wtorek, 1 października 2013

760 zł cashback na karcie kredytowej 1|2|3


Osoby które założyły Konto Godne Polecenia mają teraz nie lada problem. BZ WBK przygotowało bowiem o wiele ciekawszą ofertę w postaci konta 1|2|3. Jak przekonaliśmy się wczoraj, raczej nie warto zakładać za jego pośrednictwem lokaty powitalnej która reklamuje 5% a tak naprawdę oferuje zaledwie 3,35%.

Konto 1|2|3 posiada jednak inne niezaprzeczalne zalety. Zawiera wszystko to co posiada KGP a ponadto dwa dodatkowe atuty. O pierwszym z nich czyli cashback za rachunki dziś na PP2. O drugiej z nich czyli progresywny cashback na  karcie kredytowej tutaj.

Podobnie jak w przypadku cashbacku na rachunkach, na karcie kredytowej mamy trzy możliwości zwrotu zgodnej z nazwą konta i tak:


1% za wszystkie supermarkety spożywcze
2% za wszystkie stacje paliw
3% za wszystkie restauracje oraz fast foody


1% markety 2% samochód 3% knajpy
Karty są dostępne już przy dochodzie wynoszącym zaledwie 650 zł a więc wymaganie nie są wcale wygórowane. Darmowy kredyt czyli tak zwany grace period wynosi tutaj 54 dni.


Jeżeli znamy mniej więcej nasze wydatki, możemy sobie od razu ustalić na jaki zwrot możemy liczyć. Służy do tego symulator zysków, dostępny na stronie banku. Niżej przedstawiam przykładowe średnie stawki, które zapewne będą inne w przypadku każdej rodziny.


Przykładowa kalkulacja zysków z karty i konta Źródło bzwbk


Podobnie jak w przypadku cashbacku za rachunki tutaj mamy także górne ograniczenie. Na szczęście jest ono wyższe i wynosi 760 zł co daje miesięcznie dziwną kwotę 36,33 zł. W związku z tym w rozmowie telefonicznej z konsultantem zadałem pytanie czy liczy się ograniczenie miesięczne czy też roczne.

Zdaniem konsultanta liczy się ograniczenie roczne. Czyli innymi słowy możemy liczyć na zwrot 100 zł w jednym miesiącu a tylko 10 zł w drugim. Ważne by w skali roku było to 760 zł.


Podsumowując trzeba przyznać, że konto 1|2|3 jest pretendentem do rankingu na hit roku 2013. Podsumujmy zatem nasze dotychczasowe rozważania.
 • 700 za aktywność na koncie (500 + 200)
 • 300 zł za rachunki
 • 760 zł na karcie kredytowej 
sprawiają, że łączna kwota jaka można zarobić za założenie wynosi aż 1760 zł. A przecież dodatkowo możemy wziąć udział w programie premiowym i zarobić dodatkowe 400 zł co daje w sumie... 2160 zł. Kwota przekraczająca o wiele jakiekolwiek inne konto.

Problem jednak w tym, że raczej nikt nie wyrobi 300 zł na rachunkach czy 760 zł na karcie. Dodatkowo karta ma inny problem z opłacalnością jej używania. Jej koszt wynosi 10 zł miesięcznie co w skali roku daje stratę rzędu 120 zł a to już znacząco zmniejsza jej atrakcyjność.

Na domiar złego inne banki dają wyższy cashback za sklepy spożywcze czy stacje paliw. Przy zamykaniu konta w Getin zostałem poinformowany, że w chwili obecnej powoli się kończy promocja 10% za zakupy spożywcze w promocji Konto Tanie Zakupy ale można się jeszcze załapać. A to już ciekawsza propozycja. 

W przypadku paliw natomiast bezkonkurencyjna jest wciąż oferta w drugim banku Getin o czym pisałem w artykule Konto Getin UP tankuje za 3,95 zł. Z czego prosty wniosek, że wciąż brakuje jednego konta uniwersalnego a lepiej po prostu mieć ich kilka i wykorzystywać je w sposób najbardziej optymalny.

Ciąg dalszy: 300 zł cashback za rachunki na koncie 1|2|3

4 komentarze:

 1. Widzę tutaj 2 minusy:
  1) Aby otrzymać zwrot trzeba ustanowić automatyczną płatność z konta minimalnej kwoty kredytu. Czy to znaczy, że bank chce, aby spłacać tylko minimum, a za resztę bulić odsetki?
  2) Karta kosztuje 10 zł/miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1 Rzecz do sprawdzenia. Nikt chyba nie zabroni ci spłacać całości ostatniego dnia jak się zwykle robi. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić sytuacji, że bank blokuje spłatę by brać odsetek. Sprawa od razu wylądowałaby w UOKiK

   2 Tutaj trzeba przeliczyć opłacalność.
   a - Po pierwsze w supermarketach lepiej płacić mBanku (20% zysku) a następnie Getin online (10%)
   b - Po drugie na stacjach paliw lepszą alternatywą jest konto w Getin bank stacjonarnym z opcją mniej niż 4zł za litr paliwa
   c - zostaje trzeci wariant restauracje i fast foody. Tutaj mamy częste promocje na grouponie czy w samym mieście.

   W efekcie można dojść do wniosku będącego żelazną regułą. Najlepiej korzystać z różnych źródeł promocji by zysk był jak największy.

   Usuń
 2. Hej, czytalem 3 razy i nie skumalem skad:
  700 za aktywność na koncie (500 + 200).

  Pozatym promocja z getina czy mbanku(dod. trzeba byc nowym klientem) to platnosc kartami debetowymi. Trzeba wylozyc kase z gory.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ku informacji czytających - podane wyżej warunki w Getin z "kartą dla kierowców" właśnie przechodzą do historii. Od lutego (2014) będzie zwrot od ceny paliwa 4,95 (czyli przy cenie benzyny 5,20 max 7,50 miesięcznie). Do tego dodali roczny limit 300 zł. Na osłodę za darmo dość rozbudowane ubezpieczenie assistance.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...