czwartek, 31 października 2013

Lokata mobilna czyli skromna zachęta na aplikację Getin Mobile


Wczoraj w ofercie Getin pojawiła się nowa lokata wabik adresowana dla zwolenników bankowości mobilnej. Zdradza to na poczekaniu już sama nazwa lokata mobilna a więc dla ludzi będących w ruchu. 

Niestety oprocentowanie tej lokaty nie jest jakoś specjalnie rewelacyjne. W ubiegłą niedzielę opisywałem jakie spadki miały miejsce w październiku na innej, nazwijmy ją stacjonarnej lokacie na start. Nowy wabik stoi niestety jeszcze niżej aniżeli na start i to o 0,25 pp. Mieści się jednak akurat w minimum bloga czyli 4%.

Jeśli wejdziemy na komputerze stacjonarnym do bankowości internetowej i wybierzemy zakładkę lokaty nie zobaczymy lokaty mobilnej na wykazie lokat do wyboru. Nie ma bowiem można ją założyć tylko przez aplikację Getin Mobile.

Czy warto ją ściągać. Spójrzmy szybko na jej parametry. Jak każdy wabik ma ona ograniczenie do kwoty 10.000 zł i krótki okres trwania. Tym razem jest on identyczny jak w przypadku nowej zredukowanej lokaty na start czyli na 2 miesiące

Pierwsza lokata mobilna na rynku Źródło: getinonline

Z drugiej strony warto przypomnieć, że dokładnie takie same parametry ma Lokata Bumerang, gdzie też jest wciąż 4% z ograniczeniem do 10.000 zł. Różnica jednak jest taka, że bumerang trzeba odnawiać ale za to codziennie mamy kasę do dyspozycji wraz z odsetkami. Ale oczywiście nie mamy gwarancji, że w ciągu dwóch miesięcy a więc do końca roku oprocentowanie nie spadnie co jest dość prawdopodobne.

DYGRESJA: W dzień po zaoferowaniu lokaty lokaty mobilnej, obniżono bumeranga o 0,50pp. Jak widać decyzja by go zakopać i zamienić na inne konto była jak najbardziej słuszna.

Nie na każdy telefon możemy sobie ściągnąć aplikację Getin Mobile. Jest ona dedykowana na platformę Android albo iOS czyli nie z każdej komórki ją możemy założyć. Ściągać aplikację możemy albo z AppStore albo z Google Play.
 
Irytujące jest podobieństwo do Windows 8Banki dwoją się i troją by promować bankowość mobilną. Wystarczy choćby przypomnieć omawianą w ubiegłym tygodniu aplikację iKasa oraz PeoPay. Warto przypomnieć także ofertę Eurobanku. A to tylko wierzchołek góry lodowej bowiem rozwiązań z NFC i innych nowinek mobilnych przybywa w lawinowym tempie.

Niestety obecna zachęta jest trochę za mała. Moja komórka nie obsługuje praktycznie żadnych z omawianych nowości, test na iKasę wypadł negatywnie. Ale nie ukrywam, że coraz bardziej przychylnie patrzę na zakup komórki z Androidem, widząc rosnącą ofertę coraz ciekawszych rozwiązań. 

Wszystko wskazuje jednak że prawdziwy boom na mobilność jeszcze przed nami. Komórki z Androidem na kartę niestety w ofercie np. Zetafon nie ma, do tego jest potrzebny jest abonament a to już jest dość duże ograniczenie nad którym należy się zastanowić. Póki co Androida używam na komputerze stacjonarnym do opłacania rachunków Sprytnym Billem, ale w przyszłym roku to się na pewno zmieni.

W komentarzach do artykułu o emulatorze Androida padło ciekawe pytanie:
W getin jest oferta lokaty na 4% z tym że trzeba pobrać aplikacje mobilna i przez nią można założyć. Czy można to zrobić za pomocą emulatora na PC? Z powodu braku odpowiedniego telefona.
Nic nie szkodzi poeksperymentować...

