wtorek, 15 października 2013

Wabiki już nie kuszą czyli zjazdów ciąg dalszy


Przyzwyczaiłem się już do codziennego pisania na obu blogach głównych. W roku ubiegłym mimo wyjazdu za granicę, artykuły były publikowane dalej, gdyż napisałem z góry 10 artykułów na zapas. Zastępca publikował je dzień po dniu by dalej była ciągłość.

W tym roku przy kolejnym wyjeździe zrobiłem sobie jednak przerwę. Przerwy są jednak nieco zaraźliwe i nieco odzwyczajają od nałogu pisania. Aby zatem nie wytrącić się z rytmu dziś artykuł, którego miało nie być.

Mowa o ostatnich zniżkach, które zafundowały nam banki ze stajni Leszka Czarneckiego. Ubiegłoroczni stali bywalcy bloga w tym roku robią zadziwiające obniżki, zupełnie nieuzasadnienia. W rankingu praktycznie przestają się liczyć, a jedyne co zostało to wabiki. Ale i te powoli topnieją.


Jeszcze przed wyjazdem w piątek zauważyłem, że Idea trochę przesadza z nazwą Lokata na Dobry Początek. W chwili obecnej nazwa powinna brzmieć Lokata na Jedyny Początek, gdyż po jej założeniu niedawny lider wśród lokat nie ma już nic godnego uwagi.

Jedyna 'dobra' lokata w Idea bank


Lokata na 'Dobry' Początek to jedyna wartościowa lokata, która zupełnie bez powodu kolejny raz spada o 0,25pp. To typowe bankowe widzimisię, więc nic dziwnego, że coraz więcej ludzi odwraca się od Idea banku.

Dla przypomnienia lokatę można założyć na 1 miesiąc lub 3 miesiące w kwocie tylko do 10.000 zł. Istotną nowością jest zapis - możliwość zerwania bez utraty odsetek. Trudno jednak oczekiwać, że ktoś zerwie lokatę będącą wyróżnikiem na rynku marnych lokat. W chwili obecnej mamy tutaj Lokatę Zarabiającą a nazwa jest oczywiście myląca. Ma ona uzasadnienie z punktu widzenia banku, który zarabia na naiwnym kliencie.

W ślad za Ideą poszedł też Getin online. Lokata na start również spadła zupełnie bez powodu o 0,25pp do 4,75%. I również to jedyna godna uwagi lokata, na domiar złego zarezerwowana tylko dla nowicjuszy. Kto korzystał już z lokat w tym banku (czy w Idei) nie skorzysta z tych wabików.

I na tym niestety koniec 'dobrej' oferty Źródło: getinonline


Getin daje klientom nieco większy wybór, bowiem oprócz 1 i 3 miesięcy można wybrać także 2 miesiące. Minimalna kwota jest też niższa od standardowej, zaczyna się bowiem od 500 zł a nie 1.000 zł jak w przypadku Idea banku. Różne są za to maksima i wynoszą:
1 miesiąc - 20.000 zł
2 miesiące - 10.000 zł
3 miesiące - 10.000 zł

Potem klientom pozostanie już tylko Lokata Fantastyczna, której nazwa jest jeszcze bardziej myląca niż w przypadku Idea banku. 3,20% z fantastycznością nie ma nic wspólnego, oprócz fantastycznego naciągania  łatwowiernych klientów.

Festiwal lokat u trojaczków trwa nadal. Problem w tym, że poza otwarciem (na start/dobrym początkiem) nie dzieje się tutaj nic ciekawego. I pewnie dużo wody upłynie zanim zacznie się tutaj dziać coś pozytywnego.

8 komentarzy:

 1. Z IdeaBanku dzwonią i oferują tą (chybą tą samą) lokatę (4,75% na 1 m-c) mimo, że wcześniej skorzystało się już z tej oferty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj dzwonią, ale żeby ją uzyskać trzeba umówić się na wizytę w oddziale, gdzie będą czarować i mamić na różne inne alternatywne metody inwestowania kasy.

   Usuń
 2. A ja mam dobrą wiadomość: SK Bank przedłużył o miesiąc, do 15 listopada, lokatę 3-miesięczną sezonową TOP oprocentowaną 4,2 (stałe). No ale to jest tylko dla posiadaczy rachunku w SK. Brawo SK Bank!

  OdpowiedzUsuń
 3. Co sądzicie o lokacie 6,6% na trzy lata w Skbanku?

  OdpowiedzUsuń
 4. W sk lokata 6,6% daje ci oprocentowanie nominalne te które dostaniesz do reki 6,2% z kolei warto załozyć lokatę rentierska 6%która da ci 6,18% bo odsetki możesz zainwestować jak narazie na tle banków są bezkonkurencyjni i do tego nie szarżują z obniżkami przed decyzjami RPP dawali 8% teraz 6,6% więc to dość uczciwe z kolei stajnia czarnieckiego do już dno totalne więc mili moi ewakuować się i szukać czegoś rozsądnego .

  OdpowiedzUsuń
 5. to jest zmienne oprocentowanie, więc w każdej chwili może to być sporo mniej

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W każdej chwili może być też więcej. Zwłaszcza, że dołek mamy już chyba za sobą (http://i.imgur.com/z7SpJnt.png).

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...