czwartek, 8 maja 2014

Nowa "lokata" Happy Life w kuluarach do 4,50%


Pamiętacie lokatę idealną oferowaną kiedyś w kuluarach Idea banku? Była to jedna z najbardziej popularnych lokat na rynku w roku ubiegłym. Niestety we wrześniu ubiegłego roku spadły one poniżej 4% więc przestałem je opisywać, tym bardziej, że potem powiązaną je z lokatą strukturyzowaną Lokata Globalna.

Teraz podobna oferta wraca w nowej postaci pod nazwą Happy Life z lepszym oprocentowaniem. W dalszym ciągu jest to zwykła polisokata przygotowana wespół z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Warta czyli bardziej jest to odpowiednik Pewnej Lokaty, którą Warta miała w ofercie. 

Stawki są dość atrakcyjne jeśli porównamy je z obecnymi lokatami, gdyż wszystkie stawki nie schodzą poniżej 4% co oznacza, że warto je tutaj omówić. A więc na ile Happy Life może się okazać faktycznie Happy?


To oczywiście zależy od wymogów jakie stawiamy lokatom. Idea wespół z Wartą proponują 3 oferty o następującym oprocentowaniu:
6 miesięcy - 4,00%
12 miesięcy - 4,25%
24 miesiące - 4,50%

Podobnie jak w przypadku poprzednich lokat w kuluarach mamy tutaj kwoty minimalne i maksymalne, które kształtują się na poziomach zebranych w poniższej tabeli.

Źródło: idea bank


Minimalne kwoty nie są więc jakoś szczególnie wygórowane, ale nie są też małe. Lokaty półroczne w końcu nie zawierają minimum 17.000 zł na start, to nawet więcej aniżeli wymagają obecnie obligacje korporacyjne. Co ciekawe można przystąpić do dowolnej ilości promocji, a więc założyć po prostu kilka takich polisolokat.

Czym to się różni od poprzednich edycji? Przede wszystkim powiązaniem z kontem idealnym, które teraz trzeba koniecznie posiadać. Samo konto jest całkowicie darmowe więc problemów z tym raczej nie będzie. Jak czytamy w wyjaśnieniu.
Promocja HAPPY LIFE polega objęciu Klienta przez okres 6, 12 lub 24 miesięcy Grupowym
ubezpieczeniem na życie i dożycie HAPPY LIFE pod warunkiem utrzymania przez Klienta
odpowiedniego salda w Koncie Idealnym.

Jest tutaj także jeden niemiły haczyk, którego nie lubimy a mianowicie konieczność uiszczenia opłaty dla TU Warta.
W Promocji pobierana jest tylko jedna opłata - za objęcie ochroną ubezpieczeniową, przy czym pobierana jest w ramach Konta Idealnego i waha się od kwoty 6,78 zł przy kwocie 17 tys. zł przeznaczonej na Promocję (dla 6 miesięcznego Okresu Promocji) do 38,88 zł przy kwocie 24 tys. przeznaczonej na Promocję (dla 24 miesięcznego Okresu Promocji). Wysokość opłaty jest zależna od wybranego okresu odpowiedzialności oraz wysokości środków zdeponowanych na Koncie Idealnym.

Nie jest to zatem do końca lokata gdyż depozyty nigdy nie pobierają żadnych opłat za  założenie. 7 zł czy 40 zł to może nie jest dużo, niemniej jednak zmniejszają całkowity zysk. Można założyć że to pierwsza edycja Happy Life i będą one korygowane w kolejnych miesiącach. Czy jednak przyjmie się tak jak Lokata Idealna?

72 komentarze:

 1. Czy wiadomo jakie saldo trzeba utrzymywać na koncie idealnym? Bo jak się domyślam to będzie jakby część lokaty nieoprocentowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzeba utrzymać kwotę, którą chce się ulokować na promocję. Czyli np chcemy ulokować 100k pln kwota będzie widniała jako zablokowana. Z tego co wiem z konta można normalnie korzystać jeśli na koncie będziemy posiadali kwotę wyższą niż ta zablokowana

   Usuń
 2. czy od tego płacimy podatek belki?

