poniedziałek, 26 maja 2014

Konto mobilne na 4% w mBanku


Kolejny bank zaoferował nam wypatrywane minimum blogowe czyli 4%. Tym razem jest to mBank, który niestety bardzo rzadko oferuje procent, który stawiałby go w pierwszej lidze. Niemniej jednak mówiąc kolokwialnie raz na ruski rok coś ciekawego się tutaj pojawia.

4% pojawia się coraz częściej przy czym warunki jakie stawiają nam banki są diametralnie różne. 4% w Raiffeisen było adresowane wręcz dla desperatów, z drugiej strony obecne 4% w Millennium jest całkowicie  bezproblemowe i dostępne dla każdego bez wydumanych warunków.

Jak jest w przypadku mBanku? Jak sama nazwa wskazuje czyli eKonto mobilne, mBank stawia na lansowaną mocno mobilność. Dołącza tym samym do BZ WBK, Millennium oraz Getin banku, gdzie 4% za mobilność oferowane jest już od dłuższego czasu.


Diabeł jak zwykle jednak tkwi w szczegółach. Bank szumnie reklamuje 4% na swojej stronie dopisując standardowe prowadzenie za zero, kartę debetową za zero czy przelewy za zero nazywając to szumnie wyjątkowością.

Co tu jest wyjątkowego, jak zwykle rozumieją tylko mBankowcy. Lepsze warunki wyjątkowości możemy znaleźć w wielu innych bankach, bo dowiem wspomnianego wyżej standardu dodają szereg innych z usługami concierge i assistance oraz darmowymi wypłatami z bankomatów na całym świecie.

W mBanku tego nie ma. Tutaj zero za wypłaty są tylko Euronetu, BZ WBK, Planet cash4you oraz eCard a więc dość problematyczne. Nie mówiąc o tym, że ograniczane tylko do naszego kraju. Te informacje znajdziecie na początku, najgorsze zaś w szarym tle.

Najgorsza wiadomość to bez wątpienia sedno całej sprawy, która powoduje, że mBank można ustawić w szeregu z Raiffeisen. Okazuje się, że atrakcyjne jak na obecne warunki oprocentowanie 4% jest gwarantowane tylko do... 3000 zł!

Brak gwiazdki przy 4%! Źródło: mbank.pl


I uwaga - środki powyżej tej kwoty są nieoprocentowane. Co więcej mBank nijak tego nie pokazuje! Spójrzcie na reklamę konta mobilnego. 4% widnieje tu jak byk bez jakiejkolwiek gwiazdki, jedynki czy jakiegokolwiek odnośnika informującego o ograniczeniu, jakby było gwarantowane dla dowolnej kwoty. A to przecież jest najbardziej istotny element oferty!

A przecież owe ograniczenie do 3.000 zł stawia atrakcyjność całej oferty na przegranej pozycji. Dla przypomnienia Millennium 4% oferuje do kwoty 25.000 zł, powyżej obniża do 3,50% co jest równoważne... promocyjnemu oprocentowaniu w Getin banku oraz Optimie!

Czegóż jednak się spodziewać, jeżeli oferentem jest mBank? Bank w dziwny sposób wygrywa konkurs za konkursem, ostatnio w kategorii najbardziej przyjazna obsługa klienta. W prywatnym rankingu pretenduje do miana najczęściej zamykany bank, gdzie ustępuje tylko ING.

Mamy zatem szumną ale nijaką ofertę. Kto chce sobie mimo wszystko pooglądać taryfę opłat i prowizji może zajrzeć sobie po szczegóły tutaj.

12 komentarzy:

 1. Dlatego mbank trzeba zamknąć.

  OdpowiedzUsuń
 2. Promocja WYŁĄCZNIE dla nowych klientów, okres "odsiadki" dla byłych klientów nie wchodzi w grę dla tej promocji. Inne promoje owszem mają okres karencji dla byłych kleintów, dla tej promocji były klient nie łapie się wogóle. Ja tam subiektywnie skłaniam sie ku zamknięciu mBankstera, miłego dnia

  OdpowiedzUsuń
 3. Strona www.nabiciwmbank.pl zobowiązuje :)

