanowane. Ps. Deutsche Bank obniża oprocentowanie od 18 kwietnia br., z tym, że 6% na koncie oszczędnościowym z saldem do 10k ma zostać.

  Pozdrawiam
  z17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zostaje - informacja w linku...
   http://www.ozy-ns.eu/index.php/konto-oszczednosciowe-24h-dbnet-w-pln-od-20-04-2013-deutsche-bank-obniza-z-6-na-4/

   Usuń
 9. "Deutsche Bank obniża oprocentowanie od 18 kwietnia br., z tym, że 6% na koncie oszczędnościowym z saldem do 10k ma zostać."

  Na ile to pewna informacja? Bo nie wiem czy szukać jakieś 3-12M lokaty 6+%.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jest to informacja ze strony banku.
  https://www.deutschebank.pl/aktualnosci/2013/2/3444169.html

  Pozdrawiam
  z17

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tam widzę najwyżej 2,5%

   Usuń
  2. Dokładnie, 6% zostaje. Trzeba się zagłębić w treść tego komunikatu, aby go zrozumieć. Wg. mnie z niego jasno wynika, że 6% zostaje.

   Usuń
  3. A moim zdaniem nie. Przecież by się pochwalili. Obecnie w tabeli oprocentowania te 6% jest z gwiazdeczką.

   Usuń
 11. Skbank ma problem od nadmiaru gotówki, ale klienci mogą u nich zostać nawet do pół roku, a to wykończy konkurencję i jej słabe lokaty.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...