środa, 28 maja 2014

Lokata na 4,50% w Expander bez kuluarów


Od pewnego czasu czytelnicy podpowiadają by opisać ofertę Expandera, która już od dłuższego czasu widnieje na stronie Meritum w przebraniu. Chodzi o polisolokatę którą okraszono hasłem zarabianie jest proste.

Reklamowane jest tam zaledwie 3,64% w skali roku, czyli stawka niegodna uwagi. W końcu tutaj omawiamy tylko oferty zawierające minimum 4,00%. Temat jednak wraca w komentarzach niczym bumerang, czytelnicy twierdzą bowiem, że reklamowana stawka jest stawką netto.

Gdyby zamienić to na stawkę brutto czyli taką jaką przedstawia się w przypadku lokat, wówczas otrzymalibyśmy 4,50% co już jak najbardziej zasługuje na omówienie. I okazuje się, że tak jest faktycznie, Expander ma w ofercie właśnie polisolokatę na 4,50%.
Nie ukrywam, że dla mnie to bardzo duże zaskoczenie. Na blogu omawiałem już w końcu mnóstwo polisolokat i wszystkie bez wyjątku zawsze podawały stawkę brutto, mimo iż banki nie odprowadzały z nich podatku Belki. Trick jednak był prosty zysk z polisolokaty 3,64% = 4,50% na lokacie, więc banki bezpardonowo stosowały w reklamach wyższą stawkę.

Expander jak widzimy na powyższej reklamie kwotę netto! Skąd to wiadomo? Gdyby poszperać głębiej zobaczymy taką informację.
A więc Expander jawnie podaje do wiadomości, że 3,45% jest stawką netto czyli na rękę. A to odpowiada lokacie bankowej na 4,50% a więc możemy ją wstawić do rankingu lokat i to od razu do pierwszej ligi!

Polisa trwa zaledwie 2 miesiące i można tutaj zainwestować od 20.000 zł do aż 300.000 zł, a więc niemało. Czasu do przystąpienia jest jeszcze dość sporo bowiem zapisy potrwają jeszcze do 30 czerwca 2014.

Przypomnijmy, że polisolokaty ma także w ofercie Idea bank. Tyle tylko, że tam 4,50% jest oferowane dopiero przy 2 latach, na krótsze okresy mamy 4,25% dla lokaty rocznej i 4,00% dla półrocznej. Szczegóły opisywałem tutaj.

Największą zaletą oferty jest fakt wolności. Polisolokata nie jest powiązana z żadnym z produktów długoletnich, długofalowych czy długomęczących, które doradcy od lat próbują wcisnąć mało doświadczonym inwestorom.

26 komentarzy:

 1. Tylko co z gwarancją?
  Polisolokaty -to tylko polowa wplaty?
  Ubezpieczycielem jest Warta? To moze nie padnie po 2 mc-ach

  OdpowiedzUsuń
 2. Prosze sprawdzic oproc. przy zalozeniu z warunkow polisy, ze zwrot nastepuje po 2 mies. plus 10 dni roboczych. Oproc brutto mi wychodzi 3,64%, netto ponizej 3%.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałem dzisiaj telefon z Idea Banku z propozycją założenia lokaty na 1 m-c do 10 000 zł na 4,5 %, oferta dostepna tyko w oddziale.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też dostałem taką propozycję. Jestem już po wizycie, jutro zakładam lokatę. Bez żadnych dodatków.

   Usuń
 4. Jak w każdej polisolokacie bank ma na wypłatę środków aż 10 dni ROBOCZYCH, co w praktyce daje 12-14 dni kalendarzowych. W tym czasie pieniądze procentują, ale dla banku, a nie dla klienta. Do tego trzeba dojść samemu, bo żaden naganiacz z Expandera tego nie powie. Mój był lekko ździwiony, że to znalazłem, ale zgodził się ze mną, że w ten sposób oprocentowanie netto spada do 2,80% netto, a 3,46% brutto! Żaden rarytas, lokaty nie założyłem. Zamiast więc sikać z radości nad czymś takim, proponuję to przeliczyć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tu nie ma BFG. Jest UFG na 50% środków. Środki wędrują na rachunek TU Warty w jakimś banku korporacyjnym. Za krótki okres na taką zabawę. Oprocentowanie 3,64 to już netto. Ciekawr jak szybko zaczyna to działać i jak długo zwrot środków.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dociekliwy, gdz ie tak jest napisane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W ogólnym regulaminie Warty. Dotyczy wszystkich polisolokat. A wyliczenia zrobiłem sam. Pozdrawiam.

