wtorek, 13 maja 2014

Ranking kart kredytowych z cashback


Po cashbacku na kartach debetowych czas na ranking kart kredytowych oferujących zwrot za zakupy. Tego typu oferty są jeszcze ciekawsze, gdyż tutaj zyskujemy podwójnie. Nie dość że mamy zwrot części kasy, to dodatkowo robimy to na koszt banku

Należy jednak pamiętać o ruchomym grace period. Rzeczą która może mylić początkującego fana kart kredytowych jest myląca informacja np Kredyt 0% przez 54 dni. Darmowy okres różni się od banku i wynosi zwykle 52-59 dni. Nie oznacza to jednak, że każdy zakup można zwrócić po 50 dniach z hakiem i będzie dobrze.

Należy o tym bezwględnie pamiętać. Raz darmowy kredyt będzie wynosić 50 dni z hakiem, raz tylko 30 dni z hakiem, zależy to od momentu płatności. Kluczowy jest moment spłaty, u mnie przykładowo jest to ostatnio regularnie 2 dzień nowego miesiąca. Gdy o tym się pamięta można już wyszukać dla siebie najlepszej z nich.

Podobnie jak w przypadku wczorajszego artykułu więcej szczegółów dotyczących samych karta znajdziecie w artykule opublikowanym na bankier.pl tutaj zostały one zebrane w formie rankingu. 

Wybór nie jest łatwy Źródło: millennium


Cashback procentowy:
1 BPH - 5% wybrane sklepy
   Millennium - 5% wybrane marki
3 Santander Consumer - 3% tańsze paliwo i zakupy na stacjach paliw
   BPH - 3% wybrane branże po 3 latach
   BZ WBK - 3% wszystkie restauracje i fast foody
6 Getin bank - 2% od każdej transakcji
   BPH - 2% stacje benzynowe
   BZ WBK - 2% wszystkie stacje paliw
   BPH - 2% wybrane branże po 2 latach
10 BZ WBK - 1% wszystkie supermarkety spożywcze
    BGŻ - 1% pakiet merchantów
    BPH -1% wybrane branże w pierwszym roku
    Santander Consumer - 1% wszystko poza stacjami paliw
    Raiffeisen Polbank - 1% sklepy spożywcze, markety budowlane, stacje paliw, apteki, biura podróży

Podobnie jak wczoraj brakuje tutaj zdecydowanego lidera czyli banku Citi Handlowy, który od prawie roku oferuje cashback kwotowy. Do wyboru mamy 100 lub 200 zł zwrotu w zależności od wyboru karty i szerzej o tym dziś na PP3.

Cashback kwotowy:
1 Citi Handlowy - 200 zł na wszystko
2 Citi Handlowy - 100 zł na wszystko  
3 BOŚ - 2 zł za każde wydane 100 zł kartą Visa 
4 Citi Handlowy - przelew 0 zł darmowe płatności za rachunki 

Do rankingu dodałem ostatnią pozycję czyli kartę kredytową Citi Handlowego. Nie oferuje ona czystego cashback, ale umożliwia płacenie rachunków za darmo, co też można uznać za wartość dodaną.

Ciąg dalszy: 100 lub 200 zł cashback na karcie kredytowej w Citi Handlowym

8 komentarzy:

 1. polcan,
  w tym zestawieniu brakuje podstawowej informacji, tzn. którą kartą i w jaki sposób można wyciągnąć bez opłaty całość limitu (bezpłatnie jako płatność bezgotówkowa) tak by móc go później inwestować.

  zdezintegrowany

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziś artykuły na blogu dodałeś już przed 4 rano czy jeszcze? :)

  Czy karty kredytowe premiują wypłatę gotówki w kasie przy zakupach?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie napisałeś nazw kart kredytowych z cashbackiem. Banki mają w swojej ofercie wiele kart kredytowych i nie wszystkie z nich mają zwroty za transakcje.
  W Millennium karta, o której piszesz, nazywa się Impresja. Oprócz cashbacku (korzystam z niego kilka razy w miesiącu) ma jeszcze jedną fajną funkcję - zakupy do 3 tys. zł można rozłożyć na max. 12 nieoprocentowanych rat, a cały koszt to 1% wartości zakupu. Z tego programu ratalnego można skorzystać dwa razy w roku. Pierwszą ratę spłaca się bodajże dwa miesiące po zakupie. Korzystałem z tego programu już kilka razy i mam zamiar jeszcze skorzystać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nazwy kart znajdziesz w artykule do którego link podałem w artykule.

   Usuń
 4. Brakuje istotnej informacji o maksymalnej kwocie wypłacanego cashback i kosztów utrzymania karty oraz okresu trwania promocji

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaka to karta "Santander Consumer - 1% wszystko poza stacjami paliw"

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Zamiast zakładać nowe karty kredytowe lub debetowe warto zarejestrować się w programie lojalnościowym który za zakupy w określonych sklepach przez internet zwraca nam procent kwoty wydanej na zakupy :) Mało formalności, a także można sporo zyskać. www.cash4free.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze się zastanawiałem nad kartami kredytowymi. Nigdy jednak mimo zachęt znajomych nie zainteresowałem się tą opcją. Teraz zaczynam szukać informacji na ich temat, lecz jestem strasznym tradycjonalistą i nadal trudno mnie do tego przekonać ;)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...