piątek, 30 maja 2014

Lokata 10-latka na 4,50% czyli aktualna oferta lokat w SKOK Wołomin


Chociaż prezentuję na blogu oferty lokat z najciekawszych SKOKów, żaden z nich nie wzbudza takiego zainteresowania co legendarny Wołomin. A tutaj jak wiemy od pewnego czasu SKOK Wołomin nie prezentuje już na swojej stronie aktualnego oprocentowania.

Chociaż cztery obniżki jakie zafundował nam Wołomin w tym roku zniechęciło do Kasy wielu jej członków, wciąż zainteresowanie aktualną ofertą jakoś nie słabnie. Jak zatem wygląda obecna oferta?

W ostatnim rankingu zdziwienie wywołała lokata zwana 10-latka. Z relacji czytelników wynika, że jednym klientom jest ona przedstawiana, innym nie. Dostałem właśnie najnowszą ofertę lokat w SKOK Wołomin.  Wygląda ona następująco:


Oferta praktycznie nie uległa zmianie od ostatniego zestawienia, które prezentowałem jeszcze w lutym tutaj.


10-latka nowość w ofercie Wołomina


Porównując obie oferty, widzimy że Lokaty NOWE czy z ROR czy bez nie zmieniły się. Z nowości mamy tutaj tylko ową 10-latkę. Nie należy jej mylić lokatą 10 letnią, jak sądzą niektórzy. To zwykła lokata na 4 miesiące, która da 4,00% lub 4,50% w zależności od tego czy wolimy oprocentowanie stałe czy zmienne.

Fakt, że lokata zmienna daje o 0,50 pp więcej sugeruje, że możemy się spodziewać dalszych obniżek w SKOK Wołomin. W końcu gdyby było inaczej byłaby ona oprocentowana gorzej. A przecież w bankach obserwujemy powoli poprawę i wzrosty.

Bez zmian


Spójrzmy jeszcze na lokaty rentierskie. W tym przypadku też nie ma zmian co można sprawdzić tutaj, więc dodatkowo prezentuję lokatę systematycznego oszczędzania, gdzie stawki są najwyższe, sięgają bowiem 4,70%. Są to jednak propozycje długoterminowe, a pamiętając pierwsze dwa miesiące tego roku takie inwestycje nie napawają optymizmem.

Oferta nie robi już takiego wrażenia jak w ubiegłym roku. Na pewno jednak jeszcze się wyróżnia na tle banków komercyjnych, gdzie takie stawki są tylko w promocji a nie w standardowej ofercie.

Oferta dla klientów sprzed listopada jest także bez zmian. Wystarczy zajrzeć do artykułów dotyczących lokat STABILNYCH oraz rentierskich. Nowością jest znów tylko wspomniana wyżej 10-latka, ale jest ona identyczna dla wszystkich.

9 komentarzy:

 1. Jak się dowiedziałem to rzekomo KNF zakazał podawania aktualnej oferty lokat na stronie Wołomińskiego Skok-u.

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy istniej jeszcze podział lokat Wołominie dla członków do listopada 2013?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest dalej. W końcówce artykułu odsyłam do oferty dla osób zapisanych do listopada. Oferta bez zmian + 10-latka

   Usuń
 3. Osobiście nie zainwestowałbym pieniędzy na lokacie w SKOKu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanujemy osobistą decyzję, bo nie nasza kasa i nie nasz zysk.

   Usuń
 4. Ja skorzystalem z tej lokaty, zobaczymy czy uda sie zarobic troche pieniedzy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Polcan, czy wg Twojej wiedzy jest aktualnie na rynku oferowana lokata korzystniej oprocentowana od opisywanej tutaj, czyli 4,5% na 4 m-ce?
  Nie interesują mnie lokaty tzw. 'na start' o małym wkładzie, czy lokaty z jakimś funduszem oraz o długości trwania powyżej 1 roku.
  DZIĘKUJĘ.

  OdpowiedzUsuń
 6. Porównując tą ofertę z ofertą SKOKu z początku maja: lokata NOWA Z ROR oproc obniżyła się o 0,6 p.p. w każdym wariancie. Lokata nowa stała oferowana jest z oproc niższym o 0,2 p.p. Natomiast lokata "10-latka" jest bez zmian! Oproc zmiennej 10-latki też przez miesiąc nie spadło. :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...