środa, 30 października 2013

Lokata jesienna na 4% w SBR bank


W bankach komercyjnych coraz trudniej znaleźć lokaty na 4%, a jeśli już to zwykle są obwarowane dodatkowymi warunkami. Z drugiej strony SKOK Wołomin zafundował nam na początku tego tygodnia ostrą jazdę w dół.

A więc jest jeszcze trzecia opcja dla zagorzałych lokatowców, którzy już dziś muszą mieć wszystko oznakowane literkami BFG. Są nimi banki spółdzielcze, których jest w naszym kraju niemało, a tutaj omawialiśmy tylko kilka z nich. Czas zatem zaprezentować ofertę nowego na tym blogu banku spółdzielczego, gdzie można jeszcze liczyć na lokatę z 4%.

Takim bankiem jest SBR bank czyli zapewne Spółdzielczy Bank Rolny. Będzie on debiutować w listopadowym rankingu, gdzie od dłuższego czasu mamy tylko jeden bank spółdzielczy SK bank. Co zatem przygotował SBR dla swoich klientów?

Na stronie głównej wita nas taka reklama.

Źródło: sbrbank
A więc mamy tutaj możliwość założenia jesiennej lokaty na 4%, na której minimalny wymagany wkład wynosi standardowe 1.000 zł. Problem jednak w tym, że jest to lokata na okres dwuletni a więc tak naprawdę nie jest to realne 4%, a nieco mniej.

O tym dlaczego owe 4% nie jest prawdziwe omawialiśmy niedawno w artykule Dlaczego oprocentowanie lokat długoterminowych jest mylące. Z tego też powodu lokaty tej nie będzie w pierwszej lidze listopadowego rankingu lokat.

Pojawi się natomiast, oczywiście jeśli nie zniknie ze strony banku, inna lokata o nazwie ZŁOTA RÓŻA. Trzeba jej jednak szukać w drugiej lidze oferuje bowiem zaledwie 3,30% czyli nieco powyżej minimum dla lokat bez haczyków.

Ze złotą inwestycją nie ma to nic wspólnego

I tutaj pojawia się problem czy należy ją traktować jako lokata bez haczyków. Jest tutaj bowiem wymóg minimalnej wpłaty, nieco wyższej od standardowej. Tutaj musimy wpłacić 5.000 zł, żeby 'cieszyć się' marnym 3,30%. I tyle ma faktycznie pozwala ona 'zarobić', gdyż to lokata na pół roku.

Inne lokaty w tym banku jak: Dzień za Dniem Plus, Fortuna Plus, Sezonowa czy E-lokata Plus nie będą tutaj omawiane, gdyż oferują za mało by zaprzątać sobie nimi głowę. Nawet jeśli ostatnia z nich sięga 3,20%, które jest o 0,05pp poniżej minimum dla drugiej ligi.

Podsumowując mamy taki sobie bank spółdzielczy, który na dzień dzisiejszy może konkurować z bankami komercyjnymi wyprawiającymi ostatnio dziwne harce. Daleko jednak mu chociażby do opisywanego wczoraj SKOK Wołomin, gdzie 4% to praktycznie dolna granica całego szeregu lokat. I wcale nie trzeba czekać na lepszy zysk aż 2 lata.

15 komentarzy:

 1. Polcan znalazłem lokatę na 4% do 10 tyś zł. Jest dostępna w aplikacji mobilnej z Getinonline i nazywa się 'lokata mobilna'. Jednak nie ma o niej żadnej informacji nawet na stronie z Getinonline a lokata jest do założenia ze smarfona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co nic mi o niej nie wiadomo. Jeśli ktoś ma więcej szczegółów lub namiary niech da znać.

   Usuń
  2. http://www.getinonline.pl/lokaty-bankowe/lokata-mobilna.html

   Usuń
  3. Dzięki, w sumie łatwo ją znaleźć:)

   Usuń
  4. Rano jak pisałem o tej lokacie to na stronie getinonline nie było o niej słowa. Nawet wujek google nie znał słów lokata mobilna. Musiał bank info o niej zaktualizować później.

