piątek, 9 maja 2014

Lokata na deser na 5% w firmie Expander


Na koniec tygodnia, czyli niejako na deser codziennych artykułów dotyczących aktualności ze świata bezpiecznych finansów, zostawiłem ciekawą promocję lokaty, jaką nieoczekiwanie zafundował nam Expander.

Na firmę Expander trzeba mocno uważać, zdecydowana większość ofert jest tutaj opakowana w różne produkty obrane w fundusze i struktury. W chwili obecnej jest tu przykładowo Emerytura z gwarancją zysku wymagająca uiszczanie obowiązkowych składek miesięcznych w wysokości 200 zł. 

Na blogu nie omawiamy jednak Programów Emerytalnych w formie ubezpieczenia na życie i dożycie, wymagających 30 czy 40 lat regularnych składek. Tutaj skupiamy się na prawdziwych okazjach, a nie łańcuchach czy okowach. A taka jest z pewnością lokata na deser.

Żródło: expander.pl

Tutaj nie ma żadnych zbędnych produktów, co ładnie ujęto w powyższej reklamie. I co więcej jest wymaga przez większość gwarancja BFG. Nikogo to jednak nie powinno dziwić, wszak pod Expanderem ukrywa się Meritum.

Niedawne 4,55% w ofercie FM banku zostało przyjęte z wielką nieufnością, pomimo znaczka BFG. Jakby 4,55% to było za dużo. Teraz mamy nawet więcej bo 5% i od razu oferta ta zostaje liderem spośród depozytów na dwa miesiące. I w przeciwieństwie do FM wiemy dokładnie ile czasu zostało na jej założenie.

Skoro to oferta promocyjna ma niestety ograniczenia. Minimum jest typowe dla lokat wynosi bowiem 1000 zł, ale maksymalnie można ulokować jedynie 15.000 zł. Mimo faktu, że oferentem jest Meritum, lokatę można założyć tylko w oddziałach Expandera.Można się zatem spodziewać, że wizyta w oddziale będzie polegać na próbach wtłoczenia nas w jakieś badziewne produkty do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić w kontaktach z doradcami finansowymi. Mimo to dla lokatowca czystej krwi nie powinno to być przeszkodą, jeśli da do zrozumienia, że interesuje go deser a nie danie główne.

To nie pierwsza tego typu bezpieczna propozycja. Opisywałem je już kilkukrotnie i każdorazowo w komentarzach czytelnicy zamieszczali sprawozdania z tego jak wyglądały takie wizyty. Można zajrzeć do poprzednich artykułów jak:
5% na lokacie bez haczyków w Expander,
Nowa promocja lokaty na 5+ w Expander
Ciekawa lokata na 5,70% czyli pierwsza dobra oferta Expandera

15 komentarzy:

 1. zestawienie wiśienek:
  http://www.bankier.pl/wiadomosc/31-sposobow-zeby-dostac-od-banku-dodatkowe-pieniadze-3117965.html

  t

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi wyszło 2300 w 1,5r ale jeszcze nie sprawdziłem haczyków. Żeby to ogarnąć i zoptymalizować... a autor mówił, że n-pasmówka przepadła?

   Usuń
 2. Przy zakładaniu należy posiadać numer rachunku do zwrotu pieniędzy, można go również podać jako docelowy, z którego będzie dokonana wpłata. Lokata zakładana jest w Meritum. Warto sprawdzić jeszcze jeden szkopuł, aby wszystkie dane na koncie były zgodne z tymi wpisanymi w lokacie. Ja nie miałem podanej pełnej nazwy ulicy i odrzucili wniosek...

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy to tylko oferta dla nowych czy dla wszystkich, co byłoby miłą wiadomością, bo raz już na 5,7% z Expandera korzystałem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajne zestawienie moneybacków:
  http://prnews.pl/hydepark/w-tych-bankach-warto-pacic-karta-przeglad-programow-moneyback-6549155

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież to już podał kolega wyżej w oryginale, a tu ktoś po prostu zerznął zestawienie z bankier.pl

   Usuń
  2. Nikt niczego nie zerżnął, to artykuł tego samego faceta, Wojtka Boczonia, który publikuje artykuły na obu portalach powiązanych ze sobą jak FpG z PP3. Przedruk jest jak u mnie na PP3 oraz AO.

   Usuń
 5. Czyli jaki bank wybrać z ROR i przelewać na niego pensję, co się opłaca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam BZ WBK, poza pensją, wykonujesz 3 przelewy w miesiącu i transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę 300zł i otrzymasz 40zł od banku.
   Więcej możesz przeczytaj:
   http://zarzadzaniefinansami.blogspot.com/2014/04/jak-zarobic-na-koncie-bankowym.html

   Usuń
 6. No niestety nie mam zaufania do firmy Expander i chyba wiele osób nie ma .
  jest to nic innego jak pośrednik a co za tym idzie lokatę i tak weźmiemy w 1 z banków promowanych przez ta firmę.
  Po drugie warto czasem porównać niż lecieć po całości a po drugie lokata nie jest już taka atrakcyjna jak kiedyś teraz równie dobrze zastąpi ja konto oszczednościowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pozwolę sobie zapytać, gdzie znalazł Pan ofertę konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 5%?
   Też bym chciał...

   Usuń
 7. Mam pytanie do posiadaczy konta Getinonline z promocją Tanie zakupy, którzy zakładali to konto w ubiegłym roku. W regulaminie jest napisane, że promocja obowiązuje do odwołania, jednak nie krócej niż 12 miesięcy. Maksymalny zwrot w roku KALENDARZOWYM to 450 zł. Czy to oznacza, że jeśli w roku 2013 otrzymałem 250 zł moneybacku, to przy założeniu , że promocja nie została odwołana , limit 450 zł liczy się na nowo w 2014r.? Ja przynajmniej tak rozumiem zapisy regulaminu. Czy jest ktoś, kto dostał już, narastająco, więcej niż 450 zł?

  OdpowiedzUsuń
 8. pytanie o lokatę Lion`s Bank 3 miesiące na 6%
  https://lp.lionsbank.pl/lp/lokaty/lokata-bankowa-GP-6-3m-wyczekac/?
  w czym tkwi haczyk?

  OdpowiedzUsuń
 9. Chyba plus struktura. Zadzwoń spytaj.

  OdpowiedzUsuń
 10. tu też mamy lokatę na 5%
  http://finansomat.wp.pl/inwestycje.htm?campaignID=d7b0a6a743658d17efc4c53c31aa360c
  ale nie wiemy jaki to Bank na jaki okres i jaka kwota? Mają BFG ale co dalej?
  Trochę to podejrzane....

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...