czwartek, 15 maja 2014

300 zł cashback w nowej promocji Aktywna karta - szybki start


Chociaż o zakończeniu profitów z cashback mówi się już od dłuższego czasu, banki w dalszym ciągu oferują ciekawe oferty, które warto skomentować. Spośród nich najbardziej hojny wydaje się być Getin, który był zwycięzcą rankingu na najwyższy cashback.

W chwili obecnej bank ten uruchomił nową promocję o nazwie Aktywna Karta - szybki start, w której do zgarnięcia jest 300 zł. W przeciwieństwie do taty, który ostatnio zaskoczył nas lojalnościowym programem Pakiet korzyści, synek stawia tutaj ograniczenia co do odbiorców oferty.

Mogą być nimi osoby, które otworzą konto Perfekcyjne w Getin online i dodatkowo nie są i nie były posiadaczami konta czy to w Getin online czy Open online od blisko roku a ściślej od 1 czerwca 2013. Kto spełnia te warunki może liczyć na cashback.


Jak to w bankach bywa, cashback w wysokości 300 zł będzie się odbywać w paczkach po 50 zł, co oznacza, że promocja będzie trwać przez pół roku. Czy każdorazowo trzeba będzie spełniać jakieś wygórowane warunki?

Źródło: getinonline

Nie. Wystarczy zaledwie 5 transakcji kartą co jest praktycznie żadnym warunkiem. Nie ryzykowałbym jednak w hurtowej zabawie, ze względu na możliwość blokady karty. Miesiąc jest długi więc wystarczy zrobić zakup raz na 5 dni.

Co więcej w pierwszym miesiącu warunki są jeszcze łatwiejsze. Getin uzna tylko 3 transakcje, które trzeba wykonać w ciągu 7 dni od momentu aktywacji konta. Rodzi to pytanie co będzie jeśli otworzymy konto np 27 dnia miesiąca i wykonamy wymagane transakcje w dwóch miesiącach kalendarzowych. Czy w takim przypadku bank uzna 6-7 transakcji w drugim miesiącu do wypłaty 100 zł za oba miesiące?

Można oczywiście testować takie skrajne przypadki, lepiej jednak nie pakować się w potencjalne kłopoty i otworzyć konto do 23-24 danego miesiąca i i zrobić zakupy tak by zaksięgowały się w ciągu jednego miesiąca kalendarzowego.

Należy jednak pamiętać o kilku sprawach. Bank reklamuje nagrodę 50 zł za 5 transakcji i na pierwszy rzut oka nie widać, że są tutaj ukryte opłaty, które uszczuplą zysk jeśli się o nich nie wie. Przede wszystkim konto kosztuje 10 zł i tylko zakupy na 400 zł  kartą zwalniają z tej opłaty. Co więcej sama karta kosztuje 3 zł. Grosze rzecz jasna pomijam.

Mimo tych opłat oferta i tak jest godna uwagi a cashback nawet wyższy niż w Konto Tanie Zakupy, gdzie do zgarnięcia jest tylko 40 zł miesięcznie. Nareszcie mamy więc do czynienia z nieco lepszymi ofertami w bankach. Prawdziwe zaskoczenie zaś przynosi Millennium o czym dziś na PP3.


Dla zainteresowanych regulamin promocji zwyczajowo na koniec. Warto jednak dodatkowo zajrzeć do TOiP by nie być zaskoczonym o dodatkowych opłatach o których mówiłem wyżej. Opłaty za kartę ujęta są w osobnym dokumencie do wglądu tutaj.


41 komentarzy:

 1. A co z zamknięciem takiego konta po pół roku?
  I czy dobrze zrozumiałem : robiąc 5 transakcji np na kwotę 400 zł jesteśmy zwolnieni z opłaty za konto (10 zł) i dostajemy bonus, a co z opłatą za kartę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy w przypadku gdy mam już konto w getin banku (lokalnym), a nie mam w getin online (internetowym) to mogę też wziąć udział w tej promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej. To są dwa niezależne oddziały i można brać udział w obu promocjach.