21 komentarzy:

 1. "Komórki z Androidem na kartę niestety nie ma, do tego jest potrzebny jest abonament"
  What?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak widzę trzeba zmodyfikować ten fragment tekstu. Chodzi o fakt kupna nowego telefonu na kartę w promocji. Nie kupisz smartfona z androidem za złotówkę.

   Usuń
  2. Tak też myślałem. Anyway, ile razy widziałem porównanie ofert z telefonem, bez i na kartę, zawsze tańsze okazywało się kupienie telefonu samemu.

   Usuń
  3. Jak dają telefon za złotówkę to trudno znaleźć tańsze rozwiązanie. A optymalnie doładowujesz i tak co kwartał. Wygląda jednak na to, że w przyszłym roku odejdę od tej reguły, ale wiele zależy od tego jak rozwinie się bankowość mobilna.

   Usuń
 2. Już wiadomo czemu getinsyn dał lokatę mobilną. Od dzisiaj bumerang jest na 3,5%. I Polcan skąd Ty masz takie informacje że "Komórki z Androidem na kartę niestety nie ma". Otóż jeżeli chcesz mieć tanio smartfona na allegro kupisz już za ok. 100 zł. Do tego każdy operator na kartę udostępnia jakiś tam pakiet internetu za parę zł/mieś. Jeżeli chcesz dalej ciąć koszty wkładasz do smartfona byle jaką aktywną kartę i internet bierzesz przez WIFI z domowego routera lub korzystasz z wielu dostępnych darmowych hot spotów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciągle muszę brać poprawkę na inny styl życia moich czytelników. W całym swoim życiu nigdy nie zdarzyło mi się kupować sprzętu elektronicznego po kimś. Wszystko mam zawsze fabrycznie nowe.

   Być może dlatego sprzęt muzyczny gra mi już ponad 20 lat bez zarzutów. Kupiony w 1991 do dziś gra wyjątkowo dobrze, a obecnie kupowany sprzęt działa średnio... 2-3 lata.

   Z drugiej strony dzięki za poradę. Umowę obecną zetafonu mam jeszcze ważną przez rok, póki co emuluję Androida na kompie. Jest jeszcze zbyt mało ofert mobilnych by skusić się na komórkę z Androidem, a Sprytnego Billa można z powodzeniem używać w domu.

   Usuń
 3. Cytat: "Z drugiej strony warto przypomnieć, że dokładnie takie same parametry ma Lokata Bumerang, gdzie też jest wciąż 4% z ograniczeniem do 10.000 zł."
  Od dzisiaj 31.10.2013r. Bumerangi chodzą po 3,5%.

  OdpowiedzUsuń
 4. https://www.placrachunki.pl/ alternatywa dla płaza oraz sprytnego

  OdpowiedzUsuń
 5. W openonline też obniżyli bumeranga na 3,5% nie dając nic w zamian. Klony podzielą chyba lis mBanku, gdzie z lidera stał się całkiem zapomnianym bublem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A w reklamie rzecz jasna:
   "Spiesz się! To jedyna taka okazja..."

   Zapomnieli dopisać
   '... by wreszcie wycofać się z od dziś już beznadziejnej lokaty':)

   Usuń
 6. Witam. Ja testem autorem tego komentarza pod artykułem o emulatorze androida z tym że nadal jest tam brak komentarzy...
  Zainstalowałem emulator bluestacks a następnie getinową aplikacje i przy zakładaniu lokaty mobilnej wyskakuje komunikat "Uwaga! Wystąpił błąd przy wysyłaniu dyspozycji." Jakaś niedorobiona ta aplikacja.

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam ponownie.
  Na emulatorze z virtualboxa ten sam błąd przy czym ten drugi wygląda brzydziej z powodu wymuszonej palety kolorów 16bit i działa ociężale. Być może trzeba mieć na koncie w momencie złożenia dyspozycji kwotę większą lub równą deklarowanej. Ponieważ można złożyć tylko jeden wniosek sprawdzę dopiero w poniedziałek wieczorem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak? Też mam ten sam błąd i brak tak dużych środków na bieżącym koncie. Czy jest ktoś, komu udało się założyć tę lokatę? Zastanawiam się czy po założeniu dostaje się informację o numerze konta, na który należy przelać środki, czy faktycznie są od razu pobierane z konta głównego. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń
 8. Błąd!!! Nie można założyć lokaty. Tani chwyt marketingowy aby zainstalować aplikacje.

