poniedziałek, 12 maja 2014

Ranking cashback na kartach debetowych w wersji procentowejSpośród wszystkich bankowych propozycji bez wątpienia najciekawsze są wszelkie premie cashback. Lokaty czy konta wymagają bądź co bądź gotówki i  czasu, zysk jest zaś zazwyczaj kombinacją wielkości wkładu i czasu trwania.

W przypadku cashback nie musimy mieć nic. Zarabiać może nawet brzdąc, któremu rodzice pozwolą wyrobić kartę płatniczą. Od tej pory młodzieniec może zostać chłopcem za posyłki, któremu premię będzie płacić bank.

Dla dorosłych zaś to czysty bonus nie wymagający żadnego wkładu. W końcu zakupy robić będziemy niezależnie od tego czy banki dają cashback czy też nie. Nic dziwnego, że wpisy o cashback są zawsze popularne, szczególnie jeśli prezentują listę w postaci rankingu.


W piątek na bankier.pl zostały zebrane z grubsza obecne wisienki bankowe, o ile można je jeszcze tak nazywać. Praktycznie wszystkie zostały opisane na moich blogach, pytanie zasadnicze jednak, ile z nich to prawdziwe soczyste wisienki a ile jest robaczywych.

Przedstawiona tam listę poszeregowałem według wielkości zwrotu dla łatwiejszego weryfikowania, gdzie warto ofertę zbadać bliżej. Czasami to samo konto pojawia się co prawda w kilku miejscach bowiem jak np. Raiffeisen zwiększa premię w zależności od czasu trwania umowy. Zainteresowani mogą wówczas kliknąć w link prowadzący do odpowiedniego artykułu by poznać szczegóły oferty.

Można mieć dwa takie konta Źródło: openonline.pl

Czego zatem zabrakło w zestawieniu na bankier? Przede wszystkim lidera czyli Open Finance, gdzie w dalszym ciągu można zgarnąć 10% cashback. Jakby nie patrzeć można mieć konto tak w Getin jak i Open i zgarniać co miesiąc 80 zł zamiast połowę mniej.

Cashback od wartości:
1 Getin online - 10% Konto Tanie Zakupy
   Open Finance - 10%  Konto Tanie Zakupy
   Getin bank - 10% za zakupy w Biedronce
   Getin bank - 10% za transakcje w aptekach
5 Toyota bank - 8% od transakcji paliwowych
6 Credit Agricole - 5% od wydatków za gaz, prąd, wodę, internet, telewizję
   T-Mobile Usługi Bankowe - 5% od transakcji telefonem NFC
   BPH - 5% za kino, księgarnie, teatry, restauracje
   Bank Pocztowy - 5% dowolne apteki
10 Alior bank - 3% sklepy spożywcze
    BZ WBK - 3% rachunki za internet, telewizję, telefon
    Raiffeisen Polbank 3% dowolne zakupy + pensja po 9 miesiącach
13 Getin bank - 2% rachunki domowe
    BNP Paribas - 2% rozrywka lub dom i ogród lub zdrowie i uroda
    BZ WBK - 2% rachunki za prąd
    Raiffeisen Polbank - 2% dowolne zakupy + pensja po 6 miesiącach
17 Eurobank - 1% na wszystko za konto Prestige
    BZ WBK - 1% rachunki za gaz
    Raiffeisen Polbank - 1% dowolne zakupy + pensja po 3 miesiącach
20 Eurobank - 0,50% na wszystko za konto Classic
21 Raiffeisen Polbank 0% dowolne zakupy + pensja do 3 miesięcy


Do powyższego rankingu można mieć jednak bardzo wiele zastrzeżeń. Moim zdaniem to co przesądza o atrakcyjności oferty jest przede wszystkim wygoda. Tymczasem wybór najlepszych ofert wcale wygody nie zapewni. Wystarczy przeczytać kilka artykułów, które omawiają szczegóły dotyczące warunków a to minimalnej liczby transakcji a to czasu po którym promocja zacznie obowiązywać i wiele innych.

Jak dla mnie zdecydowanym faworytem jest 1% cashback w Eurobanku za konto Prestige. Jedynym warunkiem jest przelew na 3000 zł i możemy robić zakupy gdzie chcemy i jak chcemy. Żaden inny bank nie zapewnia takiej swobody w dyspozycji kartą którą możemy w dowolnym momencie zamknąć by skorzystać z innej promocji na 20% a po miesiącu, dwóch otworzyć darmowo nową kartę od ręki. Co więcej karta może być bezimienna, co wydatnie zwiększa możliwości zarobku.

Zupełnie osobną grupą są osobne premie za czynności bankowe oraz cashback uzależniony od wydanej jednorazowo kwoty. Ponieważ pasują one bardziej do bloga Polak Potrafi 3 zostały one zebrane tam zebrane w osobnym artykule.

Ciąg dalszy: Ranking cashback na kartach w wersji kwotowej oraz zarabianie na kontach

10 komentarzy:

 1. Ja bym radził wziąć się do uczciwej i porządnej roboty a nie uczestniczyć w tej bankowej ściemie aby zyskać parę groszy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widać, że ten blog nie jest dla Ciebie kolego. Pracuj sobie uczciwie i porządnie do 67 roku życia. A sukces masz gwarantowany.

   Usuń
  2. Dla niektórych nie chodzi o kasę, ale elastyczne podejście do warunków, które nas otaczają. Kreują cechy, które później mogą być wykorzystane w innych dziedzinach .....

   Usuń
  3. Tyle tylko, że Ty Anonimowy12 maja 2014 07:26
   nie wiesz, że wiele tych bonusów, można zgarnąć bez wysiłku, podając jedynie inna kartę podczas zakupów. Jedni wolą liczyć na szczęście podczas losowania lotka inni biorą sprawy w swoje ręce i samo sobie gwarantują większą kasę, niż np. trójka przy każdym losowaniu.

   Nikt na siłę nie namawia nikogo do tego. Jedni będą pracować do 67 uczciwie i tyle, drudzy tak samo do 67 uczciwie, ale będą mieć jeszcze dodatkową kasę, czy to z kont, kart i oczywiście z obligacji.

   Usuń
 2. Ciekawe, czy obniżka opłat interchange do 0,5% od czerwca, wpłynie na pogorszenie warunków cashbacku...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sejm/Senat powinien zgłosić poprawkę do ustawy o opodatkowanie takich bonusów w każdej kwocie od banku!

   Usuń
 3. Napędzanie obcej banksterskiej machiny. Sprzedajecie się za dwa grosze! Opodatkować to na 80% w każdej kwocie. Banktoty emitowane przez NBP są nadal prawnym środkiem płatniczym na terenie RP.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale maruda tam wyżej. Wielkie dzięki za ten ranking - właśnie się zastanawiam, gdzie się przenieść z kontem głównym i Twoje zestawienie bardzo mi pomoże.

  OdpowiedzUsuń
 5. Off-topic: Reiffeisen-Polbank podwyższył mi (nie wnioskowałem o to) limit na karcie kredytowej do pięciokrotności mojego mies. wynagrodzenia. Najpierw chciałem pójść i ich opieprzyć, ale teraz zastanawiam się, czy nie da się tego limitu jakoś wykorzystać z zyskiem dla mnie? Jakaś optymalizacja, ktoś podpowie?

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak ktoś bierze kredyt hipoteczny to tylko z kontem w Agricol bo to się wtedy opłaca a marża też jest niska w porównaniu do innych banków. Może takie zestawienie przydałoby się.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...