wtorek, 29 października 2013

Nowa oferta lokat w SKOK Wołomin


Jak było do przewidzenia, z końcem października mamy kolejną zmianę oprocentowania lokat w najpopularniejszym SKOKu w Polsce. Fakt objęcia już za miesiąc depozytów gwarantem BFG, jest, tak jak mówiłem już dawno, okraszony obniżeniem stawek.

SKOK w Wołominie serwuje nam mniej więcej obniżki raz w miesiącu. Ostatnie gruntowne zmiany miały miejsce na początku września, gdy świętowano tu 14 lecie istnienia. Kto ostatnich stawek już nie pamięta, może sobie zajrzeć tutaj.

Ostatnie kilka zmian ofert polegało na równiuteńkim obniżeniu stawek o 0,30 pp. Bez względu na to czy były to lokaty stałe, czy zmienne podczepione do konta osobistego czy też nie. Teraz niestety cięcia są jeszcze bardziej drastyczne.

Spójrzmy na obecną ofertę.


Nowa seria lokat Źródło: skok.wolomin

1  Lokata PEWNA STAŁA
Omawianie rozpoczniemy od lokaty z oprocentowaniem stałym, wedle preferencji zdecydowanej większości czytelników bloga. Mamy tutaj tym razem do wyboru 3 okresy:
3 miesiące - 5,10%
4 miesiące - 5,20%
6 miesięcy - 5,00% !
I tutaj zaskoczenie. Po raz pierwszy spotykamy się tutaj z bankowymi anomaliami typu im dłużej tym... mniej, wbrew jakiejkolwiek logice. 


2 Lokata PEWNA z ROR
Kto posiada ror i woli lokaty o zmiennym oprocentowaniu ma do wyboru następujące stawki uzależnione od długości i ilości wkładów, gdzie jeden wkład to 30 zł.

 
Tym razem obniżki są różne


Oczywiście od razu prosi się porównanie z poprzednimi stawkami. Porównania najlepiej dokonywać nie względem stawek jubileuszowych, które obowiązywały w pierwszej połowie września, a względem stawek z października, które omówiłem tutaj

Jak widać zmiana jest bardzo drastyczna chociaż bardzo nieregularna. Dla depozytów miesięcznych po raz pierwszy nie ma różnicy ile mamy udziałów, co też jest istotną nowością niespotykaną dotąd w SKOK Wołomin. W sumie spadki są w zakresie od 1,20 punktu procentowego dla depozytu miesięcznego, po 0,35pp dla lokat rocznych.


3 Lokata Pewna bez ROR
Kto nie posiada ror ma do wyboru następujące lokaty o zmiennym oprocentowaniu

Tutaj stawki zaczynają się od... minimum bloga

Tutaj sprawa jest klarowna. Osoby bez ror tracą na każdej lokacie 0,20 punktu procentowego. Wniosek prosty, warto posiadać ror, który i tak jest darmowy.


4 Lokata NOWA z ROR
Tutaj robi się już tragicznie, gdyż pierwsze stawki lokat są na dzień dzisiejszy nieakceptowalne przez Finanse po Godzinach. Lokaty miesięczne mają zaledwie 3,90% co już jest informacją bijącą na alarm.

Pierwsze stawki poniżej 4%!

Nie spodziewałem się, że kiedykolwiek SKOK w Wołominie zaoferuje tak niskie stawki. A jednak widzimy czarno na białym, że stało się to już faktem.


4 Lokata NOWA bez ROR
Na koniec mamy powtórkę z rozrywki. O 0,20 pp mniej dostają ci co nie chcą mieć konta osobistego.
Bez ror nie warto zakładać lokat

Podsumowując trzeba przyznać, że tempo spadków jest dość zaskakujące. Obecnie SKOK w Wołominie coraz bardziej przestaje być wyjątkowy i zbliża się szybko do poziomu jaki oferują nam od dłuższego czasu banki komercyjne. A szkoda.

Na szczęście nie jest jeszcze tak źle, gdyż na dobrym poziomie pozostają lokaty rentierskie o czym w drugiej części artykułu

Ciąg dalszy: Lokaty rentierskie w SKOK Wołomin wciąż powyżej 6%

31 komentarzy:

 1. Polcan czy w przypadku prawdziwego mSavera w Credit Agricole trzeba wykonać wiele transakcji aby suma zaokrągleń wyniosła 33,33 zł netto czy 41,15 zł brutto tak aby maksymalnie skorzystać z promocji w miesiącu ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie. Na razie borykam się z uruchomieniem samego konta co do łatwych rzeczy nie należy. Jutro jednak będę w oddziale otworzyć wreszcie bankowość internetową w CA to podpytam.

