środa, 24 kwietnia 2013

Konto w Deutsche banku będzie opłacalne do końca wiosny


Konto w Deutsche bank to w pewnym sensie ewenement na naszym rynku. Podczas gdy w ciągu ostatniego pół roku mówimy praktycznie cały czas o spadkach oprocentowania i to notorycznych, Konto Oszczędnościowe 24h jest nieczułe na zmiany jakby nic złego się wokół nie działo.

Żadna inna oferta nie tkwi niczym monument wśród istnej zawieruchy i szału obniżek. Inne konta zaliczyły już po kilka sukcesywnych obniżek. Tymczasem w DB od samego początku, a atrakcyjna oferta 10% pojawiła się w grudniu 2011 a więc po blisko półtorej roku, mieliśmy zaledwie jedną obniżkę.

Pomijam tutaj oczywiście spadek z 10% na 8,10% ten bowiem wymuszony był przez obowiązkowy podatek belki, który wynosi dokładnie tyle ile obniżka czyli 19%. Bank zarządził jak dotąd tylko jedną obniżkę do 6,00% w listopadzie a szóstka przetrwała do dziś. I wiadomo już jak długo będzie w ofercie.


W komentarzach od dłuższego czasu toczą się dyskusje do jakiego poziomu spadnie oprocentowanie konta w Deutsche banku, pojawiały się nawet głosy o nieco powyżej 2%. Teraz już wiadomo dokładnie jakie będą stawki oraz kiedy to nastąpi.

W listopadzie nieatrakcyjne dziś bardzo Źródło: deutschebank


Będzie to dopiero 20 czerwca 2013 a więc wiosną ciągle będziemy mieć 6%. Od tego dnia stawki dla Konta Oszczędnościowego 24h będą wyglądały następująco:
4% - do kwoty 10.000 zł
2% - powyżej 10.000 zł

Widać zatem wyraźnie, że owe 4% już niemal na pewno będzie wkrótce nową minimalną granicą stosowaną na Finansach po godzinach.

Gdy w listopadzie bank obniżył oprocentowanie konta do 6% wówczas wiele osób po prostu je zamknęło. I nic dziwnego gdyż wówczas 6% było bardzo niską stawką, wówczas roiło się od lokat oraz kont powyżej 6% czy to w mBank czy Millennium czy warunkowo w Optimie. Zresztą jeszcze w tym roku mieliśmy oferty bumerangów na 6,50% oraz toyoty na 7%. 

Ale od tamtego czasu wszystko jednak stanęło na głowie. Dziś to Deutsche bank jest wiceliderem a fakt, że owe 6% będzie w ofercie jeszcze przez blisko dwa miesiące spowoduje, że niebawem przy kolejnej obniżce w Toyocie planowanej jeszcze na kwiecień będzie to niekwestionowany lider w maju.

Kto zamykał w listopadzie liczył zapewne na nowe promocje konta jakie często pojawiają się u konkurencji. Niestety nic nie wskazuje by niemiecki bank miał jakieś ekstra premie dla powracających klientów.

Zatem paradoksalnie w chwili obecnej opłaca się otworzyć konto w Deutsche bank na kolejne blisko dwa miesiące, różnica między nim a opisywanym wczoraj Meritum gdzie mamy zaledwie 4,20% jest już spora bo aż 1,8 pp. Co więcej porównując go przykładowo z Lokatą na dobry początek 6% zarobimy tutaj więcej bowiem 6% gwarantowanej jest tutaj dłużej niż miesiąc.

Jedyny problem w tym, że jeżeli zamknięcie konta trwa dosłownie 5 minut i można tego dokonać w oddziale, to założyć trzeba ponownie tylko przez internet a trwa już niemal tydzień. Ale i tak da nam to 6% przez ponad miesiąc na identyczną kwotę. Należy jednak pamiętać o tym by kwota nie przekroczyła 10.000 zł bowiem wówczas oprocentowanie spadnie gwałtownie o połowę. Szerzej pisałem o tym w artykule Jak zoptymalizować konto db.

8 komentarzy:

 1. Widzę, Polcan, że jesteś pełen optymizmu, skoro piszesz "... że owe 4% już niemal na pewno będzie wkrótce nową minimalną granicą ...". Mnie sie raczej wydaje, że wkrótce ze świecą szukać bedziemy ofert powyżej 4%. Więc raczej próg ustawisz niżej, a dla ofert powyżej 4% trzeba bedzie stworzyć coś na kształt "ligi mistrzów"...
  (YKS).

  OdpowiedzUsuń
 2. czy otwarcie konta db net jest coś płatne ?? są jakieś warunki typu przelew, wypłaty ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie - darmowe. Jedynie, jeśli bierzesz kartę (a nie musisz), 1 transakcja w miesiącu aby była bezpłatna.

   Usuń
  2. Karty się nie opłaca bo zrezygnowanie z niej kosztuje 20-25-30zł (już dokładnie nie pamiętam). Przynajmniej tak było jak czytałem kiedyś TOiP.

   Jak ktoś założył mSaver pod koniec grudnia to też do +- końca czerwca ma zagwarantowane 7 lub 9%.

   Usuń
  3. Zrezygnowałem kiedys z karty w db i nic za to nie płaciłem. Rezygnację złożyłem telefonicznie. Żadnych problemów. Ale faktycznie, jeśli sie nie chce, to można karty nie brać, a nawet jesli przyślą, to po prostu jej nie aktywować.

   Usuń
 3. 4,5% w ING było do dziś (założenie). Teraz jest 4%. Wchodzę założyć 4,5% (OKO BONUS II) i nie ma do wyboru takiego konta. Więc konto do zamknięcia 4% będzie gwarantować meritum do końca roku.

  OdpowiedzUsuń
 4. zlikwidowałem konto z dniem 18 sierpnia 2013 mimo 30 dniowego okresu likwidacji konta nie zostało zamknięte oraz nie zostały przelane pieniądze na podane konto we wniosku ..
  co w takim przypadku ??!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Deutsche bank? Ostatnio zamknąłem tam konto po raz drugi i testowo nie wypłacałem kwoty z konta i regularnie przychodziło na maila przypomnienie by zrobić coś z środkami, które są na koncie.

   Proponuje wybranie się do oddziału. Deutsche jest specyficznym bankiem gdzie zakłada się konto przez internet ale likwiduje w oddziale. Tam w kasie można pieniądze wypłacić w kasie i wyjaśnić problem.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...