   Usuń
 7. A tam. Guzik wiecie. Nikt nic konkretnie nie wie. Nie zagladam tu już.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dociekliwy ja miałem taką lokatę termin 10 dni roboczych dotyczy wypłaty odsetek a nie kapitału, ja dostałem kapitał od razu a odsetki po kilku dniach (mniej niż 10)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może być mniej, niż 10 dni ROBOCZYCH, ale nie musi, to zależy od banku. Według tych przepisów i interpretacji mojego naganiacza (a był niegłupi), to WSZYSTKIE PIENIĄDZE bank wypłaca razem, w ciągu DO 10 dni roboczych. Nie wiem, gdzie i co miałeś, a ja nie znam wszystkich przepisów. Proponuję osobiście iść do Expandera i sprawdzić. Pozdrawiam i kończę ten temat.

   Usuń
  2. Zależy tylko od tego kiedy gościu z TU zrobi przelew z rachunku TU w danym banku (maja rachunki s jakims banku, przeciez TU nie ma swojego syatemu bankowego) i tyle.

   Usuń
 9. czy żeby założyć tą polisolokatę trzeba koniecznie udać się do placówki? Na stronie jest tylko "umów się z doradcą". Czy to oznacza, że nie można tego zrobić przez internet, ew. telefon?

  OdpowiedzUsuń
 10. Można przez posłańca.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja jakoś nie jestem przekonana do takich mniej znanych banków

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Expander to akurat nie jest bank, a instytucja doradztwa finansowego, która zakłada lokaty w zdaje się różnych bankach. Np. niedawna promocja lokaty majowej (5% na 2 miesiące) jest zakładana w Meritum Banku i podpinana razem pod konto.

   Usuń
  2. "Expander instytucja doradztwa finansowego" - koń by się uśmiał. Chyba firma zajmująca się sprzedażą i ściemnianiem Klienta w szczególny sposób.

   Usuń
  3. Pod żadne nie jest podpinana. Wpłaty wszystkich idą na jeden rachunek w banku i z niego są zakładane kolejno klientom lokaty wg zlozonych wniosków. I tyle.

   Usuń
  4. To dziwne panie Anonimowy z 11:22, bo oczy mnie jeszcze nie mylą i widzę co widnieje w zakładce lokaty kiedy wchodzę na swoje konto w Meritum Banku. Być może jest jak mówisz, ale po założeniu jest podpinana, a to, że wpłaty idą na jeden rachunek? Przynajmniej mają porządek.
   Poza tym ja żadnych zastrzeżeń do Expandera nie mam. Poszedłem tam w celu założenia lokaty i moja wizyta trwała tam dokładnie 7 minut, a to dlatego że właśnie obawiałem się tego co w internecie twierdzą i czytałem dokładnie wszystko. Konsultant do niczego innego mnie nie namawiał, ba! nawet nie przedstawiał żadnej innej oferty, po prostu podpisaliśmy umowę o lokatę w miłej atmosferze, uprzejma pani sekretarka proponowała kawę, herbatę. Dla mnie pełen profesjonalizm.

   Usuń
  5. Do Fox 17:15. Co innego jak masz rachunek w Meritum i dostęp do niego przez internet, czyli jesteś klientem banku, a co innego jak nie masz nic wspólnego z z Meritum a zakładasz tylko lokate przez naganiaczy z Expandera.

   Usuń
  6. A wpis z 11:22 dotyczył przypadku klienta nia mającego ROR ani dostepu przez intetnet a zakladajacego tylko sama lokate.

   Usuń
  7. To idź do Edupandera i powiedz im wprost, ze ich wynalazki to sciema i chciales zalozyc tylko lokate.

   Usuń
 12. Darymno godka! Czyli nikt nic na 100% dokładnie nie wie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Oferta dziś zakończona. Sprawa nieaktualna. Polcan, masz niesamowitą rurę z uwidacznianiem wpisów rozmówców.

  OdpowiedzUsuń
 14. Expander to ogólnie naganiacze i ściemniacze. I dobrze o tym wiedzą. Ich głównym zadaniem to sprzedaż struktur.

  OdpowiedzUsuń
 15. Edupanderowi proponuje z meritum zrobic lokate na 1 m-c na 1000zl.na 8%. Bedzie szał i kolosalne zyski dla klientow. Zaraz Polcan bedzie sikal z zachwytu!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...