   Usuń
  2. Czeksm na zaksiegowanie zakupu 8x59gr z zaokragleniem do 5. Dam znać

   Usuń
  3. Czekamy na wyniki. Póki co funkcjonowanie CA jest dość zaskakujące. Nie ma tutaj pojęcia miesiąc bankowy, do czego przywykliśmy w innych bankach.

   Usuń
 2. Może warto się przyjrzeć teraz bardziej Kasie Polskiej??? Tam póki co spadków jeszcze nie ma, ciekawe czy to kwestia czasu???

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już to robiliśmy. Porównanie Kasy Polskiej z Wołominem prezentowałem tutaj
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2013/10/lokata-staa-bis-w-woominie-czyli.html

   Na dzień dzisiejszy lepiej wygląda oferta w KP. Ale SKOKi to nie bank gdzie wszystko masz za free praktycznie za nic. Tutaj na wejściu jest nieszczęsne wpisowe, którego szybko nie odzyskasz. A spadki będą wkrótce pewnie i w KP.

   Usuń
 3. zapewne wraz ze zmianą lokaty na zimową... możemy się spodziewać obniżenia temperat... wróć... oprocentowania.... ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan, gdzieś wspominałeś, że Wołomin traktuje pojęcie "stopy zmienne" dość elastycznie i jeżeli już masz lokatę z taką stopą, to tak faktycznie dla ciebie jest ona niezmienna. Czy możesz to potwierdzić i czy to było zdarzenie jednorazowe, czy to reguła?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dotąd jest to reguła. Wszystkie lokaty z oprocentowaniem zmiennym znikają i są traktowane jak lokaty stałe. Tak było wiosną, latem i tak jest obecnie, Założyłem 18 października nową lokatę już tylko na 6% z oprocentowaniem zmiennym (tak jak latem) i znów jej nie ma a ja dalej mam 6%.

   Zauważ jednak, że ostatnie zmiany coraz bardziej upodabniają SKOK do banków. Od afery z Amber Gold, który bez ogródek pokazywał na prawo jak to był szykanowany, wiemy jakie naciski KNF robi na banki, więc tylko możemy się spodziewać jakie listy z nakazem teraz dostają SKOKi.

   BFG to nie przelewki i wiadomo o tym było od samego początku. Polakom powie się: macie gwarancję, więc cieszcie się marnym zyskiem, ale nikomu nie powie się jakim kosztem się to odbywa i co dzieje się w kulisach.

   Usuń
  2. w kuluarach lub za kulisami :)

   Usuń
  3. W kuluarach lub za kulisami to poprawna polszczyzna i nie oddaje tego co się dzieje w kulisach.

   W kulisach to oczywiście złe określenie ale dobrze oddaje fakt, że to co się dzieje jest złe. Wiele błędów językowych jest tutaj jak najbardziej zamierzona, ale to efekt opisywania rzeczywistości w krzywym zwierciadle. Stąd określenia lokatowcy, w kulisach itd.

   Chyba trzeba będzie wprowadzić słowniczek bloga:)

   Usuń
 5. Trudno się dziwić obniżce oprocentowania. Jest to profilaktyka w obronie przed nadpłynnością spodziewaną po 28 listopada...

  Co do lokaty 1-miesięcznej ("nowej") - nie robiłbym z tego tragedii - najlepsza lokata "bez haczyków" w bankach daje 2,85%. A przecież wystarczy zostać członkiem SKOK do 31.10., aby skorzystać z lokaty "pewnej".

  OdpowiedzUsuń
 6. Z pewnością w SKOK Wołomin jeszcze przed 29.11 będzie conajmniej jeden zjazd w dół.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mimo szczerego żalu cierpień jakie ponosi SKOK Wołomin z tytułu BFG, jestem zdania że SKOK musi osto uważac żeby nie przegiąć z tym cięciem.

  Jaki jest sens transferować kase do SKOKU za te same lub różniące się o 0,2% procenty, skoro koszty na wejściu nie są małe ...

  Będę się temu uwaznie przyglądał, ale mój zapał do0 SKOKów po wprowadzeniu BGF znacznie ostygł.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z Twoich wpisów wynika, że raczej nie ma już szans na to, aby banki proponowały klientom wysoko oprocentowane lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie wskazuje na to. Musiałby u nas zadebiutować nowy bank jak Optima przed 2 laty, ale zaproponowałby pewnie maksymalnie 4,50% a przecież nas interesują lokaty od minimum 6%, które do niedawna były dolną granicą w SKOK Wołomin.

