poniedziałek, 7 października 2013

Pierwsze istotne podwyżki na lokatach 4,25% w Credit Agricole


Skończyły się już czasy, kiedy poszukiwania najlepszych lokat można było ograniczyć do kilku banków. Ostatni rok przyniósł trochę zmian w zakresie banków należących do pierwszej ligi. Idea oraz Getin na pewno nie są dziś już bezkonkurencyjne.

Poszukiwania najlepszych lokat  należy zatem kierować także w stronę banków, które do tej pory praktycznie się nie liczyły w bitwie o palmę pierwszeństwa. Do takich banków należy z pewnością Credit Agricole, który bardzo rzadko gości nawet w drugiej lidze a jeśli już tam się pojawi to okupuje ostatnie miejsca.

Ale od czasu do czasu pojawia się tutaj ciekawa oferta. Wystarczy chociażby przypomnieć lokatę reklamowaną jako Taki zysk aż usiądziesz z wrażenia. Nikt oczywiście nie siadał gdyż była to polisolokata a te nigdy nie cieszyły się szczególną popularnością. Teraz oferują lokatę i to na 4,25%.

Różnica aż 1,35pp w stosunku do stawki zmiennej Źródło: credit-agricole

Takich stawek na lokacie dawno już nie było. Na blogu od dawna już praktycznie nie omawiam lokat bankowych, gdyż przyjęliśmy zasadę, że nowy próg wynosi minimum 4%. A wszystko co nowe jest zdecydowanie poniżej tego progu. 

Dotyczy to lokat na dowolny termin. Nawet lokaty długoterminowe na 2 i 3 lata w Getin spadły niedawno poniżej 4%. Ale od niedawna zaczynamy odnotowywać powolne, nieśmiałe podwyżki. Ponieważ zdecydowana większość z nich jest poniżej 4% pomijam je milczeniem. A co przekroczy ten próg będzie omawiane.

Jako pierwszy próg ten przekroczył Credit Agricole. I co ciekawe mamy tutaj do wyboru albo oprocentowanie stałe albo zmienne! I różnią się one bardzo znacznie bo aż o 1,55pp!!
Zmienne - 2,70%
Stałe - 4,25% 

Co to oznacza? Lokata jest na bardzo długi okres czasu bo aż na 3 lata. I wynika z tego, że najwidoczniej bank spodziewa się znacznych podwyżek w perspektywie kolejnych 36 miesięcy. Należy jednak pamiętać, że to lokata na bardzo długi okres więc realnie jej zysk będzie mniejszy aniżeli 4,25%.

Credit Agricole wraz z tą lokatą zaproponował nowe ciekawe konto, które warto dołączyć do swojej kolekcji kont pozwala bowiem zarobić 200 zł w dość nietypowy sposób. Szerzej o nim dziś na PP2.

Ciąg dalszy: Podwajam na okrągło czyli mSaver który się opłaci

11 komentarzy:

 1. 5,6 października nie zmienili oprocentowania lokat w skbank (elokata 6m)- to chyba już w tym miesiącu nie zmienią. Czy może oni zmieniają w inny dzień? Ktoś się orientuje?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie tak do końca pierwsze.

  Sam zauważyłem podwyżki już od września, co zresztą dokładnie wypunktowałem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadza się, ale minimum bloga to 4% zatem wszystkie podwyżki, które są poniżej 4% są całkowicie nieistotne. Biorę pod uwagę tylko to co się dzieje powyżej tego minimum bloga.

   Usuń
 3. http://www.comdirect.de/cms/giro_affiliate_feierpraemie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. A są jakieś szczególne powody tak wysoko oprocentowanych lokat? Pełne zaskoczenie jak dla mnie to ze strony Credit Agricole. Chcą na siłę wskoczyć do pierwszej ligi?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ktoś dostał dziś kasę od wiewiórek....?

  OdpowiedzUsuń
 6. Potwierdzam. Wiewiórki wywiązują się wzorowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nikt z nas w maju nie spodziewał się, że te rude gryzonie mogą być tak przyjazne człowiekowi. Dobra lekcja dla kreatywnych

   Usuń
  2. Niby racja, ale do czasu aż wybuchnie afera z wycofaniem premii. A wisi w powietrzu, oj ewidentnie wisi...

   Usuń
  3. Tu kreatywność ...... wykroczenie poza ramy rachunku i innych produktów, które posiadamy w danym banku. I żaden regulamin nie może jego ograniczyć.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...