   Usuń
 3. Oplata 3zl zostaje. Konto zakladane przez internet bo to ...online jest przeciez. Ciekawe ile trzeba czekac na karte od zalozenia konta. Napewno przylazi poczta. Napewno ze 2, 3 tygodnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czyli zakupy min 400 aby uniknac oplaty. A ile transakcji i na jakie kwoty. Czy moge zrobic raz na 450 na stacji benz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aby była premia przyznana wystarczy 5 transakcji na dowolne kwoty.

   Usuń
 5. 5 transakcji dowolnie gdzie????? Nawet 5 po np 10zl. ????? Wtedy oplata 9,99 za konto zostanie, zeby jej uniknac min 400zl (tyle wiem).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy po prostu zysk z cashback będzie mniejszy. Masz wybór albo 5 transakcji choćby za złotówkę albo wyrabiać 400 zł.

   Usuń
  2. Czytając niektóre komentarze,wydaje mi się,że coraz więcej blondynek czyta ten blog.

   Usuń
  3. Ja tego nie rozumiem. Czy mógłby to ktoś mi prościej wytłumaczyć. Ewa Blondi.

   Usuń
 6. Wyrabiac 400 ale min. w 5 transakcjach lub wiecej wtedy brak oplaty za konto a 3 za karte zostaje czyli w najlepszym wypadku +47zl ???? Dobrze mysle ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie. Opłaty za kartę nie da się uniknąć.

   Usuń
  2. W getin stacjonarnym da sie uniknąć:
   dostałem takie coś po załażeniu w stacjonarnym:

   PAKIET KORZYŚCI

   Kryteria:

   ~ 1000 zł wpływu (wynagrodzenia, przelew z innego rachunku Bankowego)

   ~ 300 zł łącznych transakcji kartą płatniczą wydaną do rachunku ROR

   ~ zgoda na informacje marketingowe drogą SMS i mail

   Korzyści:

   1. Bezpłatny rachunek ROR

   2. Bezpłatna karta płatnicza

   3. Bezpłatne bankomaty na terenie kraju*

   4. Bezpłatna usługa SMS INFO

   Usuń
 7. osoba ktora posiada, posiadala konto a nawet korzysta w chwili obecnej z promocji ma mozliwosc skorzystania podwojnie np. zakladajac konto wspolne

  OdpowiedzUsuń
 8. Mnie to jakoś nie przekonuje. Zostanę przy swoim syncu. Konto powinno być bezpłatne bo i tak bank czerpie korzyści z inwestowania naszymi pieniędzmi a nie każdy robi tyle transakcji kartą

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. TYLE?
   Raptem o 5 chodzi i to jeszcze mogą być po 1zł, a i tak jesteś na "+".

   Pozdrawiam
   TomL

   Usuń
  2. Czasy, kiedy wszystko było "za darmo" dawno się już skończyły - ta "darmowość" Sync/T-mobile jest względna i zależy od profilu użytkownika. Może nie ma limitu transakcji do wyrobienia, ale jest np. limit wypłat z bankomatu. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Lubisz oszczędzać - zostań przy Sync'u, wolisz zarabiać - wejdź w promocję Getinu.

   Usuń
  3. Co masz na myśli pisząc "jest np. limit wypłat z bankomatu"? Nie widzę w TPiO prowizji za jakąkolwiek wypłatę ani w Polsce ani za granicą w T-Mobile UB.

   Usuń
 9. A ile trzeba mieć konto, czy po promocji można je zlikwidować?

