piątek, 4 października 2013

Lokata STAŁA BIS w Wołominie czyli pojedynek gigantów


Na chwilę obecną dobrą ofertę lokat możemy znaleźć praktycznie tylko w dwóch SKOKach. Co dziś oferuje Kasa Polska prezentowałem wczoraj. Teraz pora omówić i porównać ją z rywalem czyli popularnym SKOKiem Wołomin, a porównanie wygląda dość ciekawie.

Jeszcze niedawno po kilku spadkach jakich byliśmy świadkami w Wołominie wydawało się, że to Kasa Polska będzie bezkonkurencyjną instytucją finansową w Polsce. Wielu ludzi zaczęło nawet otwierać tutaj konta ponosząc ponad dwukrotnie większe opłaty na wejściu i zakładać najlepsze lokaty na rynku.

Tymczasem od października sprawa przybrała dość nieoczekiwany obrót, dzięki czemu bezkonkurencyjność Kasy Polskiej nie jest już taka oczywista. Kasa bowiem dokonała we wtorek dość drastycznego cięcia, a Wołomin zaoferował nowe konkurencyjne lokaty. Mamy więc wojnę na lokaty na najwyższym szczeblu.

 
Wystarczy jeden mail z informacją którą lokatę wybieramy
Lokata STAŁA BIS
Klient może się z tego tylko cieszyć. Wszystko za sprawą lokaty STAŁEJ BIS, która niedawno pojawiła się w Wołominie. Wygląda ona następująco:
3 miesiące - 5,80%
4 miesiące - 5,90%
Na więcej liczyć nie możemy, gdyż stawka od 6% obowiązuje dla lokaty zmiennej. Warto jednak przypomnieć, że Wołomin lokaty zmienne wycofuje z oferty zamieniając je na stałe oprocentowanie! Tak było już kilkakrotnie możliwe więc, że lepiej tutaj zakładać lokaty z wyższej półki.

Przypomnijmy ofertę Kasy Polskiej
3 miesiące - 5,50%
4 miesiące - 6,00%

Widzimy zatem, że lokata na kwartał bardziej opłacalna jest już w Wołominie i to o 0,30pp. Z drugiej strony  na dłuższy termin teoretycznie bardziej opłaca się lokowanie w Kasie. Ale niekoniecznie, jeśli zaryzykujemy i wybierzemy ofertę prezentowaną tutaj a wciąż aktualną. Nie jest zatem oczywiste gdzie jest lepiej.

Zawsze można wybrać wariant zapisu do obu Kas jednocześnie i wybierania lepszej oferty. Trzeba jednak przyznać, że jedna rzecz w przypadku Kas jest nieciekawa. Nie można sobie zaklepać lokaty tak by nie stracić obecnej oferty. 

W banku można złożyć dyspozycję założenia lokaty a pieniądze wpłacić w terminie późniejszym. Na wpłatę zwykle mamy tydzień lub nawet 14 dni do namysłu i wpłacić pieniądze lub nie bez ponoszenia konsekwencji. W SKOKach tak niestety nie jest. Najbliższa lokata w Wołominie kończy mi się za mniej więcej dwa tygodnie i nie wiadomo czy wówczas będą tu jeszcze bisować.

18 komentarzy:

 1. Zupełnie nie na temat ale... od 1.01.2014r. Bank Millennium nie będzie zwracał 3% za zakupy i usługi medyczne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wariant zapisu do obu kas równocześnie możliwy tylko dla osób, które mają blisko do Kasy Polskiej - brak możliwości zakładania konta drogą korespondencyjną.

  OdpowiedzUsuń
 3. fight.... i muzyka z mortal combat... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. NIE NA TEMAT: IDEA BANK DZWONI DO KLIENTÓW ABY POWRÓCILI I OFERUJE LOKATĘ 4% (DO NEGOCJACJI). Nie jest to produkt strukturyzowany, nie towarzysza temu inne produkty, nie jest to polisolokata, ale tradycyjna lokata też nie. Czy ktoś wie o co dokładnie chodzi???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "ale tradycyjna lokata też nie" to szkoda czasu na pogawędki przez telefon, dopóki w Meritum jest tyle samo.

   Usuń
  2. To jest zwykła lokata. Mi ją oferowali, bo kończy się termin jednej z większych u nich. Stałe oprocentowanie, 4% na 2 lata lub 3,75% na rok.

   Usuń
  3. 2 lata o panie hahah

   Usuń
  4. Jak w Santanderze założysz przez Internet na 2 lata, to masz oprocentowanie 4,1. Niby niewiele, prawie nic, a jednak. Cały czas jest w SK Banku dla posiadających ror lokata 4,2%, stała, na 3 mies podobno tylko do 15 X do godz. 18.

   Usuń
  5. 2 lata to za długi okres jak na 4% nawet z hakiem.

   Usuń
 5. http://www.credit-agricole.pl/klienci-indywidualni/promocje/podwajam-na-okraglo

  OdpowiedzUsuń
 6. hej, jest gdzies KASA w malopolsce? bo wolomin jest w krakowie.

  OdpowiedzUsuń
 7. santander zniknol juz go wycofali KNF pisalo dopiol swego pozdro

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. E tam, wejdź na stronę Santandera. To lokata 24 mies. Direct+ 4,1%. Jest.

   Usuń
 8. Dokładnie: lokata Direct + Internet w Santanderze na 24 mies - 4,1%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro będzie o lokacie na 4,25% ale trzeba pamiętać, że to lokaty długoterminowe a więc realnie to zysk o wiele mniejszy czego jakoś nikt nie podkreśla.

   Usuń
 9. Uwzględniając czynniki finansowe banków jak również wskaźniki rynkowe należy przypuszczać, że w I kw. 2014r. pojawi się bank, który położy powyżej 5 % (okres 6M)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jak to jest z gwarancjami lokat w SKOK-ach ?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...