piątek, 12 kwietnia 2013

Nowa atrakcyjna lokata promocyjna w SKOK Wołomin


Mimo nieprzyjemnego szumu medialnego SKOK Wołomin reklamuje obecnie w dalszym ciągu bardzo atrakcyjne lokaty. Jedna z najbardziej popularnych Kas mimo wszystko ma się bardzo dobrze co potwierdzają czytelnicy, którzy zaniepokojeni ostatnimi opiniami zaglądają do oddziałów i komentują na bieżąco na blogu co się dzieje.

Paniki zatem nie ma a jak zauważył ktoś w komentarzach do poniedziałkowego artykułu o audycie w SKOK:
z moich obserwacji wynika, że te negatywne schematycznie pojawiają się w identycznej formie na wielu blogach.
Co z tego wynika nietrudno wywnioskować.

Sukcesywnie kończą się nam rewelacyjne lokaty z klasą, które oferowały 8% w styczniu.  Czas zatem pomyśleć co zrobić z kasą oraz odsetkami. Wypłata to koszt rzędu 6 zł więc mając już za sobą koszta wejścia do Kasy można wybierać w ofercie która nie ma sobie równych.


Wystarczy spojrzeć na poniższy obrazek:


Nowa dobra oferta Źródło: skokwolomin


Takiej oferty nie znajdziemy w żadnym  banku, które dalej kontynuują spadki. Po Meritum obniżkę zaserwował nam jego odwieczny rywal FM bank, oba banki idą bowiem łeb w łeb a jak obniża jeden to i drugi. Tyle że te obniżki są... poniżej bariery 4%!!!

Wróćmy zatem do oferty godnej uwagi. Trzeba tutaj podkreślić, że w przeciwieństwie do innych instytucji finansowych Wołomin jest bardzo skromny. Reklamowane 6,70% na lokacie kwartalnej jest najniższą stawką dla osób posiadających zaledwie jeden udział. Kto ma więcej może automatycznie liczyć na więcej. O ile przedstawia poniższa tabela.

 
Reklamowana jest najniższa stawka


Jak widzimy możemy tutaj liczyć nawet na 6, 90%. Zwykle banki reklamują właśnie najbardziej atrakcyjne oprocentowanie obwieszając je gwiazdkami czy malutkimi cyferkami odsyłającymi do wyjaśnień co zrobić by dostać niemożliwe.

Ale nikt nie patrzy na gwiazdki czy cyferki, ważne by przyciągnąć potencjalnych klientów i zbałamucić ich. SKOK Wołomin jak widać ma dodatkowego asa w rękawie. Minimum lokaty to standardowy 1000 zł, brak zaś kwoty maksymalnej

Do lokaty tej wymagany jest ror. Kto ma daleko do oddziału może mailowo wydać dyspozycję założenia konta ror na które przeleje odpowiednią kwotę a potem po prostu zlecić przelew na z konta ror na lokatę. Opisałem to w artykule Jak założyć lokatę w SKOK Wołomin.

Podsumowując wszystko wskazuje na to, że nagonka na Kasę w Wołominie była tania sensacją. A jak zauważył FX tutaj w Pekao przekręty były na większą skalę i jakoś rozeszło się to po kościach a prezes Pekao przewodzi na liście najlepiej zarabiających prezesów banków w Polsce. Ranking zaprezentuję niebawem.

15 komentarzy:

 1. Jeżeli chodzi o ocenę lokat SKOK-ów to szkoda, że autor bloga nie zadał sobie trudno aby policzyć ile minimum trzeba "włożyć" aby oprocentowanie było choć o 0,01% lepsze od najlepszej "zwykłej" lokaty. Bo niestety SKOK-i żyją własnie również z tego, że cała masa ludzi nie umiejąca kalkulować (ach ta matematyka) potrafi kupować 1 udział, zakładać rachunek, przelewać tam pieniądze itd. po to tylko aby ulokować u nich 1000 zł (bo tam takie super procenty), realnie odnosząc STRATY (już sam koszt jednego udziału dla lokaty rocznej przy tej kwocie to -0,5% czyli tyle co ostatnia obniżka rpp). Dla mnie SKOK-i to taka forma ruletki - dla biednych oznacza bardzo często realną stratę, a dla bogatych ogromne ryzyko. Bo im większy potencjalny zysk, tym więcej kasy trzeba tam włożyć, a gwarancje jakie są każdy widzi. Nie chce się czepiać bo wiem że dużo osób zaraz powie "bzdury, bo ja tak zyskałem x zł", ale napisze wprost o co mi chodzi - ludzie którzy na koniec zeszłego roku "nie bawili" się w zysk np. 1% większy na 3 miesiące, tylko zainwestowali w lokaty stałe z BFG na rok czy dwa, przy zerowym ryzyku za pół roku osiągną wyższy przychód z odsetek niż "ciułacze" zachwycający się nad bumerangami, które się już skończyły (w odniesieniu do dawnego pułapu %), a którzy przez to zostali dzisiaj na lodzie. Doskonale to obrazuje ciągłe obniżanie progu bloga...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy ma oczywiście rację. Pisałem o tym w artykule - symulacja realnych zysków w Wołomin czyli od jakiej kwoty to się opłaca. Link niżej
   http://polakcandwa.blogspot.com/2013/01/symulacja-realnych-zyskow-w-woomin.html

   Usuń
  2. nie popadajmy w skrajnosci, jak ktos ma 1000zł to nie zakłada lokat- zyski mizerne. Wiadomo, chcąc zainwestować tylko 1000zł w skoku, czy banku należy wziąć pod uwagę koszty wstępne - przekalkulować.

