środa, 3 kwietnia 2013

Nasz faworyt z nową ofertą czyli podglądamy SK Lokatę Max Bis 13M


Nie da się ukryć, że SK bank to zdecydowany faworyt wśród internautów w 2013 roku. Widać to po nie tylko po licznych burzliwych komentarzach pod każdym artykułem na temat Rzemieślników i Rolników. To co zadziwia najbardziej to komentowanie każdego ruchu jaki jest w tym banku.

Artykuły mogą być na dowolny temat a i tak jeśli jest coś nowego w SK to i tak w komentarzach będzie toczyć się dyskusja o SK a nie o tematyce artykułu. Oczywiście nie mam nic przeciwko temu, w końcu bank to sympatyczny, ba odpowiada nawet na pytania klientów na swoim profilu na facebooku.

Wczoraj dopiero w godzinach popołudniowych zgodnie z zapowiedziami, które mogliśmy przeczytać na facebooku, SK zaprezentował nową ofertę. Co zatem jest nowego? Zobaczyliśmy tam dość dziwne rzeczy, których bank chyba niedopatrzył
.

Najbardziej rzuca się w oczy i zarazem przyciąga poniższa reklama:


Źródło: skbank


Cokolwiek powyżej 6% to dziś prawdziwy rarytas. Dziwi mnie jednak napis w lewym dolnym rogu tylko do 15 marca 2013. Skoro pojawiło się to dopiero wczoraj czyli 2 kwietnia prawdopodobnie mamy tutaj błąd który zostanie niebawem skorygowany napisem do 15 kwietnia 2013.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do małego bałaganu na stronie banku. Jakby SK niewątpliwie ponaglany przez liczne grono fanów chciał dać nam szybko do zrozumienia 'tak, jesteśmy już mamy dla Was ofertę, której tak niecierpliwie oczekujecie'. Niestety w momencie pisania artykułu szczegółowego opisu na stronie banku jeszcze nie ma. A klikanie w reklamę nie daje żadnego feedbacku. Pewnie jest to opracowywane.

Patrząc jednak na samą reklamę już możemy wysnuć odpowiednie wnioski. Skoro reklama mówi po 13 miesiącach do 6,23% to słowo do zdradza nam, że jest to lokata progresywna, która dopiero w ostatnim miesiącu będzie mieć owe 6,23%. Owe domniemanie potwierdza to, co widać małymi literkami w prawym dolnym rogu: 'oprocentowanie zmienne w skali roku 5,75%' z czego wnioskujemy, że średnia za 13 miesięcy to właśnie 5,75%.

A słowo zmienne sugeruje oczywiście że tabela przyrostu oprocentowania kapitału może ulegać zmianie w trakcie owych 13 miesięcy. Czyli w maju 2014 roku możemy dostać mniej aniżeli 5,75% (albo więcej jak RPP nagle zacznie podnosić stopy w wyniku wzrostu inflacji, co jest jednak mało prawdopodobne).

Pozostaje nam czekać na szczegóły tej wypasionej w nazwie lokaty.  To nie lokata standardowa ale od razu szumny Max i do tego Bis. Szkoda tylko, że owo bisowanie zawsze jest z mniejszym wykopem niż oryginał.

AKTUALIZACJA:

Usunięto napis tylko do 15 marca


W trakcie dnia w godzinach popołudniowych pojawiły się szczegóły lokaty:
 • oprocentowanie dla klientów bez ror - 5%
 • oprocentowanie dla klientów z ror - 5,75% w stosunku rocznym
Jak wyjaśnił jeden z czytelników 6,23% dotyczy okresu 13 miesięcznego. 

14 komentarzy:

 1. 6,23 to oprocentowanie liczone po 13 miesiącach czyli roczna stopa 5,75% jak się założy ror i bedzie przelewało wynagrodzenie

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest jeszcze do wyboru lokata na 3 miesiące 5,6% oprocentowanie stałe ( Interlokata sezonowa super bis )
  dość ciekawa propozycja jak na kwiecień

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa by była jakby każdy mógł ją założyć, a nie tylko posiadacz konta, którego dla odmiany nie można założyć internetowo...

   Usuń
  2. A co to za problem ruszyć tyłek i pojechać do Warszawy? Załatwia się wszystko błyskawicznie.

   Usuń
  3. Pół Polski jechać konto zakładać! - masz chłopie poczucie humoru!

   Usuń
 3. Getin od dziś obniżył Bumeranga, teraz już jest 5% :(

  OdpowiedzUsuń
 4. A tymczasem bumerangi spadły właśnie do 5%.

  OdpowiedzUsuń
 5. Teraz na bumerangach nie warto trzymać ani grosza więcej niż 9891,5. Od takiej kwoty jest 1,36 odsetek, a od tego 26 groszy podatku. Od 1,37 odsetek podatku będzie już 27 groszy, czyli zyskujemy nie my, ale urząd skarbowy. Oczywiście ja wolę w takim układzie wsadzić prawie 100 złotych do skarpety niż pozwolić żeby moje pieniądze pracowały na tych darmozjadów.

  Pozdrawiam,
  (YKS).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale takich "przeskoków" jest więcej. Tzn. w którymś momencie, wraz ze wzrostem kapitału, wzrasta zysk brutto o 0,01 zł. Co parę "skoków" zysku wzrasta też podatek o 0,01 zł, co jest raczej normalne. Ważne, że nie możliwa jest sytuacja, w której po zwiększeniu kapitału otrzymamy mniejszy zysk netto, bo podatek wzrośnie bardziej niż zysk.

   Usuń
 6. http://www.skbank.pl/UploadedFiles/userfiles/file/DLA%20CIEBIE/Lokaty/Regulamin%20Lokata%20Oszcz%C4%99dno%C5%9Bciowa%20Max%20Bis.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W opisie pdf i na stronie banku nie ma mowy o żadnym 6,23%. czy to nie jest znów jakaś stara informacja?

   Usuń
  2. Informacja jest świeżusieńka, pojawiła się po opublikowaniu artykułu.
   Szczegóły znajdziesz tutaj
   http://www.skbank.pl/lokata-oszczednosciowa-max-bis

   Tak jak pisałem w artykule sprostowano pomyłkę z ofertą ważną do 15 marca usuwając ten zapis na reklamie.

   Usuń
  3. No właśnie o tym mówię. Tam nie ma żadnej informacji o 6,23%. Jest tylko 5% i 5,75%.

   Usuń
 7. Czy ktoś wie co się stało ze stroną internetową SK Banku? Awaria?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...