piątek, 18 października 2013

5% cashback w Santanderze w promocji okazja piechotą nie chodzi


Banki rozszalały się w ostatnich tygodniach w promocjach dotyczących cashback. Prezydent podpisał niedawno ustawę, w której obniżono niestety opłatę changeback do zaledwie 0,50%. Ustawa ta będzie obowiązywać od nowego roku.

Banki wyczuły zatem, że to ostatni moment na zgarnięcie klientów dobrą ofertą i sypią na prawo i lewo bardzo atrakcyjnymi cashbackami od 5% do blisko 100%. Po Eurobanku, Credit Agricole oraz Getin przychodzi czas na kolejny bank, który rzadko ma ciekawe promocje.

Mam na myśli Santander Consumer Bank. Słynie on raczej z lokat długoterminowych, które niedawno opisywałem, gdyż oferuje tutaj powyżej 4%. Obecnie na stronie banku jest już informacja o nowej promocji, która o dziwo dopiero będzie dostępna od listopada a dziś już o niej można przeczytać.

W zasadzie nie jest to dziwne jeśli wziąć pod uwagę czas trwania promocji. We wspomnianych wyżej Credit Agricole czy Getin cashback rozłożony jest w czasie na cały rok, a tymczasem w Santander promocja trwa bardzo krótko bo tylko dwa ostatnie miesiące roku. A przecież musi być też około 2 tygodnie czasu na wydanie karty, a więc informacja o promocji w połowie października już nie dziwi.


Kolejna promocja cashback Źródło: santander


Promocja nosi nazwę Taka okazja piechotą nie chodzi. Dotyczy ona trzech różnych kart kredytowych Visa. Nieciekawy jest jednak zapis o ograniczoności w dostępie do tej promocji. W regulaminie istnieje bowiem zapis:
Uczestnikiem Promocji może być osoba, która... otrzymała od banku zaproszenie do udziału w promocji

Przypomina to sytuację znaną z BZ WBK, gdzie też mieliśmy promocje ograniczone do wybranych klientów. 

Do zdobycia jest znów 760 zł tak jak w opisywanej kilka dni temu karcie kredytowej w Millennium. Ale tym razem zdobyć je można ekspresowo. Warunkiem otrzymania premii jest jednak dokonanie transakcji na minimum 400 zł.

W przeciwieństwie do Millennium, gdzie mieliśmy dość szerokie spektrum sklepów, tutaj mamy tylko supermarkety i sklepy spożywcze oznaczone kodami MCC o numerach:
5311, 5331, 5411, 5422, 5441,5462, 5499, 5921
a więc nieco większy wybór, aniżeli daje nam Getin online za swoje 10% zwrotu.

Cieszy fakt prawdziwego wysypu ofert. W przyszłym tygodniu zbierzemy sobie je w jednym artykule na PP1. Niepokoi jednak fakt, że wszystkie obecne promocje kończą się jeszcze w tym roku a od nowego roku może nas czekać wielkie rozczarowanie rodem z Hiszpani i innych krajów, które obniżyły interchange o czym pisałem w arytkule Karciany mat.

Lepiej jednak nie krakać. Lubimy niespodzianki i liczymy na to, że banki zaskoczą nas także w 2014. Dla zainteresowanych szczegółowy regulamin promocji do wglądu jest tutaj.

5 komentarzy:

 1. Promocja CA trwa 6 miesięcy, a wiec dla niektórych do końca kwietnia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. http://www.credit-agricole.pl/upload/regulamin-promocji-aktywni-zyskuja-na-rachunkach-za-tv-internet-i-telefon-5067.pdf tylko do dziś...

  OdpowiedzUsuń
 3. Interchange zostanie ścięty z 1,6% do 0,5%, cashback zaś, w zależności od banku, wynosił od 0,5% do 20% (konto z buddą). Oznacza to, że banki i tak dokładały do interesu, traktując te wydatki jako promocję. Interchange mniejszy o 1 punkt procentowy nie powinien wg mnie znacząco przełożyć się na ilość promocji z cashbackiem. Większe znaczenie może mieć fakt, że od 2014 roku Lord Vincent planuje takie cashbacki obelkować.

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa promocja, z Twojego bloga się o niej dowiaduje. muszę przeczytać regulamin i może skuszę się na tą promocję. a tak BTW czy od stycznia cashbacki się definitywnie kończą ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sam jestem ciekaw co banki zrobią w nowym roku. Nie będą mieć takiego zysku jak teraz więc albo to sobie odbiją na wyższych opłatach za kartę albo zrezygnują z cashback.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...