wtorek, 6 maja 2014

Pakiet korzyści w Getin z 2% cashback na karcie kredytowej


Znów mamy bardzo ciekawą promocję bankową z której warto będzie skorzystać i zrobić w tym celu kilka roszad na naszej n-pasmówce. W Getin bank pojawił się pakiet korzyści, któremu warto poświęcić więcej uwagi.

Promocje jakimi uraczyły nas ostatnimi czasy czy to Raiffeisen, Deutsche bank czy Toyota mało mają wspólnego z promocjami poza tym, że to banki tak sobie teraz nazywają naciąganie klienta na wydumane żądania. Getin należy do nielicznych wyjątków, gdzie promocje są naprawdę godne uwagi.

Mowa o stacjonarnym oddziale. Mało tego w przeciwieństwie do praktycznie wszystkich promocji getinowska nie jest adresowana do nowych klientów tylko do starych. A to już jest wręcz ewenement. 


Ściślej chodzi o klientów którzy posiadali konto przed początkiem nowej promocji a ta przypada na 1 maja. I według regulaminu potrwa ona przynajmniej do końca tego roku. Niestety bank zastrzega sobie prawo do zmiany warunków w trakcie trwania, a Getin słynie z zaostrzania warunków. 


Miły prezent Źródło: getinbank.pl


Co zatem jest do uzyskania? Bank pakiet korzyści zebrał w tabeli. Pakiet zawiera następujące bonusy:
 • bezpłatne konto, kartę i bankomaty
 • bezpłatne powiadomienia sms-info
 • darmowe rachunki - 2%
 • konto oszczędnościowe +1%
 • raty kredytów -1%
 • zakupy kartą kredytową -2%

Omówimy tutaj tylko punkty pierwszy, trzeci i szósty. Sms-info to raczej zbędna usługa, konto oszczędnościowe nawet po podniesieniu o 1% da nam zysk tylko coś w granicach 3,30%. Na rynku zaś można znaleźć stawki po 3,50%. Natomiast co do rat kredytów przypuszczam, że czytelnicy nie biorą kredytów gdyż są zainteresowaniem pomnażaniem swoich środków a nie ich traceniem.

1 Bezpłatne konto, kartę i bankomaty
Spójrzmy zatem na tabelę przedstawiającą pierwszy punkt. 


Niby brak warunków, ale trzeba spełnić to co jest wymienione w paragrafie 4 a więc:
 • posiadać aktywne konto osobiste i oszczędnościowe
 • przelać sobie 1000 zł
 • dokonywać zakupów kartą debetową lub płacić aplikacją iKasa za minimum 300 zł
Bank dopuszcza przypadek samodzielnego przelewania tysiaka z innego banku. Zaś płatność jest mniejsza od Getinu online gdzie wymagane jest 400 zł. Słowem warunki łatwe. Warto zwrócić uwagę, że bank pobierze opłaty a potem je zwróci na wzór Eurobanku.

2 Domowe rachunki - 2%
Kto chce obniżyć rachunki za prąd, gaz o 2% musi spełnić:


A więc dwa polecenia zapłaty na koncie osobistym. Nie mogą to być jednak dowolne polecenia zapłaty a konkretnie za rachunki domowe czyli jak podaje Getin prąd, gaz, telefon itp. Ciekaw jestem czy enigmatyczny skrót "itp" obejmuje także czynsz, który jak dotąd nie brał udziału w żadnej promocji w żadnym banku. A to jakby nie patrzeć najbardziej istotny składnik opłat za domowe rachunki.

3 Zakupy kartą kredytową -2%
Karty kredytowej z cashback ze świeczką szukać na polskim rynku. Kiedyś miał coś takiego Polbank, ale odkąd wpadł pod Raiffeisenowskie młoty skończyła się idylla i kartę należało jak najszybciej zamknąć. Teraz zamiast blisko 1% cashback mamy nawet 2% zwrot. A warunki?A więc warunki żadne, co więcej grace period w Getin wynosi aż 59 dni a więc dłużej aniżeli w innych bankach. W tym przypadku problemów należy szukać raczej w innym miejscu a mianowicie w opłatach za wydanie karty. 

Spójrzmy zatem na TOiP dla kart kredytowych. Jak widzimy w linku w poprzednim zdaniu, Getin ma w ofercie dwie darmowe karty Visa Credit SimplyOne oraz Master Card World NFC. Jeśli promocja je obejmuje warto będzie wymienić kredytówkę z Citi Handlowego na nową, tym bardziej że Citi zlikwidowało nie tylko wiele placówek, ale także całkowicie zrezygnowało z darmowych połączeń do centrali.

Przymierzałem się powoli do zamykania konta w Getin, które przymusowo muszę trzymać 2 lata za założenie lokaty na 12% latem 2012 roku. Przed zamknięciem jednak przetestuję sobie powyższą promocję. Kto z niej korzysta musi pamiętać, że zamiast dotychczasowego wymogu przelewu na 750 zł teraz będzie konieczne przelać 1000 zł.

