środa, 20 lutego 2013

MojaLOKATA POWITALNA też na 7% w Mazovia bank czyli witamy na wybojach


Wydawało się jeszcze niedawno, że skoro lutowe obligacje Getin osiągnęły niziny sięgające zaledwie 7,02% to nie ma szukać lokat na tym poziomie. Okazuje się jednak, że świat finansów jest nieprzewidywalny i w tym jego urok.

Opisana wczoraj lokata w Toyota bank z siódemką na liczniku jest tego dowodem. A co ciekawe nie jest to odosobniony przypadek bowiem w poniedziałkowym rankingu zobaczyliśmy jeszcze jedną lokatę zawierającą siódemkę.

Rzecz dotyczy kolejnego debiutanta bloga, egzotycznego banku spółdzielczego Mazovia o którym przyznam szczerze do tej pory nie słyszałem, choć jak się okazuje działa prawie 100 lat. Ale tradycja nie odgrywa takiej roli jak oferta a ta dziś należy do najlepszych na rynku.


Bank to malutki ma zaledwie 3 jednostki operacyjne oraz tylko kilka tysięcy klientów. To malutko jak na bank a krótka wycieczka po archiwach zdradza, że oferta do niedawna była nawet jeszcze atrakcyjniejsza. Ale co było a nie jest...

Prezent dla pielgrzymów źródło: mazoviabank.pl


Co zatem jest dziś? Dziś dla nowych klientów, którzy założą konto osobiste zwane MojeKONTO 28 (dozwolone do lat 28) lub MojeKONTO Rozliczeniowe bank ma w ofercie lokatę dwumiesięczną na 7%. Patrząc na warunki to zwyczajny wabik na nowych a adresatem są także rolnicy oraz firmy ale milcząco zakładam, że nie są to czytelnicy niniejszego bloga, więc ominę ten temat.

Żeby być dokładniejszym oferta dotyczy osób, które w ciągu ostatnich 2 lat nie posiadali ani konta ani lokaty w tym banku. Czyli już możemy sobie odnotować: to kolejny bank który przyjmuje z honorami nowych ale krzywo patrzy na starych klientów. Na szczęście jest limit czasowy po którym można wrócić czego nie ma np. w neoBANKu.

Ile możemy tam ulokować? Tyle samo ile na Ping Pongu. Próg minimalny to standard czyli 1000 zł a maksimum to 20.000 zł i będzie to można przetrzymać na dobrym procencie tylko przez 2 miesiące. Bank od razu obliczył, że z lokaty można wyciągnąć 189 zł. Niestety tyle nie zarobimy o czym niżej.

Tyle zalet. A wady? Że trzeba założyć konto wiemy już na starcie, bowiem nie ma banku który oferuje dziś dobrą lokatę bez konta. To ok, ale niestety do konta Mazovia bank dodaje nielubianą i niechcianą kartę, która jest piątym kołem u wozu. 

Po drugie to bank spółdzielczy a więc musimy się liczyć z opłatami. Drobnymi ale zawsze uszczuplą nasz potencjalny zysk w wyniku czego nie dostaniemy na czysto 189 zł. I tak
 • przelew przez bankowość internetową - 0,40 zł
 • autoryzacja przelewu przez sms -  0,19 zł
A więc taniej aniżeli w neoBANKu ale niewiele. Należy jednak zaznaczyć, że dla MojeKONTO28 3 przelewy w miesiącu są darmowe, niestety nie dotyczy to drugiego konta dla osób powyżej 28 roku życia. Bank wychodzi chyba z założenia, że człowiek im starszy tym bogatszy.

Co gorsza mamy tutaj dodatkową opłatę za MojeKONTO Rozliczeniowe czyli te dla 'starszaków' uzależniona jest od stanu konta. I tak:
do 250 zł - 6 zł
do 1000 zł - 3 zł
powyżej 1000 zł - darmowe

A więc nie tyko płacimy za to co w standardzie niemal wszystkich banków jest darmowe (przelewy, autoryzacje) to dodatkowo musimy marnować kasę na koncie kwotą, która z powodzeniem mogłaby być na dowolnej lokacie.

Zakładamy dobre lokaty po to by przyspieszyć nasz rajd ku lepszej przyszłości. Tymczasem jak widać tutaj zamiast szybkiej jazdy mamy jazdę po wybojach. Mało tego największym wybojem jest konieczność zakładania lokaty i konta w banku.

Podsumowując oferta lepiej wygląda na reklamie niż jest w rzeczywistości. Lepszym rozwiązaniem wydaje się lokata w Toyocie oraz trojaczkach nawet kosztem codziennego odświeżania. Za namiary na Mazovię dziękuję Anonimowemu 8:28 bez którego nie byłoby tego artykułu.


8 komentarzy:

 1. Nie w temacie ale ważne - według mojego konta w Idea Banku Ping Pong ma od dziś 5.5% :( W Getin Online Bumerang bez zmian - 6.5%

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety ping-pong już tylko 5,5%.....bez uprzedzenia, po prostu w nocy zrobili obniżenie i tyle...co za draństwo

  OdpowiedzUsuń
 3. Założenie konta (a tym samym lokaty) wymaga pielgrzymki do Góry Kalwarii :) Ktoś chętny?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Nonsensem jest pisanie o ofercie, z której skorzysta 0,01% czytających.

   Usuń
  2. Biorę powyższe komentarze pod uwagę. Chociaż pojawił się komentarz z prośbą o omówienie tej oferty.
   Teraz już wiemy, że ten bank raczej odpada, więc nie będę więcej omawiać jego oferty. Chyba, że uruchomią obsługę przez internet.

   Usuń
 4. Czy 6% w PBS Ciechanów na 3 miesiące to dobra oferta? Mazovie dobrze, że opisałeś, ktoś na pewno skorzystali na 2 miesiące będzie miał spokój, próg kwotowy lokaty mały.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przeważnie w reklamach oferta wygląda bardziej atrakcyjnie niż w rzeczywistości. Szczególnie w produktach bankowych, do których dołączony mamy regulamin, którego "normalny" klient nigdy nie przeczyta...

  OdpowiedzUsuń

 6. to jest oferta na stronie Mazovia bank
  Okres lokaty
  1 miesiąc 2,20 %
  2 miesiące 2,40 %
  3 miesiące 2,60 %
  6 miesięcy 2,80 %
  9 miesięcy 3,00 %
  12 miesięcy3,20 %

  Oprocentowanie zmienne liczone w skali roku.

  A to mam do wyboru (w tym samym czasie) podczas próby otwarcia lokaty poprzez "bankowość internetową"

  Otwieranie lokaty - krok 2/4
  Dostępne typy lokat
  Lokata Waluta Oprocentowanie
  BiznesLOKATA Standardowa 01-miesięczne PLN 1,6000 %
  BiznesLOKATA Standardowa 02-miesięczne PLN 1,6000 %
  BiznesLOKATA Standardowa 03-miesięczne PLN 1,7000 %
  BiznesLOKATA Standardowa 06-miesięczne PLN 1,8000 %
  BiznesLOKATA Standardowa 07-dniowe PLN wg regulaminu
  BiznesLOKATA Standardowa 09-miesięczne PLN 1,9000 %
  BiznesLOKATA Standardowa 12-miesięczne PLN 2,0000 %
  BiznesLOKATA Standardowa 14-dniowe PLN wg regulaminu
  BiznesLOKATA Standardowa 21-dniowe PLN wg regulaminu

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...