   Usuń
  5. A czy trzeba mieć konto założone Getinonline aby móc skorzystać z lokaty mobilnej?

   Usuń
  6. Trzeba sobie ściągnąć aplikację Getin Mobile. Jutro będzie o tym artykuł, planowałem początkowo inny, ale kolejny raz czytelnicy wybrali świeży temat:)

   Usuń
 2. Na 2 lata lepiej juz skorzystać z CA 4,25%, pewniejszy bank, więcej placówek, lepszy, choć wciąż marny, zysk ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pod innym artykułem napisałem o lokowaniu w PKOBP na 4,5% do 2,5k zł a ponad 2,5k zł pioeniądze na 2%.

  To się nazywa konto junior. Trzeba je podpiać do konta normalnego. I Włożyć pieniądze. Kapitalizacja cotygodniowa.

  P.S.
  Mam pytanie. Czy ktoś wie na jakiej zasadzie bank który żąda wypłaty wynagrodzenia sprawdza, czy to jest od pracodawcy (np. BGŻ)? Czy po po prostu uważają pierwszą wpłatę z tytułem "wynagrodzenie/pensja/pobory" i już to przypisują a stałe. Czy pensja musi być z konta firmowego czy pracodawca może przelewać środki z konta osobistego czy oszczędnościowgo (jeśli bym pracował w firmie 2-3 os. to może właścicieliowi nie opłaca się zakładać konta formowego? czy to jest wymóg jakiś, że konto musi być firmowe podczas zakładanie firmy)???

  OdpowiedzUsuń
 4. Polcan mam dużo kont tak jak Ty :) Z BZWBK nie korzystam tzn. mam je tylko wyłącznie do wisienek. Dzięki BZWBK uzyskałem w tym roku słuchawki (Konto >26), później zamieniłem je na Godne Polecenia a wcześniej 100 zł na karcie prepaid przyszło do mnie (cashback 10%), później 500 zł za wykonanie transakcji (czyli ten SMS dla szczęśliwców, cashback 5%), następnie Złotówka na co dzień ekstra (118 zł), następnie 150 zł za konto walutowe (karta zlikwidowana). Moje pytanie czy polecasz abym pozostał w BZWBK i mam czekać na promocje dla starych czy jednak zlikwidować oba konta ze względu iż premiowani są obecnie nowi użytkownicy i założyć je np. za rok w jakimś programie 700 zł dla nowych o ile będzie to dostępne ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że niezłe warunki ma BZWBK w koncie Godnym Polecenia. Czy możesz podać jakiś kontakt do siebie? Albo przez polcana może jakoś mógłbyś podać maila do siebie? Miałbym kilka pytań odnośnie tego konta, a nie o wszystko mogę zapytać w publicznym miejscu ;)

   Usuń
  2. Pytanie za 100 punktów. Nikt nie jest w stanie przewidzieć jakie promocje czekają nas w przyszłości. Czasami okazuje się, że konto które chcemy zamknąć nagle okazuje się przydatne. Np. nosiłem się z zamiarem zamknięcia konta w Kredyt Banku, które wykorzystałem do otwarcia darmowego limitu w koncie a tymczasem przydało się do polecania nowych klientów BZ WBK czego zupełnie się nie spodziewałem.

   Myślę że możesz poczekać do nowego roku. Z końcem roku są różne promocje typu na święta, na nowy rok. Chyba że masz już kilkanaście kont a to cię jakoś szczególnie męczy to je zamknij.

   Ja zamykam totalnie niepotrzebne jak np. w Deutsche bank czy w Toyota, gdzie nie ma żadnych promocji. Te wiem, że tylko niepotrzebnie zaśmiecają bankowość. Zostawiam tylko te, które generują dodatkowe korzyści a na dzień dzisiejszy jest ich kilkanaście.

   Usuń
 5. Dzięki za ciekawy artykulik, okazał się całkiem przydatny ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dominik przedsiębiorca musi posiadać konto bo tego ustawa wymaga. Firma nie może zapłacić gotówką innej firmie za towar/usługę tylko przelew.

  OdpowiedzUsuń
 7. SBR Bank - Spółdzielczy Bank Rozwoju

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...