  OdpowiedzUsuń
 10. żeby mieć darmowe to konto, nie wystarczy obrót karta 400 zł, trzeba mieć wpływ na rachunek w miesiącu 1000zł, tak pisze w regulaminie, tylko nie pisze czy może to być przelew własny z innego konta czy musi byc to za wynagrodzenie, nie jest to sprecyzowane, jedno jest pewne obrót kartą 400 zł, i wpływ 1000 zł raz w miesiącu wtedy dopiero nie ma opłaty za konto;

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływ na konto jest premiowane o czym pisałem już kilkakrotnie więc to rzecz którą się robi dla samej dodatkowej korzyści. Ale fakt jakoś umknęło mi to w artykule.

   Getin to jeden z najbardziej liberalnych banków. Można tutaj przelewać sobie samemu wynagrodzenie.

   Usuń
  2. Z TOiP: "...1000,00 PLN, przy czym wpływ musi następować z rachunku w innym banku oraz musi następować jednorazowo..."
   Więc każdy wpływ inny niż z Getin, żadne wynagrodzenia itp.

   Usuń
 11. Warunkiem uczestnictwa w Promocji jest wykonanie w ciągu 7 dni kalendarzowych od aktywacji Rachunku, 3 transakcji
  bezgotówkowych, które zostaną w tym terminie rozliczone w systemie transakcyjnym...
  Pytanie kto dostanie zwrot za ten miesiąc skoro karta przychodzi średnio po 2 tygodniach od aktywacji karty, a tu jest abstrakcyjny termin 7 dni od "AKTYWACJI" Rachunku, a nie karty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wkradł się mały błąd, oczywiście miało być: "...średnio po 2 tygodniach od aktywacji konta..."

   Usuń
  2. Kartę przywozi kurier razem z umową.

   Usuń
 12. Co ciekawe,tym razem kwota premii jest zwolniona od podatku. W poprzedniej edycji podatek byl i ponoc bank wysylal klientom pity 8c. I jak to jest z tym podatkiem,ze raz jest,a raz go nie ma?

  OdpowiedzUsuń
 13. Co to jest PP3? Polak potrafi3?

  OdpowiedzUsuń
 14. Polcan wiesz może czy dają kartę w oparciu o obroty na koncie na przykład? Chodzi mi żeby obyło się bez zaśw.o doch. itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaświadczenie o dochodach jest potrzebne tylko przy kartach kredytowych a nie debetowych. Te drugie banki dają od ręki praktycznie dla każdego.

   Usuń
 15. Polcan, a czy kojarzysz które banki wydają karty kredytowe bez zaświadczeń o dochodach, tylko na podstawie historii obrotów na rachunku?
  Jako student, który często zmienia prace, nie zawsze otrzymując wynagrodzenie na konto, jednocześnie posiadając spore obroty na koncie poszukuję takiego rozwiązania.
  Być może temat warty artykułu?:)
  Obecnie karty studenckie wydają tylko wbk i pko bp z tego co wiem, z tym że limity są bardzo małe- mowa oczywiście o limitach na podstawie historii rachunku.

  OdpowiedzUsuń
 16. Pytanie za 100pkt. Kiedy dokładnie przyjdzie kurierem umowa wraz z kartą od momentu wypełnienia wniosku??? Jak nikt nie wie to już tu więcej nie będę zaglądał. Się obrażę i tyle!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurier przychodzi w miarę szybko kilka dni po złożeniu wniosku. Karta niestety każe na siebie dłużej czekać, podobnie pin do karty.

   Usuń
  2. Jak wysle teraz wniosek to bedzie karta jeszcze w tym miesiacu.aby zrobic trzy transakcje karta do 7 dni od aktywacji konta? Czy Polcan zalozyl takie konto i dostal karte. Troche to chore. Chyba lepiej wniosek zlozyc pierwszego dnia miesiaca. Czy mam racje?