   Stąd tyle miejsca poświęcam obligacjom. Dziś praktycznie tylko tutaj warto inwestować, ewentualnie w opisywanym dziś SKOK Wołomin lub Kasie Polskiej.

   Usuń
 9. Hej,

  Czemu nie napisales o lokacie rentierskiej? dalej jest w ofercie z 6,20%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo lokaty rentierskie wymagają szerszego omówienia i nie należy ich wkładać do jednego worka ze zwykłymi lokatami.

   Będzie o nich osobny artykuł prawdopodobnie w piątek.

   Usuń
 10. Sprytny Bill zmienia regulamin - opłata 2,3% dla kart nietypowych Master Card

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale dla reszty pozostaje bez zmian.

   Usuń
  2. Polcan jaką kartą otrzymałeś w Getin Online - karta tanie zakupy. Mastercard zwykła czy inna ? Ciekawi mnie to iż chyba podpiszę umowę na kartę tanie zakupy (wiem że ilość ograniczona) ale z innej strony znalazłem informację, wiem że to dotyczy innej karty.

   "Właśnie otrzymałem nową kartę kredytową z Getinonline (karta całkowicie darmowa bez żadnych warunków) i nad symbolem Mastercarda widnieje również napis WORLD"

   Usuń
  3. Na mojej jest tylko znak MasterCard.i są wytłoczone numery niczym na karcie kredytowej ale to debetówka.

   Co ciekawe nie da się dokonywać transakcji zbliżeniowo, gdy nie masz na środków na koncie. W ING było to możliwe, tutaj niestety nie, co jest jej mała wadą.

   Usuń
 11. polcan fajnie , ze zajmiesz sie tym tematem ( lokaty rentierskie) wlasnie scieli rentierska z 6,70 do 6,20 w wolominie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SKOK Wołomin to wciąż jazda obowiązkowa. Przynajmniej dopóki nie ma tutaj BFG jest fajnie.

   Gorzej, że jak przyjdzie już ten niechciany gość, to trzeba będzie pakować manatki.

   Usuń
 12. pakowac manatki ...tylko gdzie -:) moze cos razem wymyslimy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W moim przypadku zostanie zwiększony portfel obligacji, gdzie na dzień dzisiejszy mam zaledwie 30% swoich funduszy.

   Na początek listopada szykują się przykładowo dwie ciekawe oferty. Ja jednak mam lokatę założoną do stycznia i wówczas raczej wycofam środki i poszukam co będzie ciekawego na rynku. A spodziewam się, że o obligacje na poziomie 10% nie będzie trudno, tak jak obecnie.

   Usuń
 13. Polcan ,tylko czym to jesc , do jakiego watku tego bloga powinienem zajzec zeby sobie ten temat przyblizyc

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest blog dla początkujących więc artykułów o obligacjach znajdziesz tu raczej w śladowych ilościach. Dużo o nich piszę na PP2 a całkowicie im poświęcony jest blog Arkana Obligacji.

   Wejdziesz tam klikając na zakładkę Obligacje lub poniższy link
   http://arkanaobligacji.blogspot.com/

   Inwestując w obligacje nie odczujesz praktycznie różnicy między lokatami a obligacjami. Pierwsze oferują banki, drugie firmy. Za to różnicę odczujesz w zyskach i trochę dreszczyku małego ryzyka:)

   Póki co dziś dostałem już trzecie odsetki firmy, która jest następna w kolejce do wykupu. Będzie jako czwarta. Wszystkie wykupy opisałem na tym blogu

   Usuń
  2. Jeśli zaś przyzwyczaiłeś się do tego bloga, to zacznij od poniższego artykułu
   http://moneyafterhours.blogspot.com/2012/11/obligacje-dla-poczatkujacych.html

   Usuń
 14. Polcan dzieki i jeszcze jedno pytanie czy z tymi obligacjami mozna wszystko zalatwiac przez internet tzn. zakup tychze jak i przelew srodkow potrzebnych do ich zakupu . A pro po dreszczyku emocji to chyba nie maly bo jak bym tak jako poczatkujacy kupil obligacje developora Giant to bym na samym poczatku wtopil

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, możesz nawet mieszkać w Australii i wszystko załatwić przez internet. Napisz na maila w lewym górnym rogu a dostaniesz szczegóły.

   Co do Ganta to faktycznie myślałem przez chwilę o zakupie. Ale gdy wziąłem pod uwagę, kondycję spółki oraz koszta emisji publicznej zwątpiłem w wypłacalność Ganta. I faktycznie obawy były uzasadnione.

   Spółki dobierać trzeba z rozwagą. Póki co wszystkie te, które wybrałem płacą terminowo bądź wykupują bez zarzutu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...