  W moim prywatnym zestawieniu drugie miejsce w kategorii kiwanie klienta po szczytnym pierwszym miejscu, na którym są podmioty "Pana Leszka" ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio chciałem polecić konto znajomej osobie i zgarnąć 100zł przy okazji. Dobrze że coś mnie ruszyło aby przeczytać regulamin- czego większość nie robi. Abym ja jako osoba polecając "przytuliła" 100zł osoba która otworzy konto z polecenia musi wykonać płatności chyba kartą/czy z konta (nie pamiętam już) w ciągu 60dni od dnia założenia konta a ja jako polecający muszę wykonać przelew na konto banku z poza grupy BreBank. Czyli w robimy wszystko abyś nie skorzystał z promocji

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogólnie słaba oferta. Jeśli ktoś już ma zwykłe eKonto to migracja na eKonto mobilne byłaby może opłacalna, ale jest zastrzeżenie, że oferta tylko dla nowych klientów. Porada dla ewentualnych nowych:
  eKonto można połączyć z kontem "oszczędnościowym" eMax (tylko 0,40%) przez tzw. mbilans ustawiony w tym przypadku najlepiej na 3000 zł
  http://www.mbank.pl/pomoc/info/konta/mbilans.html
  W praktyce wyjdzie jak lokata jednodniowa na kwotę ok. 3000 zł na 4% + ROR oprocentowany na 0,40%.

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam. Ja zamknąłem ekonto z darmowymi bankomatami i otworzyłem rzeczone konto. Być może to oferta "promocyjna" i bezwarunkowe "0" kiedyś się skończy jednakże próżno na dzisiejszym rynku finansowym o wyżej oprocentowany ror. Poza tym mentalność Polaków jest taka, że zawsze coś jest nie tak a to bo za karte liczą , a to nie wszystkie bankomaty są bezpłatne, a w końcu, że oprocentowanie dotyczy kwoty do 3000 zł. Coś za coś drodzy Państwo, jeszcze nie słyszałem o przypadku, w którym wszyscy są zadowoleni. Dla porównania mam dwa konta w Millennium i gdyby nie to, że mam nisko oprocentowany kredyt dawno mBank zostałby moim jedynym bankiem. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Mbank mam od 12 lat i co roku psuje mi humor zmianą regulaminu -oczywiście na naszą niekorzyść! POLECAM np Ideabank - który ma lepsze lokaty...!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. To jest coś jakby mix ror+konto oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jakby, ponieważ na kontach oszczędnościowych progi maksymalne dla depozytów są wyższe niż 3000 zł. Jednak wyżej oprocentowanego ror-u nie znajdziesz:)

   Usuń
 9. Mogę zamknąć ekonto i otworzyć to? tak wynika z postu wyżej.
  Kiedy jest kapitalizacja odsetek? Na koniec miesiąca?
  Od kwoty na koniec czy średniej? Jak to jest?

  OdpowiedzUsuń
 10. Mbank jest dobrym rachunkiem rozliczeniowym, którego nie zamierzam zamykac. Mimo wszystko kredyty hipoteczne, lokaty i ubezpieczenia mam w innych bankach bo są tańsze.

  OdpowiedzUsuń
 11. Anonimowy26 maja 2014 10:21 Promocja nie jest wyłącznie dla nowych klientów, można zmienić ekonto na ekonto mobilne.
  Ja tak zrobiłem, złożyłem dyspozycję w systemie zamknięcia konta po niecałej godzinie dostałem telefon od konsultantki potwierdzające zamknięcie konta i informacji że po miesiącu można założyć konto mobilne. Co ciekawe po zamknięciu eKonta i otwarciu Mobilnego dostaję ten sam numer rachunku. Gdyż bank ma obowiązek przechowywać ich dane osobowe przez określony czas.
  Zdarzały się mylne informacje z mLinii opisywane na forum mBanku. Pracownicy twierdzili iż obowiązuje „6 miesięczny okres karencji” po zamknięciu eKonta, przez który nie można otworzyć eKonta Mobilnego. To oczywiście bzdura i prawdopodobnie wynik błędów w szkoleniu. Warto w takiej sytuacji poprosić o przedstawienie takiego zapisu w regulaminie, gdyż na dzień dzisiejszy nie ma takiego wymogu.

  Konto dobre jeśli debetówką robimy zakupy do 3k oprocentowanie jest 4%.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...