  OdpowiedzUsuń
 3. żadnej opłaty nie ma, skoro rachunek jest oprocentowany na 0,1%, opłata jest pobierana z wypracowanej kwoty przez sam rachunek.
  Klient otrzymuje w całości kwotę świadczenia o równowartości 4% brutto jak na zwykłej lokacie.
  Podobna sytuacja była w Lokacie Idealnej Plus, gdzie lokata w banku była oprocentowana na 0,1% klient tego nie otrzymywał ponieważ całość ( po potrąceniu podatku) przechodzi jako kosz ubezpieczenia. Natomiast klient w ramach świadczenia otrzymywał całość zysku wg. aktualnych stawek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kwota 17 tys. świadczenie 271,40 to nie jest 4% brutto. To jest mniej. Znów ściema.

   Usuń
  2. przecież 4% to jest oprocentowanie brutto! Boże ludzie zacznijcie czytać regualminy i czytajcie ze zrozumieniem!

   Usuń
 4. Gdzie są te kulułary?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaloguj się i kliknij w zakładkę ustawienia.

   Usuń
 5. Znów oszustwo na podatkach. To lepiej SK Bank na rok to samo i uczciwie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. He He - to chyba jesteś pracownikiem US. Kto tu oszukuje na podatkach - nie dość, że od tego co zarobisz jesteś grabiony (tak grabiony inaczej tego nie można nazwać) to jeszcze chcesz coś odkładać i z Twojego zysku jeszcze zabierają Ci 19% - to jest oszustwo dopiero. Dodatkowo podatek "belki" miał obowiązywać raptem 2 lata. Kto tu oszukuje ? Tylko nie pisz, że w cywilizowanych krajach też jest taki podatek bo w cywilizowanym kraju obywatel z tych podatków coś faktycznie ma ....

   Usuń
  2. To niech zrobią cwaniaki normalną lokatę na tym oprocentowaniu a nie kombinują z Wartą. W sumie oni na tym najlepiej wychodzą i dają mniej a klient zadowolony. Wiadomo, że chodzi tu tylko o obejście "belki" i o nic więcej. Wolę inny bank gdzie jest to samo i fiskus też coś dostanie.

   Usuń
  3. No i co z tego, że bank zarobi jak ty masz 4,25% na rok. Lepiej mieć lokatę na 3,8% i żeby bank mniej zarobił ? To jak pies ogrodnika trochę - ja mogę mieć mniej aby tylko bank też miał mniej. Wydaje mi się, że nie o to chodzi w oszczędzaniu i pomnażaniu kapitału. Pokaż mi bank, który daje przy stałym % 4,25% na rok ....

   Usuń
 6. Jaka opłata?!!! Sam założyłem sobie taką promocję i opłata mnie jako klienta w ogóle nie dotyczy. Opłata je pokrywana w całości z dodatkowego oprocentowania 0,1%. Mnie interesuje kapitał podstawowy z BFG i zysk gwarantowany na poziomie 4%,4,25% i 4,5% i od tego żadnych opłat czy prowizji nie pobiera się. Podobnie było z Pewną Lokatą, tam też była opłata za polisę która była w pełni pokryta z dodatkowego oprocentowania samej podstawy na 0,1%.

  Polecam następnym razem przeczytać cały regulamin....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie , zgadzam się , jest to dobre rozwiązanie , ja wpłaciłem całkiem spora sumę na 12mc i śmieje się z US. :-) w tym banku jestem od 2lat i każda oferta była bez konkurencyjna . Polecam w 100% jeśli umiesz czytać i słuchać ze zrozumieniem to rozwiązanie jest dla ciebie .

   Usuń
  2. Oj, zła postawa, bardzo zła! Omijanie prawa celem świadomego uszczuplania wpływów do budżetu Państwa. Nie wiem czy "czynny żal" oraz samoopodatkowanie się i oficjalne wskazanie osób/instytucji będących w zmowie coś tu pomoże.

   Usuń
  3. ludzie są pazerni i chcą jak najwięcej a nie mają o niczym pojęcia! chcecie zarobić to idzcie do pracy ! a nie macie pretensje że bank daje za mało! to jest bardzo dobra oferta bez żadnych opłat i ze stałym oprocetnowaniem!

