środa, 14 maja 2014

Lokata mobilna na 4,50% w Millennium z kontem 360 stopni


Przy okazji poniedziałkowego omawiania rankingu casbhbacku na kartach debetowych, wstawiłem do artykułu obrazek przedstawiający nowe Konto 360 stopni jakie od niedawna oferuje Millennium. Obrazek miał sugerować, że nowe konta praktycznie nie oferują nic nowego oprócz darmowości.

Darmowość to na pewno za mało by zachęcić nas do jego założenia. Po co komu kolejne konto z którego korzyści nie ma żadnych? W końcu konto aby można było uznać za atrakcyjne musi posiadać jakiś bonus, albo kilka jak w przypadku pakietu korzyści w Getin.

Tymczasem jakby w odpowiedzi na krytykę, Millennium dodało bonus do bezbarwnego konta 360 stopni. Bonusem jest podwyższenie oprocentowania na lokacie mobilnej o całe 0,50 punktu procentowego.


O ofercie lokaty mobilnej w Millennium pisałem jeszcze w marcu. Wówczas bank zaproponował depozyt oprocentowany na 4,00% na okres pół roku. W rankingu majowym dało mu to pierwsze miejsce.

Tylko do konta 360% Źródło: millennium


Tymczasem teraz oferta została nieco zmodyfikowana. Okres trwania lokaty skrócono o połowę. Dziś lokatę mobilną można założyć tylko na okres trzech miesięcy, a więc zysk będzie niższy. Do założenia lokaty trzeba mieć dowolne konto w Millennium.

Z jednym wyjątkiem. W przypadku konta 360 stopni oprocentowanie zostanie podniesione o 0,50 pp do 4,50%. Jak widać Millennium ostro lansuje swoje nowe darmowe konto. Kwoty graniczne nie uległy zmianie: minimum to zaledwie 500 zł, zaś maksimum to typowe dla wabików 10.000 zł. 

Aby założyć lokatę należy posiadać Aplikację Mobilną Millennium dla dowolnego systemu. Minimalne wymagania to:
 • wersja 2.9.26 dla Androida
 • wersja 3.10b12137 dla iOS
 • wersja 2.0 0.0. dla Windows Phone 8.0
 • wersja 2.7.27 dla Blackberry
Czy warto zakładać konto 360 stopni dla założenia tej lokaty? Samo konto nie wyróżnia się niczym szczególnym. Owszem są tu darmowe prowadzenie, przelewy, karta debetowa czy wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą. Ale przecież to samo mamy jeszcze w innych bankach.

To na co stawia bank jest bezpłatna pomoc medyczna oraz wsparcie fachowców przez okres 12 miesięcy. Trudno mi jakoś uwierzyć, że jest co coś co się liczy w przypadku konta. Nie znam nikogo kto korzystał z czegoś takiego, chociaż ankiety mówią, że to rzecz niby pożądana przez klientów.

Z praktycznego punktu widzenia tym co odgrywa istotną rolę jest fakt czy konto 360% daje możliwość otrzymania limitu w koncie, gdyż limit nie przysługuje do każdego konta. Ostatnio dostałem kolejną ofertę zwiększenia limitu, za kolejny raz zapisuję na plus dla Millennium. Informację o limicie dla Konta 360 stopni znaleźć trudno, więc podczas najbliższej wizyty w oddziale zasięgnę informacji i zrobię aneks do niniejszego artykułu. 

Jeśli odpowiedź będzie twierdząca, wówczas będzie można podmienić legendarne Dobre Konto na 360 stopni i zgarniać dodatkowe bonusy.

Aneks:
Tak można mieć limit w koncie 360 stopni. Jest jednak jeszcze inny trick, ale o nim w drugiej części artykułu.

Ciąg dalszy: 4% na koncie oszczędnościowym w Millennium czyli jak zoptymalizować konto

13 komentarzy:

 1. Nie można podmienić legendarne Dobre Konto na 360% - pytałem w oddziale i na infolinii.
  Musisz założyć drugie rozłączne konto, wziąć druga kartę i każdą z nich robić jedna tranzakcję i na każde z kont przelewać 1 000 PLN.
  Paranoja.
  Tak więc odpowiadając na Twoje pytanie czy sie opłaca - odpwoedź brzmi: NIE !!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaraz zaraz, można mieć dwa różne konta w jednym banku na siebie?

   Usuń
 2. Drugim bonusem do konta jest konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 4%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aż dziw bierze, że bank tego nie reklamuje przy koncie. A przecież to o wiele lepszy bonus.

   Usuń
  2. ale chyba przez okres 3-m-cy a potem ile będzie wynosić?

   Usuń
  3. Tym będziemy się potem martwić. Założyłem dziś to konto i niezłe cyrki przy tym były. Konsultantka założyła nowe konto i nie podpięła pod niego promocyjnego oprocentowania.
   Jutro na pp3 szczegóły jak to zmienić samemu.

   Usuń
 3. Ja miałem (oba już zamknięte) właśnie w Millenium: Dobre Konto i Konto Internetowe.
  Nie było problemu

  Pozdrawiam
  TomL

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto to będzie przetestować:) Nie skorzystałem jeszcze z takiej opcji.

   Usuń
 4. Bardzo ciekawa oferta. Chyba to już jest czas na lokatę.

  OdpowiedzUsuń
 5. 3 miesiące to się nie opłaca i dla takich kwot.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokladnie. A rachunki.trzeba zalozyc karte trzeba wziac. Bez sensu. Np 50 tys na koncie oszcz. to srednia 3,75. Te 4,5 na 3 m-ce to wabik na krotko. Lepiej od razu wszystko na 3 mce na 4%.

   Usuń
 6. Hej,
  Mam pytanie do Polcana (lub kogoś kto zwiększał za darmochę limit w koncie Millennium). W powyższym artykule piszesz: "Ostatnio dostałem kolejną ofertę zwiększenia limitu, za kolejny raz zapisuję na plus dla Millennium".

  W jaki sposób dostajecie oferty darmowego podwyższenia limitu w millennium? Dzisiaj na stronie banku po zalogowaniu pojawiła mi się oferta indywidualna zwiększenia limitu. Jednak po dojściu do umowy okazało się że chcą ode mnie prowizję za podwyższenie. Także trzeba czekać dalej i wykonywać stuczne przelewy na/z konta millennium (liczę że to ich zachęci :) )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety już nie jest tak różowo. W ubiegłym roku mogłem dwukrotnie darmowo zwiększyć limit. Za pierwszym razem po prostu zadzwonił do mnie ktoś z centrali z propozycją darmowego podwyższenia limitu. w oddziale potwierdzono tę informację.

   W tym roku już już miałem kliknąć dalej, ale coś mnie powstrzymało. Udałem się do oddziału i moje podejrzenia się potwierdziły. Od tego roku bank bierze opłaty za podwyższenie limitu.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...