   Ja nie mam zamiaru dawać zarabiać bankom(zagranicznych) i przyczyniac się do ich wzrostu.... Oprocentowanie w bankach pokrywa (lub nawet nie) tylko inflacje... Wolę inwestować w polski kapitał i na ludzkim oprocentowaniu lokat w Skok Wołomin, gdzie przynajmniej czuję ze coś z tego mam:)

   Usuń
 2. Każdy ma inną strategię lokowania swoich aktywów. Trudno negować plany finansowe Kowalskiego czy Nowaka. Każdy żyje w innych uwarunkowaniach. Co dla jednego jest oczywiste, dla innego jest barierą do której nawet nie chce się zbliżyć. W moim przypadku wiele lokat założyłem niestety na ...... długi okres. Teraz widzę na rynku wiele ciekawych ofert lepszych niż z jesieni (6,5-7,5%).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ma sens, ... gdy idzie się do przodu. Systematycznie pogłębia się wiedzę o finansach. Zawsze pamiętając,że za %-ami idzie ryzyko. Korzysta się z wiedzy teoretycznej i praktycznej. I tu szacunek do Polcana - robisz kawał dobrej roboty

   Usuń
  2. Trochę nie potrafię zrozumieć, w jaki sposób teraz widzisz dużo lepszych ofert, po wszystkich obniżkach. Generalnie wg mnie postąpiłeś słusznie, bo świadomie, czy też nie, zachowałeś się zgodnie z zasadą - idą ciężkie czasy, oprocentowanie spadnie - inwestuję długoterminowo, koniunktura się obraca, będą wzrosty - lokuję krótkoterminowo, wyczekując najlepszy moment znów na długotrwałą operację.

   Usuń
 3. Z takiej oferty należy skorzystac...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anonimowy-ile to jest 6,70%-0,5% ,nawet choćby-1% i który komercyjny bank da Ci to dziś ,lub może dawał choćby przed ostatnimi obniżkami stóp. Czy Ty napewno jesteś dobry z matematyki?

   Usuń
 4. Już wiadomo co mówi dzisiaj Toyota na dzień dobry. Mówi 6%. Co wy na to?
  (YKS)

  OdpowiedzUsuń
 5. To bardzo dobra oferta. Od lat przedłużam w SKOKu lokaty na okrągło. Nadmienię, że wbrew pozorom opłaca się kupić tylko 1 udział.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzimy po woli podwyżki oprocentowania. Widać bankom brakuje kasy. Getin lokata pół na pół 5% i 4,5%.

  OdpowiedzUsuń
 7. Komu się opłaca się lokować środki w SKOK i dlaczego było liczone i dyskutowane na tym blogu wielokrotnie. SKOKi biją ofertę banków w każdej konfiguracji. Oczywiście dotyczy to osób, które dysponują kwotami które uzasadniają zakładanie lokat. Bardzo dziwaczne jest podawanie kwot typu 1 tysiąc zł i porównywanie oferty SKOKów i banków. To są dopiero bzdury. Przy takiej kwocie loakty zysk 5%, 8% czy nawet 10% jest zupełnie nieistotny. Dla kogoś kto dysponuje np kwotą 100 tys złotych oferta banków to po prostu kpina.
  Nie widzę żadnych problemów ze współpracą ze SKOK Wołomin a miałem ich mnóstwo z bankami i żaden bank w długim okresie nie zobaczy ani złotówki z moich pieniędzy. Kończą się lokaty z klasą środki wędrują na ROR a pracownice SKOK Wołomin na bieżąco dzwonią z informacją że za parę dni kończy się lokata.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie jest bardzo dziwaczne zakładanie lokat na 1 tys. zł. Ktoś może założyć kilka albo kilkadziesiąt takich lokat jeśli zechce.

  OdpowiedzUsuń
 9. SKOK WOLOMIN ma B. NISKIE KOSZTY PROWADZENIA oddzialow.
  To"KOPCIUSZEK" jesli chodzi o lokale, ich mini-wielkosc, wyposazenie, mala obsluge.
  Banki - maja ogromne lokale, marmury, moc pracownikow.
  Niektore SKOKI tez maja 'zadecie", tez pobudowaly spore sidziby, bogato wyposazone - Wolomin na pewno ma najnizsze koszty .

  OdpowiedzUsuń
 10. Przeliczcie :Skok Wołomin 110 oddziałów w Polsce zatrudniają 330 pracowników. Koszty prowadzenia oddziału są nieporównywalne do MARMURÓW W BANKACH.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...