   Usuń
 7. 4,5% po belce, czy przed?

  OdpowiedzUsuń
 8. Polcan sprawdź to na swoich blogach:
  Zablokowana infekcja
  URL: h_zarabiamynalokatach_pl__favicon_ico|{gzip}
  Infekcja: JS:Redirector-BTD [Trj]
  alert z avasta a ja przeskanuje kompa sobie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przeskanowałem kompa, wyczyściłem i świeżo wlazłem tylko na twoje blogi PP3 i FpoG a problem nadal występuje. Wywal na jakiś czas linkowanie do tej strony... "arabiamynalokatach" i powiadom autora czy coś...

   Usuń
 9. Gdzie są te kuluary?

  OdpowiedzUsuń
 10. Poproszę link do regulaminu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulaminów jest całe multum. Niestety po kliknięciu na nie otwierają się by zapisać się na dysku. Zaloguj się wejdź w ustawienia i poszukaj Happy Life.

   Usuń
 11. Polcan posiadam program antywirusowy kasperksy i jak odwiedzam Twój blog to mam komunikat jak anonimowy powyżej czyli Zablokowana infekcja zarabiamynalokatach_pl i że to jest jako trojan czy cuś :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmmm to ciekawe. Dostałem w ostatnich dniach taka sama informację na maila, a gdy przekazałem sprawę dziś do informatyka, ten nie wykrył żadnych problemów.
   Sam przeskanowałem stronę, a ta nie wykryła żadnych problemów. Link do wyników niżej:
   http://onlinelinkscan.com/?p=345140

   Usuń
  2. Też skończyłem infę i moim zdaniem to ten trojan siedzi w ikonie widocznej w przeglądarce przy adresie JEGO strony. Twoja strona jest czysta ale linkując do niego ściąga się ta ikona wchodząc na TWOJEGO bloga bo jest wyświetlana na twoim blogu (ta ikona). Mniej więcej położony ten robaczek będzie tak (u niego):

   <*head*>
   <*link* *rel*="*Shortcut* *icon*" *href*="TU" />


   gdzie TU to: http://www.***.pl/favicon.ico

   gdzie "***" to zarabiamynalokatach :) all bez *_*

   Aby go wywalić niech stworzy od nowa ikone, tą usunie, a Ty polcan wywal wymianę linkami z nim na jakiś czas ze swoich stron...

   Usuń
  3. A i jeszcze jedno. Wiele przeglądarek zapisuje tą ikonę tylko za pierwszym razem. Więc jeśli polcan nie czyścisz historii przeglądania i pamięci podręcznej przeglądarki plus historii przeglądania z opcji internetowych plus reszty CCleanerem ewentualnie wystarczy, że masz inną przeglądarkę niż my :) to mogło Ci umknąć (przeglądarka wgrywa starą). Stąd może nic się u Ciebie nie dzieje.

   Co do tej ikony nie musi być w kodzie jego strony wystarczy, że "jakoś" się dostała do katalogu głównego na serwer. Wtedy przeglądarka ją wczytuje jak by była w kodzie, mysi się chyba tylko nazywać favicon. Trzeba szukać takich plików.

   Jak źle gadam, to wina naszej słabej edukacji ;p i mądrzejszy mnie poprawi :)

   Usuń
  4. Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Link do wspomnianej kilkakrotnie wyżej strony został usunięty. Sprawdźcie czy teraz wszytko jest ok.

   Usuń
  5. Jak na razie avast milczy.

   Usuń
 12. Czytam, czytam i nie znajduje ze oplata pobierana w wysokosci 0, 1% srodkow zdeponowanych na koncie na promocje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spośród 11 dokumentów które dotyczą Happy Life wystarczy wybrać ostatni o nazwie Promocja Happy Life. Tam w ostatnim punkcie czyli 4 znajdziesz info o opłatach o których piszę w artykule.

