czwartek, 29 maja 2014

Lokaty w ofercie do 5,25% w MSKOK


Na blogu omawialiśmy już oferty wielu SKOKów. Ciągle jednak są jeszcze Kasy, których do tej pory tutaj jeszcze nie omawiałem. A z pewnością zasługują uwagę ze względu na wyróżniającą się ofertę lokat.

Należy do nich z pewnością MSKOK czyli Międzyzakładowy SKOK w Dąbrowie Górniczej. Od przyszłego miesiąca oferta tej kasy zostanie dołączona do rankingu lokat w SKOKach i to tak w pierwszej jak i drugiej lidze.

Co tutaj mamy? Na krótkie terminy nie ma tu specjalnie nic ciekawego. Oferta jest raczej słaba i nie zostanie ujęta w rankingu. Ale począwszy od 7 miesięcy wzwyż robi się już coraz ciekawiej.


1 Lokata terminowa
Mamy tutaj starą jak świat zasadę im dłużej tym wyższe oprocentowanie. Chociaż z tą długością SKOKi lubią przesadzać, bowiem najdłuższy okres to aż 60 miesięcy czyli de facto 5 lat. W krańcowym przypadku można liczyć nawet na 5.25%, ale jest to oprocentowanie zmienne. 

Źródło: skokhpr.pl


2 Lokata rentierska
Rentierzy raczej tutaj nie będą żyć na wysokim poziomie, bez względu na to czy wybiorą wypłatę odsetek co miesiąc czy co kwartał. W tym drugim przypadku za cierpliwość oprocentowanie zostaje podwyższone o 0,25 pp

Cierpliwi mają więcej

3 Lokaty systematycznego oszczędzania
Patrząc na trzecią tabelę widzimy, że jakoś wszystkie trzy oferty za bardzo się nie różnią. W każdym przypadku mamy ofertę do 5 lat i bez względu na wybór maksymalnie mamy 5.25%, a krótsze okresy mają mniej więcej takie same stawki.

Niemal kopia poprzednich ofert

Dla wielu czytelników ważne jest w jaki sposób można zakładać lokaty w SKOKach. Jeżeli potrzebna jest wizyta w oddziale taka Kasa odpada praktycznie z marszu. Tutaj jednak jest możliwość zakładania lokat przez internet.

Zastanawiający jest jednak warunkowy zapis na stronie:  
Jeśli jesteś mieszkańcem gminy Dąbrowa Górnicza lub jeśli jesteś albo byłeś związany zawodowo z Dąbrową Górniczą, to zapraszamy Cię do zapisania się do MSKOK w HPR Dąbrowa Górnicza.

Czyżby oferta była ograniczona do mieszkańców gminy lub jej pracowników? A reszta świata nie miała tutaj wstępu? Być może znajdzie się wśród czytelników ktoś kto należy do kasy i odpowie na to pytanie. W poniedziałek wysłałem zapytanie na podany na stronie Kasy mail i do momentu publikacji artykułu odpowiedzi się jakoś nie doczekałem.

14 komentarzy:

 1. Od kilku dni z zaciekawieniem przyglądam się Twoim wpisom, przyznam, że zamieszczasz dużo przydatnych i interesujących informacji. Nie jestem z Dąbrowy Górniczej, więc odpowiedzi nie znam - może ktoś inny odpowie na to pytanie. Szkoda, że nie uzyskałeś odpowiedzi, trochę nieładne zachowanie z ich strony :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzwoniłem do nich - tak, oferta jest ograniczona do mieszkańców DG i osób zawodowo związanych z tym miastem. Nie przekonał ich nawet mój argument, że miałem dziewczynę z Dąbrowy ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. haha dobry argument z ta dziewczyna :) swoją droga to dziwne ze klientami ich skoku maja byc tylko luzie mieszkajacy w DG. Tak jak autor pisze, ciekawe lokaty zaczyna sie od lokowania pieniedzy dopiero od 7 miesiąca, wiec dla mnie to troche słabe, tym bardziej ze lokate na 4 mies. w skoku wolomin mam z oprocentowanie 4%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jutro będzie prezentowana oferta w Wołominie, okaże się że tam są lokaty nawet na 4,50% na 4 miesiące.

   Usuń
  2. Dzisiaj zapadły mi odsetki od lokat rentierskich. Dzwoniłem na infolinię i Pani podała mi max 4% na 3 m-ce, na 4 m-ce ofert nie miała (??) - czyżby infolinia niedoinformowana tak jak w bankach komercyjnych, a więc równanie w dół do banków na całej linii.
   Wstrzymałem się więc z założeniem lokat do jutra, aż opublikujesz co w "wołomińskiej" trawie piszczy.

   A z innej beczki - jestem z Dąbrowy G. i pracuję w AMP (tu mieści się siedziba tego SKOK-u) i muszę powiedzieć, że kiedyś ta kasa miała klientelę ogromną, prawie wszyscy pracownicy Huty K-ce, obecnie AMP byli mniej lub bardziej z nią związani, a dzisiaj tylko nieliczni są jej członkami. Oferta nie jest powalająca jednym słowem i członkowie się wykruszyli.

   Usuń
  3. W zasadzie o tej lokacie na 4,50% wiemy już od dawna bo dyskutujemy sobie o niej w komentarzach na PP3. Ale jutro oficjalnie poinformuję o niej tutaj.
   Dla przypomnienia dyskusja zaczęła się na początku miesiąca tutaj
   http://polakcandwa.blogspot.com/2014/05/ranking-lokat-w-skokach-maj-2014.html?showComment=1399299111458#c5865908522135163002

   Usuń
  4. Potwierdzam, że nadal aktualna jest oferta na 4,5% w Wołominie. Okres lokaty to 4 M.

   Usuń
 4. Bardzo dobra oferta tylko trzeba się pożegnać z pieniędzmi na bardzo długo.

  OdpowiedzUsuń
 5. "swoją droga to dziwne ze klientami ich skoku maja byc tylko luzie mieszkajacy w DG."

  Mówią, że chcą zachować lokalny charakter kasy - i ja ten argument kupuję.

  OdpowiedzUsuń
 6. Od jakiegoś czasu SKOK Wołomin nie zamieszcza oprocentowania na stronie www... Tak więc z ciekawością przeczytam artukuł i zapoznam się z aktualnym oprocentowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie związane z tematem, ale gdzie można kupić tanio Euro? Co polecacie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja zazwyczaj kupuję na http://www.kantory-plus.pl - tanio, szybko, profesjonalnie.
   Płacę i otrzymuję walutę przez BZWBK - bezkosztowo :)
   Dzisiaj przed południem kupiłem "jurki" po 4,145.
   Jest tylko jeden problem - transakcje min. 1000 €
   I nie jest to jakaś kryptoreklama - jestem ich klientem (zwykły "facet z chodnika")

   Usuń
 8. Skok Wołomin. Depozyt 4,5 % na 4 m-ce jak najbardziej aktualny. Dziś zakładałem. Oprocentowanie oczywiście zmienne. Dostałem też do podpisu jakiś papier że jako członek SKOK nie zgadzam się z polityką naszego rządu co do kas. Od słowa do słowa i dowiedziałem się że to przez KNF nie mogą na stronie pokazywać aktualnego oprocentowania. Jest po prostu zbyt konkurencyjne dla banków. A rząd ma chęć tę różnice zminimalizować. Ot Tusk

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...