   Usuń
  3. Jak już napisałem niżej mój opis dotyczy Konta Tanie Zakupy. Tam szło wszystko osobno, teraz jak widać przychodzi razem, patrząc na relację anonimowego z 10:36

   Usuń
  4. Jestem na świeżo po kontakcie z infolinią, karta przychodzi razem z umową, jednak nie jest aktywna. Zostaje aktywowana wraz z aktywacją konta, która nastąpi po zwrocie do Getina podpisanej przez nas umowy, czyli wiadomo parę dni się zejdzie. Od tego momentu jest 7 dni na 3 transakcje, ale pamiętajmy że dokonanie ich w ciągu 7 dni jeszcze nie wystarczy, muszą zostać zaksięgowane w ciągu tych 7 dni. Co ważne te 7 dni musi odbyć się w tym samym miesiącu kalendarzowym. Więc jak złożymy choćby dziś wniosek, kurier odwiedzi nas prawdopodobnie w przyszłym tygodniu, czyli może być tam, że aktywują nam któregoś z dni 29-31 maja i wtedy transakcje kartą nie zostaną zaksięgowane w miesiącu kalendarzowym maju, a czerwcu i "nagroda" - pierwsze 50 zł przepada, bo nie spełniliśmy warunku w pierwszym miesiącu. Zatem do zgarnięcia zostaje już tylko 250 zł (oczywiście odejmując 2.99 - opłatę za kartę, której nie da się uniknąć i kolejne 9.99 jeśli nie spełnimy łącznie warunków wpływu min. 1000 zł w jednym przelewie oraz płatności kartą na mi. 400 zł). Wcale tak różowo to już nie wygląda, bo z 300 na papierze, kiedy nie spełnimy warunków wspomnianych wyżej robi się już tylko 209 zł z groszami. Konto trzeba mieć przez 7 miesięcy, ponieważ jeśli złożymy nawet wypowiedzenie w 6 miesiącu to musimy zwrócić wartość otrzymanych "nagród". Zatem przyjmując, że składamy wypowiedzenie 1 dnia siódmego miesiąca to i tak zostaje pobrana opłata za kartę i prowadzenia konta, mimo że był to tylko 1 dzień danego miesiąca.
   Podsumowując, lepiej poczekać do nowego miesiąca, albo sam wniosek można złożyć pod koniec maja, bo zanim przyjedzie kurier i konto zostanie aktywowane minie kilka dni i w międzyczasie zmieni się miesiąc w kalendarzu, więc aktywacja nastąpi w czerwcu.

   Usuń
 17. Jak dzwoniłem to dowiedziałem się, że karta w tym wypadku przychodzi wraz z umową "szybka karta". Więc kogo słuchać, młodą z infolinii czy Polcana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym przypadku raczej pani z infolinii. Ja zakładałem konto Tanie Zakupy w roku ubiegłym w Getin online i wówczas karta przyszła osobno. Teraz widocznie się to zmieniło.

   Usuń
 18. Dla mnie osobiscie sam poczatek z tym bankiem to porazka.
  1)Jesli aktywujesz karte i pojdziesz zaplacic nia do sklepu to sie rozczarujesz,poniewaz limit automatyczny to 1zl na wyplate z bankomatow i 1 zl limit na transakcje bezgotokowe.
  Nastepnie zmiana limitu do 2 dni roboczych, poprostu zenada.
  2)A jak juz limit sie zmieni to i tak sie rozczarujesz bo jak bedziesz chcial wykonac wiecej niz jedna transakcje dziennie znowu rozczarowanie bo limit automatyczny 1 operacja dziennie i co trzeba nalezy zmienic ten limit, a to wszystko trwa,takze zgarniecie 50zl za 3 operacje graniczy niemal z cudem w ciagu 7 dni kalendarzowych,a za kazda rozmowke z infolinia,ktora trwa minmum 10minut trzeba slono placic.

  OdpowiedzUsuń
 19. Czy jest ktoś zorientowany, czy limit 400PLN można częściowo wyrobić płacąc kartą za rachunki w Żabce?

  OdpowiedzUsuń
 20. Witam, czy ktoś posiada regulamin z I edycji? bo okazuje się, że 11.06 br rozpoczęła się II edycja i w regulaminie jest istotna zmiana. Konto musi być aktywne 24 m-ce.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...