   Usuń
  2. w regulaminie nie ma napisane, że opłata jest pobierana w wysokości 0,1%. Na 0,1% jest oprocentowany rachunek z kwoty wypracowanej jest pobierany podatek belki a reszta środków to "ta" opłata. Wypracowywana ona jest w całości z oprocentowania rachunku. Natomiast całość zysku wypłacana jest po zakończeniu ubezpieczenia.

   Usuń
 13. No dobra promocja co tu dużo pisać ... na rok lokata o stałym % daje maksymalnie 3,8% (www.oprocentowanielokat.pl) a tutaj jest 4,25% (brutto) więc nad czym się zastanawiać.

  Nie wiem tylko dlaczego w Polsce jest takie przekonanie, że najlepszy okres na lokatę to 3-6mc. I jak ktoś znajdzie 3,75% to sika ze szczęścia (lub 4,5% i Idea czy getiniena 3mc do 10k - odsetki 80zł - wow interes życia) . Lokata na 3 miesiące to nie lokata :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Chyba musi Pan bardzo nie lubić Idea Banku.

  Opłata o której Pan wspomina, jest pobierana w wysokości 0,1%, ale Klient tego nie odczuwa, ze względu na to, że konto Idealne jest oprocentowane właśnie 0,1% w skali roku, tak więc jeśli blokujemy pieniądze to "z góry" opłata jest pobierana od danej kwoty, jeśli jednak zerwiemy blokadę przed końcem - klient nie ponosi ŻADNYCH KOSZTÓW.

  Panie Polcan - coraz częściej wydaje mi się, że nie czyta Pan ze zrozumieniem, albo nie zapoznaje się Pan ze wszystkimi dokumentami.

  OdpowiedzUsuń
 15. A tak z innej beczki. Skoro nie ma podatku belki, to czy Pan Fiskus nie będzie i tak chciał , żebym zapłacił podatek od zysku z tej poliso-lokaty (czy jak to tam nazwać). IdeaBank wystawi jakiś PIT czy samemu trzeba?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest świadczenie z TU Warta. Nie opodatkowane. Złych nazw używasz. Co nie zmienia faktu, że jest to celowe tworzenie nowego produktu, którego celem jest: nie podzielenie się z fiskusem, ciut większy profit dla klienta, największa korzyść dla banku (daje od siebie mniej a dla klienta to jest trochę więcej). Dlatego zamierzam zainteresować się sprawą . Pozdrawiam z US.

   Usuń
  2. No jak się nie dzieli. Przecież rachunek oprocentowany jest na 0,1% i od tego odejmowany jest podatek i idzie do US. A ubezpieczenie na życie i dożycie może sobie założyć każdy wolny obywatel ....
   Wy w tych US to tylko myślicie jak tu ludziom/firmom .... zabrać więcej. Lepiej weźcie się za grabienie małych dzieci co teraz komunie mają ... podatek od prezentów ... niech dzieci już na starcie mają długi w US :)
   Jak ostatnio byłem w US to widziałem tam tylko bandę, niedouczonych, niekompetentnych i nieuprzejmych darmozjadów .... powinni połowę wyrzucić to by nie trzeba było tyle podatków zabierać na wasze utrzymanie ....

   Usuń
  3. To jest nic innego jak tworzenie wynalazków w celu ominięcia podatku belki. Zakładając takie dziwadło klientowi chodzi w sumie o lokatę a nie o ubezpieczenie. I dobrze wiemy, że najwięcej zyska bank, odrobinkę klient, najwięcej straci fiskus. To może przejdźmy tylko na to jak to tak zgodne z prawem a lokaty zlikwidujmy. Dlaczego nikt tego oficjalnie nie promuje tylko wszystko odbywa się jak to nazwaliście w "kuluarach". Jest to celowe kombinowanie celem ominięcia prawa i nie zapłacenia podatku. Banksterzy z bandą swoich prawników kombinują jak mogą. MF też ma swoich prawników i zobaczymy kto kogo przechytrzy. Niech bank zrobi prosty produkt-lokata i da takie samo oprocentowanie jak na tym wynalazku lub tak jak daje ale netto na tym dziwadle. Ciekawe czy dalej by to tworzył. W sumie klientowi nie chodzi o ubezpieczenie tylko o lokatę i to jest obejście prawa przez bank na co pozwala i sam klient na taki stan rzeczy się godząc. Nie korzystać z tego to nie będzie problemów. Jawne omijanie podatku belki. Wszyscy o tym dobrze wiemy o co tak naprawdę chodzi. Sprawa powinna trawić do rozpatrzenia do MF. Pozdro z US.

