wtorek, 23 kwietnia 2013

Kolejne obniżki na koncie w Meritum czyli zmiana lidera w drugiej lidze


No i stało się. Meritum bank, który na koncie oszczędnościowym oferował w kwietniu 4,70%, zmienił od wczoraj ofertę. Taka stawka dawała mu pierwsze miejsce w drugiej lidze w rankingu kont na kwiecień, który prezentowałem tutaj. Od tego tygodnia ulega to zmianie.

Jak nietrudno się domyślić oferta zjechała w dół i to solidnie bo o 0,50 pp. A dzięki temu teoretycznie wypada z drugiej ligi i przestaje się liczyć. Teoretycznie bowiem patrząc na posunięcia konkurencji, prawdopodobnie w maju będzie tak źle, że trzeba będzie obniżyć minimalny próg do 4%.

Szkoda, że spadek dotyczy akurat Meritum. Jest to jeden z nielicznych banków, gdzie można liczyć na rozsądne potraktowanie jakiekolwiek problemowej sprawy. Nie funkcjonuje tutaj może wszystko jak należy ale w przypadku zgłoszenia problemu trzeba przyznać, że jest to rozpatrywane bardzo dobrze.

Będąc klientem Meritum często zgłaszam problemy. Tak było w przypadku facebookowej promocji z której dziwnym trafem zostałem wykluczony ale po zgłoszeniu problemu można było liczyć na 100 zł za polubienie. Podobnie było w przypadku anulowania opłaty za kartę, którą po zrealizowaniu jednej wymaganej do premii płatności trzeba było zniszczyć.

Każda reklamacja rozpatrywana jest pozytywnie i nie trzeba tutaj zjawiać się po jakieś specjalne formularze jak jest w przypadku Idea banku czy też koniecznie dzwonić na wiecznie zajętą infolinię i wysłuchiwać melodyjek w oczekiwaniu na połączenie z konsultantem jak jest w przypadku mBanku. W Meritum wystarczy jeden zwyczajny mail z opisem sytuacji.

Na klawiszu powinno być Wyjdź z Meritum Źródło: meritumbank


Takie poważne traktowanie klienta zachęca do korzystania z oferty. Niestety po wczorajszej obniżce gdy oprocentowanie wynosi zaledwie 4,20% czas na pożegnanie. 

Co gorsza owe 4,20% jest gwarantowane tylko do końca maja! Od Dnia Dziecka będziemy mieć kolejną obniżkę a jedyną pociechą jest fakt, że nie spadnie ona poniżej 4% jak to jest w przypadku lokat. Na chwilę obecną lokaty wyglądają tu następująco:
1 miesiąc: 3,70%
3 miesiące: 3,90%
6 miesięcy: 4,10%
12 miesięcy: 4,20%

A więc bardzo nieciekawie. Zwykle nie piszę na blogu o tak niskich stawkach, wiem jednak, że wiele osób pomija pierwszą ligę tak kont jak lokat gdzie mamy liczne obwarowania i wybiera najlepsze stawki z drugiej ligi.

Właśnie nadszedł czas by poszukać alternatywy do Meritum. Niestety Meritum nie obniżył oferty sam. 
 • druga w rankingu drugiej ligi Optima zjechała także o 0,50 pp obecnie mamy 4,10%
 • trzeci Paribas o 0,25 pp. - tutaj mamy obecnie 4,25%
 • będący także na trzecim ING pozostał na 4,50% w drugiej ofercie BONUS II 
A więc prawdopodobnie ING zostanie liderem drugiej ligii w rankingu majowym i to z ograniczeniem do nowych środków...

7 komentarzy:

 1. Opłaca się otworzyć rachunek PROgres w Eurobanku z 4,05% z dzienną kapitalizacją?

  OdpowiedzUsuń
 2. 4,05% jest dopiero powyżej 50 kPLN. Jeśli co najmniej tyle chcesz włożyć to na dziś się opłaca bo trudno znaleźć RO z wyższym oprocentowaniem (Meritum 4,2% jeszcze tylko przez chwilę).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobny problem, gdzie ulokować 50tys, bo mam konta w 11 bankach i trochę "wisienek" już ugrałem, a przy takiej kwocie przy czasie 2-4M 4% a 5-7% robi różnice. Przydał by się wpis jak podzielić portfel np. 100tyś między promocje aby najwięcej wyciągnąć w okresie wakacyjnym. Bo sorry ale na te +-4,05% to każdy się jakoś załapie na teraz oczywiście. Sztuka ugrać 5-6% w takich stopach %.

   Usuń
 3. Wyłapałem wisienkę Getin Online "Lokata Im Więcej Tym Lepiej" 4,60% Wyższe oprocentowanie powyżej 10k (+0,1%), 25k (0,2%), 40k (0,3%) i 50k (0,4%) czyli dla 50tyś mamy 5% i jest to najlepsze oprocentowanie bez warunków i codziennego odnawiania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzecz o której nawet nie chce się pisać bo szkoda czasu...
   Ech, jeżeli to jest uważane za wisienkę...

   Usuń
  2. Niestety spadło do 4.4% :/

   Usuń
  3. Robaczywa.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...