niedziela, 14 kwietnia 2013

Jednodniówka w Toyocie dalej w ofercie ale chwilowo na 6%


Toyota dotrzymała słowa i faktycznie utrzymała bardzo atrakcyjne oprocentowanie wynoszące 7% do dnia 12 kwietnia mimo wielkiej fali a właściwie nawałnicy, która przetoczyła się przez lokaty we wszystkich bankach przez cały okres trwania promocyjnego oprocentowania.

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się, że owe 7% faktycznie będzie w ofercie tak długo. Ciągle wiele osób pamięta przykładowo obietnice jakie dał nam w ubiegłym roku FM bank, że będzie utrzymywać bardzo dobrą ofertę a potem ni stąd ni zowąd oferta została bez zapowiedzi zniesiona a oprocentowanie spadło gwałtownie.

O brzydkim numerze FM banku pisałem w ubiegłym roku w artykule Skradzione nadzieje na zysk. W prezentowanej tam tabeli widzimy, że FM obiecywał oprocentowanie nawet do 55,88% z dokładnymi datami zakładania lokat po czym na kilkanaście dni przed ostatecznym terminem oferta zniknęła ze strony banku.


Po takich numerach trudno mieć zaufanie do banku. Jak widać każdy bank to odrębna instytucja i co w jednym jest faktycznie gwarantowane, w drugim jest groteskowe. Toyotę pamiętamy jako najdłużej oferującego bezbelkowce. Gdy w roku ubiegłym wszystkie banki likwidowały lokaty bez belki, Toyota do samego końca miała je w ofercie.

Teraz historia się powtarza. Lokaty niegdyś atrakcyjne dziś okupują rejony nieco powyżej lub poniżej 4% w zależności od okresu trwania i do banków, które 'tak mają' a jak widzimy należy do nich między innymi FM. Toyota zaś znów najdłużej ma najatrakcyjniejszą ofertę.

Jeszcze nie jest źle Źródło: toyotabank

Od dnia wczorajszego oprocentowanie zostało obniżone do 6%. I trzeba przyznać, że to uczciwy układ. Spodziewałem się albo całkowitego zniesienia oferty albo po prostu ostrego cięcia na przynajmniej 5% biorąc pod uwagę, że inne banki obcięły już średnio lokaty o 3-4%.

Według regulaminu nowe oprocentowanie będzie w ofercie tylko do 29 kwietnia a więc niedługo. W tym samym punkcie regulaminu bank zastrzega sobie przedłużenie co pewnie należy sobie tłumaczyć jako datę kolejnej obniżki.

Dla nowicjuszy przypomnę to co opisałem w poprzednim artykule gdy oferta pojawiła się na rynku. Można założyć tylko 3 lokaty na kwotę łącznie 15.000 zł przy czym każda z lokat musi mieć dokładnie po 5.000 zł i ani złotka mniej ani więcej. System pokaże błąd przy każdej próbie wpisania innej kwoty.

Dla osób które jeszcze nie założy lokaty w Toyocie lub mają ale tylko zakładają codziennie lokaty może przydać się informacja o codziennym przelewaniu odsetek na konto oszczędnościowe. Odsetek i tak nie warto wypłacać z banku ze względu na płatne przelewy, za to mimo odkładania codziennie malutkiej kwoty 2,31 zł, a od dziś 1,98 zł, na koniec miesiąca na koncie zostaną zaksięgowane dodatkowe środki.

7 komentarzy:

 1. Czy ktoś robił przelew z konta oszczędnościowego w Toyocie przez sms lub z pomocą doradcy? Przez doradcę to rozumiem że dzwonię telefonicznie i zlecam przelew u Niego a przez sms to jak?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale rozumiem, że 1 raz w miesiącu przelew z konta w Toyota B. jest darmowy? Czyli jak sie uskłada ok. 50 zł.odsetek warto jednorazowo przelać środki gdzie indziej?

  OdpowiedzUsuń
 3. Z konta oszczędnościowego masz 3 przelewy w miesiącu za free (1 przez internet, 1 przez sms i 1 z pomocą doradcy). Natomiast z konta osobistego Enter opłata jest już za przelew 0,50 zł.
  Jeśli z oszczędnościowego był już przelew to następny 9 zł chyba że przelew u doradcy albo smsem to wtedy za darmo. Tylko czy ktoś z Was korzystał już tych usług?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przelew u doradcy to kwestia 15 sekund, co do sms, jak ktoś wspominał niżej, trzeba mieć pakiet wykupiony.

   Usuń
 4. zeby to bylo takie proste, wsedzie sie liczy $

  OdpowiedzUsuń
 5. tylko do przelewu SMS potrzebny jest dodatkowy platny pakiet, wiec w praktyce darmowych mamy tylko 2 w miesiacu

  OdpowiedzUsuń
 6. Nowe TOiP od 7.05 jak uniknąć opłat?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...