   Usuń
  4. Prawda w 100%.

   Usuń
  5. Ciekawe dlaczego trzeba z tego powodu otworzyć ROR jakby nie mógł być rachunek lokaty. Bank kombinuje aby coś zyskać dla siebie.

   Usuń
  6. Właśnie wystosowałem odpowiednie oficjalne pismo z naszym stosunkiem do takich praktyk prowadzonych w tym banku do MF. Godzina wyjścia pisma: 7:32. Czekamy na reakcję.

   Usuń
  7. Też to mi się nie podoba. Fiskus traci a tracić nie może. Każdy kto z tego skorzysta to złodziej!

   Usuń
  8. Tworzenie takich produktów jak też ich propagowanie i zachęcanie do skorzystania z uwagi na znaczne uszczuplanie wpływów do budżetu Państwa powinno być surowo karane zgodnie z KK-S oraz z KC i KPC.

   Usuń
  9. Zgoda w 100% !!!

   Usuń
 16. Złodzieje to siedzą w US. Jakby tam porządny audyt wprowadzić to by wyszło szydło z wora co tam się wyrabia !!! Niech do Was dotrze, że podatek "belki" miał być "PRZEJŚCIOWY" . Zrozumcie jak jesteście okradani przez państwo - wszędzie ! Nic z tego nie macie ewentualnie kary, grzywny itd.

  OdpowiedzUsuń
 17. Proszę nie obrażać! Prawo jest jakie jest i to nie znaczy, że należy je łamać.

  OdpowiedzUsuń
 18. MF nie zrezygnuje z żadnego podatku, który się przyjął, przynosi wpływy i jest skuteczny w ściąganiu. "Przejściowy" to może być opad deszczu.

  OdpowiedzUsuń
 19. O boże co tu się dzieje :( Polcan może nie opisuj tych produktów bo jeszcze Cię wsadzą za podżeganie do umyślnego niepłacenia podatków. Aż mi się wspomina utwór Kazika - 4 pokoje :
  "Na przykład w cenie benzyny 70% to podatek
  na utrzymanie tej hydry nienasyconej, ich dzieci, żon i matek
  i właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem
  tak świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem
  przez 7 lat zbudowano w Polsce 19 kilometrów autostrady
  Los Angeles ma około 20 - a Warszawa ponad 700 radnych :

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mała ściągalność (podatnicy oszukują)-wyższe podatki. Całkowita ściągalność (podatnicy nie oszukują)-mniejsze podatki.

   Usuń
 20. Bardzo proszę nie siać antypaństwowej propagandy! W sumie korzystanie z tych wpisów przynosi czytelnikom jakieś wymierne korzyści i także piwinno być w jakiś sposób monitorowane i opodatkowane. Myślę, że właściciel bloga ma aktywną DG i odprowadza podatki z tytułu prowadzenia tej strony (przychody z reklam itd.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, że nie. Czy oczywiście, że tak ?

   Usuń
  2. Niektóre rzeczy są raczej oczywiste same przez się. Płacę podatki.

   Usuń
  3. A ja mam nadzieje, że tą DG ma w Anglii i nic tu nie płaci :) US tylko by żerował na przedsiębiorczych ludziach. Ten blog daje dużo przydatnych informacji dla wielu ludzi .... a US najczęściej ludzi terroryzuje i przyczynia się do upadku firm ,,,,

   Usuń
 21. Czyli TU i ten bank działają celowo i w pełni świadomie na niekorzyść budżetu Państwa. Powinno się to spotkać z ostrą reakcją MF i naszego ministra.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ciekawe skąd się bierze ta gawiedź broniąca nienasyconej hydry..

  p.s.natomiast sama oferta ta jest bardzo atrakcyjnym produktem bankowym :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Ściema. Na pół roku to nie jest 4% brutto. To nawet jest mniej niż 3,945% brutto minus opłaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może dlatego, że promocja jest na 180 dni a kolega matematyk umie podzielić tylko przez 2 i stąd rozbieżność :)

   Usuń
 24. Poszukuję administratora/rki na mojego bloga z opowiadaniami

  opowiadania-sny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy do tego konta, które jest obowiązkowe trzeba wyrabiać kartę płatniczą i czy za taką pobierane są jakieś opłaty?

