środa, 9 października 2013

Konto Lokacyjne Plus w Raiffeisen daje 4%


Czytelnicy w jakiejkolwiek polemice na temat opłacalności lokat poniżej 4% lubią powtarzać, tyle mam w Meritum na koncie. Problem w tym, że nie dotyczy to wszystkich a tylko szczęśliwców, którzy otworzyli konto przed 17 czerwca.

Kto się spóźnił ma dziś zaledwie 3%, gdyż Meritum z dnia na dzień zmieniło decyzję  dotyczącą gwarancji oprocentowania do końca 2013. Z drugiej strony mamy tutaj tylko 5 kont, czyli zaledwie 5 bezpłatnych przelewów, co dla aktywnych posiadaczy kilkunastu kont z pewnością nie wystarcza.

Okazuje się, że w chwili obecnej 4% oferuje także bank, który po przejęciu stłamsił wyróżniającą się ofertę Polbanku. Mowa oczywiście o Raiffeisen, gdzie dobrych ofert jak na lekarstwo. Ale oto lekarstwo jest i będzie oferować zapisy do końca listopada.

Mała niespodzianka Źródło: raiffeisen

Opisywana oferta nosi nazwę Konto lokacyjne Plus i aby z niego skorzystać trzeba założyć jedno z trzech kont:
 • Standard
 • Comfort
 • Comfort Direct
Bank zastrzega sobie, że oferta jest ograniczona do osób, które do dnia 23 września nie miały żadnych produktów bankowych W Raiffeisen, a więc dotyczy to także posiadaczy karty kredytowej. Tak się składa, że od września karta ta jest nieopłacalna więc zaradni, którzy nie mieli konta a tylko kartę też w końcu uwolnili się z sieci mało ciekawego banku.

Niestety promocja jest ograniczona czasowo w sposób identyczny jak w przypadku Meritum a więc do końca tego roku. Zatem posiadacze konta w Meritum raczej nie znajdą tu nic ciekawego.

Warto tutaj podkreślić jedną zasadniczą wadę: konto ma oprocentowanie 4% tylko do kwoty 10.000 zł czego nie ma Meritum. Ograniczenie identyczne jak w przypadku Deutsche banku, gdzie od niedawna nie ma już 4%. Ci którzy mają tutaj środki i chcieliby optymalizować dochód mają teraz okazję zmiany banku.

Od nowego roku (a dla starych klientów od 1 grudnia) owe 4% zmieni się w standardowe stawki, typowe dla banków z młotami. Poniższe wartości należy odczytywać progowo a więc przykładowo 2,60% jest dla kwot od 30.000 zł do 49.999 zł
do 15.000 zł - 1,80%
do 30.000 zł - 2,10%
do 50.000 zł - 2,60%
do 100.000 zł - 2,35%
od 100.000 zł - 1,80%

Jak widać paradoksalnie Raiffeisen jakoś nie lubi bogatszej klienteli. Kwoty powyżej 50.000 zł są tutaj całkowicie bezsensowne. I standardowo tylko jeden przelew jest bezpłatny, kolejne kosztują już 8 zł.

4 komentarze:

 1. Polcan czy to są trochę inne obligacje korporacyjne czy coś innego?
  https://www.zakrainvest.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wygląda to obligacje. Przyjrzę się temu niebawem.

   Usuń
 2. Szkoda, że brakuje informacji czy jest jakieś bezpłatne w pełni konto do dobrania w pakiecie...

  Pozdrawiam,
  TomL

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobra oferta, muszę nad tym pomyśleć :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...