środa, 10 kwietnia 2013

Konto z ubezpieczeniem Moja Recepta w Getin czyli leki za 4,99 zł


Skoro lokaty uparcie spadają w dół a ostatnio kolejną obniżkę zafundował nam Meritum spychając lokata kwartalną już poniżej 4% wniosek z tego prosty, że czas teraz zająć się kontami. Są bez wątpienia obecnie ciekawsze od lokat, czego dowodem jest właśnie Meritum, gdzie konto z 4,70% jest znacznie wyżej oprocentowane od lokat oferujących zaledwie 3,70%-4,20%.

Robi się zatem miejsce dla ofert, których nie omawiałem dotąd, wychodząc z założenia, że zawsze jest coś ciekawszego. Mam tu na myśli ofertę w stacjonarnym Getin. Należy bowiem pamiętać, że Getin naziemny oraz internetowy mają całkiem odmienne oferty mimo, że nazwa ta sama.

Dziś zatem czas na omówienie Konta z Ubezpieczeniem Twoja Recepta. Reklamuje przy tym, że każdy lek na receptę będzie kosztować... 4,99 zł. Brzmi zbyt pięknie aby było prawdziwe a na dodatek oferuje je Getin więc od razu wiadomo, że trzeba się temu dokładnie przyjrzeć.


Leki tanie nie są na pewno. Idąc do apteki zawsze musimy się liczyć z wydaniem dobrych kilkudziesięciu złotych a jeden lek kosztuje często jakieś 30-40 zł. Jakim cudem zatem mamy dostawać leki za niecałe 5 zł? Przecież to nie 5% rabatu jakie od tego tygodnia na artykuły spożywcze oferuje Alior ale nawet kilkaset procent rabatu! Haczyk być musi.

Omawiana oferta jest formą ubezpieczenia towarzystwa Getin Życie, tyle że składkę pokryje Getin bank pod warunkiem założenia reklamowanego konta Getin UP. Do konta zostanie wówczas wydana karta, którą  można pokazać w aptece jako dowód dofinansowania otrzymywanego z banku. 

Źródło: ubezpiecznietwojarecepta


No właśnie. Sęk w tym, że dotyczy to wybranych aptek partnerskich, których łącznie jest około 1700. Ich pełna lista jest dostępna pod tym linkiem. Z czystej ciekawości zajrzałem czy obejmuje ona te apteki w których zdarza mi się kupować leki. Odpowiedź jest jednoznaczna - NIE. Choć kupuję leki w różnych aptekach nie zdarzyło mi się nigdy wybrać do tych, które podaje dedykowana strona.

Zobaczmy zatem na dalsze szczegóły. Dofinansowanie dotyczy tylko leków na receptę i to tylko tych, które zawiera Receptariusz. Jest to specjalna lista leków dostępna tutaj. Plik pdf zawiera 101 stron więc warto sobie zajrzeć czy lista jest przydatna dla kogoś kto planuje skorzystać z promocji. Z listy wyłączone są szczepionki, środki diagnostyczne, antykoncepcyjne i wspomagające erekcję oraz preparaty i produkty do żywienia.

Kto nie może skorzystać? Z promocji wyłączeni są:
 • osoby przed 18 i po 60 roku życia
 • są skierowani do szpitala lub wyszli z niego na miesiąc przed podpisaniem konta
 • osoby chorowite
 • osoby przebywające na zwolnieniu
 • posiadają już jakieś konto w Getin
Warto tutaj podkreślić, że konto przeznaczone jest tylko dla jego posiadacza. Zatem żona czy dzieci nie skorzystają już z tej promocji zatem ograniczenie jest bardzo rygorystyczne.

W tym momencie sens konta staje pod znakiem zapytania. Biorąc bowiem pod uwagę fakt, że promocja trwa tylko przez 12 miesięcy cała zabawa zaczyna być mało ciekawa. Przecież mało kto choruje co miesiąc by mógł regularnie korzystać z promocji.

Roczny limit na realizację świadczeń zdrowotnych jest znaczny i wynosi aż 2500 zł. To bardzo dużo i może dla niektórych osób taka oferta okaże się dobra. Będzie to jednak raczej specyficzna grupa tych, którzy chorują często i uda się im przekonać bank, że nie należą do grupy chorowitych.

Podsumowując pomysł jest fajny gorzej z jego realizacją. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że promocja trwa tylko rok ale umowa konta musi być zawarta na dwa lata. Jeżeli ktoś zamknie konto przed upływem 24 miesięcy wówczas zapłaci karę równą:
 • w pierwszym roku: suma zapłaconych składek (ilość miesięcy w której klient był objęty składką * 25 zł będącej kosztem składki miesięcznej)
 • w drugim roku: 25 zł (koszt składki miesięcznej) * ilość miesięcy jaki zostały do 24 miesięcy


8 komentarzy:

 1. To oferta tylko dla lekomanów. Jak ktoś rzeczywiście bierze stałe leki to jest chorowity i bank bu nie zwróci kasy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan co sądzisz o SKOK "ARKA", mają lokatę na 7,5% 3M dla nowych klientów do 50tys. 185zł opłata członkowska, 35zł z tego u nich zostaje (przepada), a 150zł do odzyskania po roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7,5% jest do kwoty 30 tyś., powyżej tej kwoty 6,5%. Również zastanwiam się nad ofertą. Jakieś komentarze mile widziane :)

   Usuń
  2. Omawiałem już SKOK Arka w kilku artykułach. Wpisz SKOK Arka w wyszukiwarce i dostaniesz listę. A jak ci się nie chce szukać zobacz chociażby tutaj:
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/03/lokata-super-duet-na-760.html

   Usuń
 3. No, "kilkaset procent rabatu" to akurat przesadziłeś! 100% rabatu oznacza że mamy coś za darmo, a więcej niż 100 to już by znaczyło że jeszcze ktoś nam dopłaca za kupienie czegoś. Chyba miałeś na myśli "kilkadziesiąt"?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jest jakaś promocja lokaty na 7,25%
  http://www.mbank.pl/promocje/oszczednosci/msaver-plus-lokata.html

  Polcan mógłbys to prześwietlić, może da się wyjść jakoś zachowując lokatę??

  (strasznie zamulają blogi w przeglądarce)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O mSaverze plus pisałem rok temu bodaj w czerwcu. To go różni od zwykłego mSavera, że oferowany jest w pakiecie z funduszem.

   Osobiście nie jestem zwolennikiem funduszy więc ofertę uważam za mało atrakcyjną.

   Usuń
 5. a czy w drugim roku płacąc składkę samemu również mamy tę zniżkę na leki? czy jest gdzieś definicja "chorowitości"?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...