  OdpowiedzUsuń
 26. MF planuje wprowadzić podatek od dochodu z polisolokat i ma to być od 1 stycznia 2015. Pytanie co z polisolkatą zawartą przed tą datą, ale która zakończy się w 2015 i wtedy będzie wypłacany zysk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiedź jest prosta. W Polsce prawo działa na korzyść prawodawcy, ponieważ nie jest prawem, lecz raczej regulacją.
   Jeśli regulamin banku nie stanowi inaczej, to jest obowiązujący w okresie trwania umowy. Podatek zapłaci bank.

   Usuń
  2. Ja słyszałem, że prawo nie działa wstecz. Ten podatek miał być wprowadzony 1 stycznia 2014 .... wiemy jak się skończyło. A teraz szczekać urzędasy

   Usuń
 27. ja w kuluarach nic takiego nie mam

  OdpowiedzUsuń
 28. Nie dajcie się ograbiać.Pieniadze na lokatach już były opodatkowane przy wynagrodzeniach za pracę lub podatkach przy emeryturach.Ile razy ta hydra bedzie zabierać naszą kasę.

  OdpowiedzUsuń
 29. tej lokaty już chyba nie ma w ofercie na lipiec

  OdpowiedzUsuń
 30. No ja nie ma jak jest, dzwonił dzisiaj pan i zaproponował zamianę wszystkich moich lokat na ten właśnie właśnie produkt... chyba zrobię deal życia, i wejdę w to :)
  Do wszystkich typków podpisujących się US - gdy to będzie NASZ rząd, a nie ten rozkradający pieniądze na wszystkich szczeblach, wtedy zmieni się być może moje podejście co do płacenia podatków.

  OdpowiedzUsuń
 31. Anonimowy, jaki by rząd nie był, to jest ona "nasz", przyjmij to do wiadomości. A każdy rząd może zrobić tyle, ile ma wpływów do budżetu do dyspozycji. To chyba nie jest aż tak trudne?

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja też wszedłem w to happy life. Dziś dostałem z banku w pdf coś takiego:
  "CERTYFIKAT UBEZPIECZENIA Grupowe ubezpieczenie na życie i dożycie HAPPY LIFE"

  a w dalszej części:
  "Składka: 506,25 PLN ( słownie: pięćset sześć złotych, dwadzieścia pięć groszy ) Suma ubezpieczenia: 516,38 PLN ( słownie: pięćset szesnaście złotych, trzydzieści osiem groszy ) Zakres ubezpieczenia: - Zgon Ubezpieczonego i dożycie przez Ubezpieczonego do końca okresu odpowiedzialności - Zgon Ubezpieczonego w wyniku wypadku komunikacyjnego "

  teraz pytanie do zorientowanych to normalne czy konsultant naciągnął mnie na jakieś ubezpieczenie, którego nie potrzebuje i nie chciałem
  Dzięki za pomoc

  OdpowiedzUsuń
 33. Przemku jako, że przebrnąłem chyba przez wszystkie typy lokat z ubezpieczeniem w idea banku to powiem Ci jak to działa : za polisę nic nie płacisz (opłata będzie pobrana z odsetek na rachunku oprocentowanym na 0,1%). Kwota, która Cię interesuje to "suma ubezpieczenia z tytułu dożycia" czyli te 516,38 zł. To jest kwota którą TU warta przeleje Ci na rachunek po zakończeniu promocji ....ubezpieczenie jest tylko do wypłaty zysku dzięki temu jest bez belki....

  OdpowiedzUsuń
 34. A czy na lokaty jest jakieś oc na wypadek gdyby hmm.. padł bank? albo coś innego równie katastroficznego?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...