  OdpowiedzUsuń
 9. NIE DZIAŁA ZAKŁĄDANIE LOKATY !!!! Bład na S3 z Androidem

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam błąd "Uwaga. Brak zdefiniowanego konta". Napisałem grzecznie z prośbą o wyjasnienie gdzie popełniam błąd (postepuje wg instrukcji), zobaczymy czy się skontaktują.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo już dlaczego nie można założyć lokaty? Czy trzeba mieć otwarte konto w Getin Banku?

   Usuń
  2. Dostałem odpowiedź na e-mail, że pracują nad rozwiązaniem, ale poza tym do dziś bez zmian. Dla mnie zwykłe mydlenie oczu i pieniądze poszły do innego banku. Pozdrawiam.

   Usuń
  3. Witam,

   Dzisiaj dzwoniłem na infolinie z informacją, że nie mogę założyć lokaty ponieważ pojawia mi się błąd, że nie posiadam konta. Pani poinformowała, że lokata jest dostępna tylko i wyłącznie dla klientów, którzy posiadają konto w Getin online. Na moje pytanie gdzie znajdę taką informację na ich stronie, Pani stwierdziła, że takiej informacji nie ma na ich stronie. Tragedia !!

   Usuń
 11. Próbowałem założyć taką lokatę. Ściągnąłem aplikację, wpisałem login jaki poosiadam, hasło, które mam a potem.... aplikacja chce jeszcze jakiegoś hasła lub "jeżdżenia paluchami po ekranie, aby wybrać kombinację znaczków (zamiast hasła). Jak już to wybierzemy (dwa razy te same ruchy) to... hasło nieprawidłowe !!! Pod tym pisze, że "hasło poprawne".
  Takimi to sposobami zablokowałem sobie konto internetowe i musiałem podawać konsultantowi:
  1. imię i nazwisko,
  2. nr PESEL,
  3. nazwisko panieńskie matki,
  Myślałem, że dobrnąłem do końca weryfikacji a tu słyszę, że muszę pamiętać hasło CYFROWE do kontaktu z telefonicznego!!!
  Nie znałem więc:
  1. pytanie o serię i nr dowodu
  2. przysyłanie wygenerowanego hasła smsem,
  3. muszę podać otrzymane hasło konsultantowi wyrywkowo
  Do bani z takim bankiem !!!!!
  W taki sposób to chyba nawet KGB nie weryfikuje.
  Pomyśleć, o zgrozo, że potrzebowałbym czegoś od konsultanta będąc np w mieście - aż mnie zmroziło, brrrr, bo skąd wezmę setki hasełek i numerków?

  OdpowiedzUsuń
 12. Witam gdzieś coś kombinują posiadam konto w gb internetowe miałem zainstalowana aplikacje mobilną którą usunąłem zarówno z telefonu jak i przez konto internetowe na kompie za 4 razem się udało gdyż wyskakiwał problem i z automatu na stronę główną mnie kierowało.
  Następnie w nowym telefonie pobrałem aplikacje i... już miałem sie logować loginem i hasłem ale... potrzebowałem innego wiec wszedłem na instrukcje tu zamieszczoną

  http://www.getinbank.pl/files/uploads/file/INSTRUKCJE/instrukcja_getin_mobile_RGB_11_03_13.pdf

  i krok po kroku nie było ich wiele gdyż już przy drugim "2" w podpunkcie "c" pojawił się problem gdyż tam gdzie jest napisane "Aktywne urządzenia" nie mam tego przycisku "Dodaj" to poniżej do regulowania limitu "Zmień" jest próbowałem inną przeglądarka i nic czyli podsumowując z bankowości mobilnej nie skorzystam na chwile obecna,a do lokaty tej 4% to sadze,że będzie długa droga.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...