niedziela, 3 lutego 2013

Dobry początek przestaje być dobry czyli wabiki pod nowym obstrzałem


Seria dobrych lokat powoli wygasa czy to się nam podoba czy nie. I dotyczy to także tych szczególnie podkręconych wabików, które ostatnimi czasy masowo zaczynają spadać. Niedawno poinformowałem, że nie ma już wabika, którego nie dotknęłyby spadki.

Część wabików całkowicie zniknęły z oferty. Te które się ostały  są obecnie pod drugim obstrzałem. Pierwsza lokata w Meritum dostała całą serię i z dawnego atrakcyjnego 8,50% dziś pozostało już tylko marne 6%. Teraz przyszła kolej na kolejnego wabika.

Mowa o lokacie na dobry początek w Idea banku. Bank dla przedsiębiorców jest przedsiębiorczy aż za bardzo i raz za razem obniża niezwykle popularną lokatę idealną plus. W komentarza do rankingu lokat pojawiła się informacja o tym, że znów obniżono oprocentowanie a więc dziś jest już poniżej 6%!


Trzeba nam będzie zejść poniżej tego poziomu. A wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy artykuł będzie jednym z ostatnich w których skupimy się na lokacie powyżej dotychczasowego standardu blogowego.

Kolejny spadek sztandarowej lokaty Źródło: ideabank


A więc Panie i Panowie od dziś lokata na dobry początek oferuje już tylko 6,50% a więc dokładnie tyle samo ile Ping Pong. W dalszym ciągu okres trwania wynosi zaledwie 1 miesiąc a maksymalna kwota to jedynie 10.000 zł. 

Słowem mamy obecnie dziwną anomalię w której lokata wabik jest mniej atrakcyjna od Ping Ponga. Nie chcę niczego krakać gdyż obecnie table tennis jest bez wątpienia najlepszą ofertą na rynku i oby była jak najdłużej.

Z drugiej strony należy sobie powiedzieć szczerze jedną rzecz. Od 1 lutego mamy w ofercie kolejną siódmą edycję obligacji Getin drugiej serii. Obecnie oprocentowanie obligacji wynosi zaledwie 7% co jak na obligacje jest marnym wynikiem. więc nic dziwnego, że nawet wabiki spadają. 

Trudno sobie wyobrazić, żeby lokaty były na takim samym poziomie jak obligacje. Szczegóły oferty obligacji znajdziecie dziś na PP2 a nam powoli przyjdzie się przyzwyczajać do faktu, że lokaty opisywane na FpG będą najczęściej z przedziału 5,50% - 6%.

5 komentarzy:

 1. Nie od dziś tylko od wczoraj :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czemu twoja strona działa wolno? Przesadziłeś trochę z tym adkontekstem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem. AdKontekst i wszystkie inne reklamy są tutaj niemal od samego początku i od bardzo dawna nie przyjmuję żadnych dodatkowych reklam.

   Usuń
 3. Jak to jest z Ping-Pongiem? Mam konto w Idei, ale po zalogowaniu nie mam dostępu do tej lokaty. Czy to oferta tylko dla osób, które dopiero zakładają konto?
  Dziekuję i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wszystko wyjaśnione... Bank zareagował błyskawicznie :)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...