wtorek, 27 maja 2014

200 zł premii za otwarcie konta w ING z zaostrzonymi warunkami


Znów namnożyło się nowości w ofertach banków. Wraz z falą nowych kont pojawiają się także promocje na portalach zakupów grupowych. Po gruperze odezwał się groupon, gdzie ING znów rozdaje aż 200 zł za założenie konta.

ING to zdecydowanie lider spośród banków gdzie można było otwierać konta ze względu na promocje dla nowych. I wszystko wskazuje na to, że powroty się już skończyły bowiem od pewnego czasu bank daje ograniczenie co do nowej klienteli.

Nie inaczej jest tym razem. Promocja nie obejmuje osób, które posiadały tutaj konto po 1 stycznie 2013, a więc od blisko półtora roku. Pozostali mogą już zacierać łapki na niemało jak na bycie nowym klientem.
Co trzeba zrobić? Jak zwykle kliknąć kup teraz na grouponie. Czasami promocje kosztują tutaj 5 zł, ale tym razem jest to darmowe. Kupon taki jest ważny do 15 czerwca, więc czasu jest sporo. 

Założyć można dowolne konto nie będę jednak ich wypisywać, w końcu i tak chodzi o zgarnięcie premii a do tego najlepiej nadaje się zwykłe konto Direct. Trzeba je jednak założyć wypełniając formularz korzystając z niniejszego linka. Inne strony nie są uznawane.

Co trzeba zrobić by zarobić? Stosunkowo niewiele:
1 Pierwsze 100 zł
Wystarczy do 15 grudnia 2014 wykonać kartą zakupy na kwotę 1000 zł.

2 Drugie 100 zł
Do 15 grudnia muszą zostać zaksięgowane minimum 3 wpływy wynagrodzenia, emerytury lub renty na niewygórowaną kwotę 1000 zł. 

W tym przypadku małe zaskoczenie. ING jak widać zaostrza warunki. Już nie tylko zaczyna selekcjonować odbiorców odrzucając wyjadaczy wisienek. Od teraz żąda nawet wpływów od pracodawcy jak prawdopodobnie należy rozumieć 'wpływy wynagrodzenia'.

Dla łatwego dostępu na koniec regulamin do którego zawsze można wrócić w razie wątpliwości nawet po długim okresie od założenia konta.

11 komentarzy:

 1. Smuteczek... pewnie zorientowali się, że kilka dni po wypłacie premii konta były zamykane. Z drugiej strony, takich klientów jest stosunkowo mało, więc nie wiem czy z punktu widzenia banku nie byłoby lepsze nie dodawanie warunku dla nowych klientów , bo przecież mieliby więcej z obrotu wynagrodzeniem i transkacjami, no ale to wybór banku...

  OdpowiedzUsuń
 2. W expanderze jest ciekawa polisolokata odpowiadająca lokacie na 4,5%. Okres 2 miesiące do 300 tys.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz na myśli owe reklamowane 3,64% z hasłem zarabianie jest proste? Skąd masz info, że to 4,50%?

   Usuń
  2. Ja z kolei mam informacje, które uzyskałem przy okazji zakładania Lokaty majowej (5 % na 2 miesiące do 15 tys. zł - opisywana na blogu) konsultant z Expandera zaoferował również polisolokatę, ale tylko z nazwy (żeby obejść podatek belki), jest no normalna lokata na 2 miesiące z oprocentowaniem 4,5% z maksymalną kwotą do 30 tys. zł.

   Usuń
  3. http://www.expander.pl/inwestycje/polisolokaty/
   to jest chyba to, informację dostałem od konsultanta, górnego limitu nie był pewien ale powiedział, że jest właśnie chyba do tych 300 tys.

   Oprocentowanie to faktycznie 3,64% ale nie podlega ono pod podatek Belki. Różnica jest taka, że mamy gwarancję kapitału (do 50%) przez ubezpieczyciela a nie BFG. Ale partnerem jest Warta, więc raczej nie upadnie.

   Usuń
  4. Pierwszy raz się spotykam z realnym przedstawianiem oprocentowania polisolokaty. Odkąd pamiętam wszstkie banki dodawały sobie oprocentowanie by zwiększyć atrakcyjność oferty.
   Coż może spróbuję napisać o tym artykuł i zobaczymy co pojawi się w komentarzach...

   Usuń
  5. Być może ta oferta, którą mi przedstawiał konsultant dotyczy tego samego, tylko on sam nawet nie wiedział do końca co przedstawia, bo wspomniane 4.5 % pojawia się tu i wydaje mi się, że mogło o to chodzić. Tylko skąd mu się wziął limit 30 tys., być może zjadł jedno zero. Prócz tego limitu i operowania przez niego 4.5% (co jest niby odpowiednikiem oprocentowania na lokacie i uzasadnione jest dlaczego mógł tą stawką operować) to wszystko się zgadza.

   Usuń
 3. to mi się pojawia: "brak możliwości otwarcia konta za pomocą strony internetowej, proszę zgłosić się do oddziału banku", czy jakoś tak.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy spełnię warunki promocji, jak prześlę 3 razy 1000 zł z mojego firmowego konta w innym banku z tytułem:"wpływy wynagrodzenia" lub "wynagrodzenie miesięczne" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. również prosiłbym o odpowiedz bo podobne mam myślenie czy tak sie da??

   Usuń
 5. raczej nie a dodatkowo mozna zrobic obrot karta i ja zamknac zeby nie bawic sie w transakcje przez 4 miesiace

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...