piątek, 11 października 2013

Nowa promocja lokaty na 5+ w Expander


W środku wakacji mieliśmy pierwszą normalną ofertę w firmie doradczej Expander, działającej na rzecz Meritum banku. Zwykle tutaj roi się od produktów kręcących się wokół struktur, ale ten jeden jedyny raz zaoferowano coś bez niezbyt lubianych lokat z balastem.

Niestety ofertę konta, które wówczas oferowało 5,70%, wycofano przed planowanym terminem. I chociaż obiecano, że oferta wróci w nieco ulepszonej formie, doczekaliśmy się kolejny raz lokaty połączonej ze strukturą, co opisałem w artykule Uśmiech Mr Hyde'a.

W chwili obecnej Expander wrócił na dobrą drogę i drugi raz oferuje lokatę bez zbędnych i niechcianych dodatków. Jak widać, lokaty zapakowane w struktury nie cieszą się popularnością i nic dziwnego trudno bowiem zyski uzależniać od spełnienia dodatkowych warunków, które wcale nie muszą się spełnić, nie przynosząc żadnych zysków.

Sęk w tym, że lokata jest już oprocentowana niżej i to o całe 0,50 punktów procentowych. A przecież w międzyczasie nie mieliśmy żadnych obniżek stóp. Od lipca są one niezmienne i raczej tak już pozostanie. Expander bierze jednak pod uwagę nie poziom stóp procentowych a ofertę konkurencji.

Mniej za o wiele więcej Źródło: expander

A skoro konkurencja obniża sobie stawki lokat według własnego uznania, przeto nie musi już oferować 5,70%. Skoro sztandarowe produkty Getin jak Lokata na start czy Lokata Bonjour spadły o 0,50 pp do 5,00% to tyle samo obniża także Expander.

Pomysł jest prosty zaoferować więcej niż lokaty wabiki. O ile? Gdyby zaoferować 0,10 pp więcej to jest to jeszcze trochę za mało bo bardziej kosmetyczna różnica aniżeli lepszy zysk. 0,20 pp jest już nieco bardziej zauważalne i o tyle zwykle Expander daje więcej.

Tym razem mamy jednak zupełnie inne warunki! Minimalna kwota to... aż 100.000 zł co upodabnia ofertę do Lion's bank. Maksimum można zdeponować 150.000 zł a więc niemało. Ale z drugiej strony czas trwania jest bardzo krótki bo tylko 1 miesiąc.

Co ciekawe expander zaznacza otwarcie, że ilość lokat jest z góry określona. Do wykorzystania jest zaledwie 350 sztuk lub w ofercie do dnia 31 października. Kwota jest dość zaporowa, więc raczej oferta będzie dostępna do końca tego miesiąca.

Podobnie jak to było ostatnim razem lokatę nie da się założyć przez internet. Potrzebna jest wizyta w oddziale Expandera i całkiem możliwe, że znów zacznie się tam wciskanie klientom struktur. Jak zwykle mile widziani będą tylko nowi klienci, bowiem wśród takich łatwiej o łatwowiernego.

Komunikat - przerwa w funkcjonowaniu blogów FpG oraz PP2

10 komentarzy:

 1. ja sie zastanawiam - po co ludzie zakladaja taka lokate na 1 miesiac? i tak sie traci 1-3 dni na transfer po zakonczeniu lokaty, wiec generalnie trzeba zalozyc, ze w ciagu roku straci sie jakis 1 miesiac, czyli efektywnie nie bedzie to 5%, ale np 4.5%, chyba ze cos zle licze. po prostu nie rozumiem jaki jest sens takich lokat (dla ludzi)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasa wróciła w dzień zakończenia lokaty jeszcze zdążyłem ją wrzucić na Konto Oszczędnościowe. Żadna strata.

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  2. To jest lokata wabik. Po 1 miesiącu na pewno nie zaproponują ci już 5,2%, znając życie będzie to już poniżej 4%. Chyba że znajdziesz 11 innych instytucji finansowych, które zaproponują też lokaty wabiki po 5% i przez następne 10-11 miesięcy skaczesz z jednego wabika na drugi, z drugiego na trzeci, itd.
   A ze zwrotem pieniędzy po zakończeniu lokaty jest różnie w różnych instytucjach. Zdarzało się, że i człowiek czekał kilka dni, ale standardowo w dzień zakończenia lokaty zwracają.

   Usuń
  3. witam. czy możecie ustalić i podać listę skok, które mają problemy. Czytam na necie że 75% z nich wymaga postępowania naprawczego.

   Usuń
 2. Czyli wszystko dla zysku, nie dla klienta. Nic nowego, tylko szkoda, że praktykują takie działania w sposób jawny. Ciekaw jestem czy rzeczywiście wykorzystają te 350 sztuk. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lokata jest tylko dla nowych klientow. Jesli np. zalozyliscie lokate 5,7% w sierpniu, to nie mozecie skorzystac z promocji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oferta tylko dla nowych Klientów, którzy nigdy nie nabyli produktu finansowego za pośrednictwem firmy Expander :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Też jestem zdania, że to jest lokata wabik i tak za bardzo nie warto się nią interesować..

  OdpowiedzUsuń
 6. wlasnie. tu czesto omawiane sie atrakcyjnie oprocentowane lokaty w skokach, ale po poczytaniu kilku artykulow boje sie, ze to bedzie tak samo jak z amber gold.
  http://www.urbas.mpolska24.pl/4617/zagrozone-oszczednosci-w-kasie-stefczyka-niebezpieczenstwo-niewyplacalnosci-i-postepowanie-naprawcze-

  OdpowiedzUsuń
 7. Polcan mam pytanie co do zwrotu 10% rachunków telefonicznych w PKO BP. Przypuśćmy że założę konto 15 października natomiast aktywacja promocji zwrotu 10% rachunków nastąpi 20 dnia miesiąca. Jaki będę miał "okres rozliczeniowy" jeżeli chodzi o tą promocję zwrotu 10% rachunków

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...