Kogo mimo wszystko interesują pozostałe punkty może zajrzeć do regulaminu, który dla szybkiej referencji zwyczajowo na koniec

Ciąg dalszy: Pakiet korzyści w Getin bez praktycznych korzyści

14 komentarzy:

 1. "Kto z niej korzysta musi pamiętać, że zamiast dotychczasowego wymogu przelewu na 750 zł teraz będzie konieczne przelać 1000 zł." Nie ma takiego wymogu. Jeżeli chcemy dostać złotówkę to zgadza się :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polcan piszesz o dwóch kartach do wyboru. Myślę, że można byłoby je opisać.
  Karta Visa SimplyOne jest połączeniem karty debetowej i kredytowej. Przy płatnościach zbliżeniowych i z użyciem paska magnetycznego, operacje zawsze są księgowane w ciężar karty debetowej. Dopiero po użyciu chipa terminal powinien zasygnalizować możliwość wyboru karty debetowej lub kredytowej. Nie każdy terminal ma taką opcję wyboru, jednak nie wiem czy takie terminale z możliwością wyboru są powszechne. Przy płatnościach internetowych podaje się po prostu numer właściwej karty, więc można płacić dowolną.

  Ciekawą sprawą w kartach Visa Getin Banku jest forma przewalutowania. Operacje walutowe przeliczane są bezpośrednio na złotówki po kursie organizacji Visa bez prowizji za przewalutowanie. Niestety karty Mastercard już takiego korzystnego przeliczania nie ma. Transakcja walutowa przeliczana jest z waluty na euro po kursie MasterCard, a następnie z euro na złotówki po kursie Getin. Prowizji za przewalutowanie nie ma, ale kurs Banku jest dużo gorszy niż kurs organizacji płatniczej.
  Karta MasterCard World NFC jest kartą zainstalowaną na odpowiednim modelu telefonu, do tego tylko dla posiadaczy abonamentu T-mobile, więc niewiele osób mogłoby z niej skorzystać. Dodatkowo jest kartą, którą można płacić tylko fizycznie w sklepach i to tylko tych, które akceptują transakcje zbliżeniowe. Transakcji internetowych nie da się zrobić, bo w systemie bankowości elektronicznej Getin Banku nie widać pełnego numeru tej karty i nie ma numeru CVV,a podobno nawet na infolinii Banku tych danych nie podadzą.

  Wczoraj byłam w Getin Banku i złożyłam wniosek o wydanie karty Visa SimplyOne. Zastanawiam się czy w ogóle mi ją dadzą, bo w BIK-u mam wysokie potencjalne zadłużenie przez limit w koncie Millennium i karty kredytowe z innych banków, ale ocenę punktową mam pięciogwiazdkową, więc może nie będzie problemów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno warto i dzięki za wartościowy komentarz. Pisałem artykuł tylko na podstawie regulaminu i sugestii czytelników, którzy polecili mi ten spis.

   Będę zakładać ten pakiet dopiero w przyszłym tygodniu więc pewnie dopiero wówczas wdam się w takie szczegóły i jak będzie coś istotnego czego nie ma w artykule to dopiszę drugą część.

   Usuń
 3. Szkoda ze tylko dla nowych

  OdpowiedzUsuń
 4. temat jak najbardziej do omówienia :)

  zdezintegrowany

  http://www.telepolis.pl/wiadomosci/t-mobile-promuje-uslugi-bankowe-lewandowski-twarza-kampanii,2,3,30492.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość ciekawa oferta. Najwcześniej na czwartek, wcześniej nie dam rady.

   Usuń
 5. hehe, u nas jak jakiś bank przejmuje inny to zawsze (no prawie) gorszy słabszego lepszego. Rajfajzen stłamsił polbank.
  PKO kiedyś zatłukło BPH, bo to nowe to nic specjalnego.
  z dwóch cienkich - Fortis i Dominet - powstał równie cienki BNP.

  Credit Agricole jak przejął Lukasa to jakoś się rozwija w miarę. Lubią kombinować, ale chyba da się żyć.

  Inna sprawa jest z BZBK/KB. Oba były chyba dość solidne, i strata jednego nie jest jakaś odczuwalna.

  Teraz jeszcze do piachu pójdzie BGŻ.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak to rozumieć: "Wpływ Wynagrodzenia w formie przelewu przychodzącego na wyżej wymienione Konto Osobiste z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1000 złotych w danym Miesiącu."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Że bank uznaje przelewy własne wpłacane nawet ratami, tak by łączna suma przelewów wyniosła 1000 zł w miesiącu kalendarzowym czyli np. w maju:)

   Usuń
 7. dla nowych jest jeszcze mozliwosc laczenia promocji: zatem otwierajac np. konto wspolne mozna miec jednoczesnie: pakiet korzysci, aktywna karta (5x50 pln za 5 playnosci w miesiacu), tanie zakuoy ( 10% taniej w Biedronce na Ikasa do 50 pln msc) karte kierowcy (paliwo po 4,95), a dla wtbranych - senior lub student jeszcze dodatki... W sumie spokojnie 100 pln msc od Czarneckiego.... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja od lat mam konto w jednym banku, ale wiadomo najlepiej traktuje się jednak nowych klientów. I szukam czegoś dla siebie. Z Twojego opisu wynika, że całkiem sensowna jest oferta Getin Banku. Dzięki za podsumowanie.

   Usuń
 8. Getin na szczescie przez nikogo nie jest przejmowany więc o czymś to świadczy. Ja jestem bardzo zadowolona że się zdecydowałam na przejście do nich

  OdpowiedzUsuń
 9. Możesz rozwinąć kwestię zamykania kart Polbanku ze zwrotem 1%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz to niestety zrobić przez infolinię:(
   Najprościej udać się do dawnego oddziału Polbanku i zadzwonić na ich koszt. Przejdziesz procedurę w której zapytają cię dlaczego, a po co, a na co itd. Mówisz każdorazowo bo tak i koniec. Im będziesz bardziej stanowczy tym prędzej konsultantka da ci spokój i zamknie kartę.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...